MuseScore

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
MuseScore
MuseScore logo.svg
Screenshot MuseScore 0.9.4.jpg
MuseScore 0.9.4 у Microsoft Windows XP
Автор(и) Werner Schweer
Розробник(и) Werner Schweer
Стабільний випуск 2.0.3[1] (4 квітня 2016; 385 днів тому )
Версії 2.0.2[1]
Репозиторій github.com/musescore/MuseScore.git
Написано на C++
Операційна система Microsoft Windows, Linux та Mac
Розмір 54 MB
Українська так[2]
Стан розробки release
Тип нотний редактор
Ліцензія GNU General Public License
Веб-сайт musescore.org

CMNS: MuseScore на Вікісховищі

MuseScore — вільний редактор нотних партитур для Linux, Mac OS X та Microsoft Windows, який поширюється на умовах GNU General Public License.

Історія[ред.ред. код]

До 2002 року MuseScore був вбудованим нотним редактором вільного MIDI-секвенсера MusE. Потім автор MusE, Вернер Швеєр, прийняв рішення виокремити цей редактор у самостійний застосунок. [2]

Можливості[ред.ред. код]

MuseScore є WYSIWYG-редактором з можливістю швидкого введення нот як з клавіатури комп'ютера, так із з зовнішньої MIDI-клавіатури. Підтримується імпорт та експорт даних у форматах MIDI і MusicXML, а також імпорт файлів у форматі застосунку Band-in-a-Box. Крім того, програма може експортувати партитури у файли PDF, SVG і PNG, або в документи LilyPond для подальшої точної доробки партитури.

У програмі реалізований альтернативний інтерфейс для редагування власних документів під назвою Інспектор. Він являє собою діалог з деревом документа, де можна змінювати ті чи інші значення введенням чисел, або вибором потрібних параметрів.

Реалізована система шаблонів, можливе збереження та завантаження стилів оформлення партитури. Є зручна ручна вставка розриву рядка і сторінки.

Для відтворення партитури використовується або синтезатор FluidSynth, що завантажує вбудований семпл у форматі SF2, або будь-який зовнішній синтезатор (через ALSA та/або JACK).

Інтерфейс програми перекладено біля 30-ма мовами, зокрема і українською.

Посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Виноски[ред.ред. код]

  1. https://musescore.org/en/node/69216
  2. Dave Phillips, "At the Sounding Edge: Music Notation Software, the Final Installment, "Linux Journal(6 квітня 2006 ).