Genetta angolensis

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Genetta angolensis

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хижі (Carnivora)
Підряд: Котоподібні (Feloidea)
Родина: Віверові (Viverridae)
Рід: Генета (Genetta)
Вид: G. angolensis
Genetta angolensis
Bocage, 1882
Мапа поширення виду Genetta angolensis
Мапа поширення виду Genetta angolensis
Посилання
Вікісховище: Genetta angolensis
Віківиди: Genetta angolensis
EOL: 328094
ITIS: 621990
МСОП: 41696
NCBI: 235200

Genetta angolensis (Генета ангольська) — вид хижих ссавців з родини Віверові (Viverridae). Діапазон поширення: Ангола, Демократична Республіка Конго, Малаві, Мозамбік, Танзанія, Замбія. Живе у відкритих міомбових (Brachystegia) лісах, перемежованих з саванами, в основному у районах з відносно великою кількістю сезонних опадів[1].

Опис[ред. | ред. код]

Має довге, струнке тіло з відносно короткими ногами і довгим хвостом. Має великі очі й тупі, трикутні вуха середнього розміру. Передні й задні ноги мають п'ять пальців з короткими, гострими кігтями, які вигнуті й напів-убираються. Підошви ніг опушені між пальцями і подушечками. Самці можуть бути трохи більшими й важчими, ніж самиці. Волосяний покрив має темно-сірий або темно-червоно-сірий фон з від чорних до коричнево-чорних плямами. На шиї й спині круглі або витягнуті від темно-коричневих до чорних плями утворюють п'ять поздовжніх рядів по обидва боки від темного спинного гребеня. Спинний гребінь відносно довгий (до 6 см) і еректильний. Верхні два ряди плям можуть зливатися. Окремі плями є на проксимальній частині кожної з кінцівок. Нижня сторона тіла блідо-сіра і без плям. Обличчя темно-сіре. Дуже темні або меланістичні особини не є рідкістю[2].

Поведінка[ред. | ред. код]

Деталі невідомі. Має бути схожим на G. genetta, який веде нічний спосіб життя, відпочиваючи вдень в тайниках серед скель, на деревах, або в підземних норах. G. angolensis — лісові мешканці, тому, ймовірно, значною мірою деревні. Нюх чудовий, і зір особливо добре розвинений, щоб сприймати рух в умовах низької освітленості. Мабуть, впольовує широкий спектр малих хребетних і безхребетних. Може також їсти фрукти і падло[2].

Відтворення[ред. | ред. код]

Деталі невідомі. Має бути схожим на G. genetta, в яких діапазон одного самця перекривається з кількома самицями, є 1–2 репродуктивних цикли на рік в залежності від широти. Самці й самиці, ймовірно, збираються разом тільки для розмноження, 1–4 дитинча народжуються безпорадними і сліпими в норі або порожнині дерева після періоду вагітності 70–77 днів[2].

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Загрози не відомі. Відомо, що присутні в кількох охоронних областях[1].

Джерела[ред. | ред. код]