Ouran High School Host Club

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ouran High School Host Club
Ouran High School Host Club cover.jpg
桜蘭高校ホスト部
Клуб побачень старшої школи «Оран»
Жанр комедія, романтика, сьодзьо, гарем, пародія
Манґа
Автор Хаторі Біско
Видавець Hakusensha
Журнал LaLa
Період випуску 5 серпня 2003 — дотепер
Кількість томів 8
Телевізійний аніме-серіал
Режисер Іґарасі Такуя
Сценарист Енокідо Йодзі
Студія BONES
Мережа Animax, NTV
Період показу 5 квітня 2006 — 26 вересня 2006
Кількість серій 26

Ouran High School Host Club (яп. 桜蘭高校ホスト部, укр. Клуб побачень старшої школи «Оран») — манґа створена манґакою Хаторі Біско, яка розповідає про клуб побачень, створений учнями елітної старшої школи «Оран». Сюжет в основному комедійний, і відверто пародує яой та його жанрові шаблони, ігри — симулятори побачень (наприклад написи розміщено в характерних рамках), а також фантастичні описи життя сучасних багатіїв та закритих елітних шкіл, які часто зустрічається в яої та сьодзьо.

Манґа почала виходити 5 серпня 2003 року, в журналі «Lala» видавництва «Hakusensha». У наш час випущено вісім томів манґи і випуск продовжується. У 2006 році на каналі «Animax» почала транслюватися однойменна 26-серійна екранізація, створена студією «BONES».

У 2003 році з'явилася 3-дискова радіопостановка за мотивами манґи. Радіопостановка доступна тільки японською.

19 квітня 2007 вийшла гра Ouran Host Club для платформи PlayStation 2. Розробник — «Idea Factory». Гра продавалася тільки в Японії.

Сюжет[ред. | ред. код]

Оранська старша школа — привілейований навчальний заклад. Там навчаються тільки діти найбагатших і найвпливовіших родин Японії, діти політиків і ділків великого бізнесу. У школі з одного боку найкращі в країні викладачів, а з іншого навчальна програма побудована так, щоб зайве не навантажувати багатих школярів. Завдяки такій турботі у них залишається багато вільного часу, який вони витрачають на свої вишукані захоплення.

Однією з прикрас Оранської школи, по праву вважається так званий «Клуб побачень», де багаті і красиві хлопці використовують свої природні здібності, щоб розважати таких же багатих і красивих дівчат, з певною вигодою для себе. Випадково в покинутий музичний клас, де базується цей клуб, потрапляє Харухі Фуджіока, рідкісний випадок простолюдина, що потрапив до школи завдяки своїм здібностям. Невдало зіштовхнувши з підставки розкішну вазу вартістю в 8 мільйонів єн[1], стипендіат Фуджіока опинився у фактичному рабстві у багатих красенів з «Клубу побачень». Відтепер, щоб відпрацювати свій борг, він повинен ходити в магазин, працювати прислугою, виконувати дрібні доручення і робити іншу чорну роботу в клубі до самого випуску.

Проте після того, як під окулярами типового «ботана» визнаний король клубу Тамакі Суо та його друзі зі здивуванням виявили симпатичне обличчя, у них з'явився інший план: зробити з Харухі нового члена клубу. Тамакі заявив, що пробачить весь борг Фуджіоці, якщо його вибере сотня клієнток. Не зважаючи на те що ця ідея не викликала у Харухі великого ентузіазму, у нього не залишалося іншого вибору окрім як погодитися на цю пропозицію.

Навчання практично не було потрібне, оскільки у Харухі виявилися природні здібності по залученню уваги учениць. Але була одна обставина, про яку не здогадувалися ні клієнтки клубу ні, попервах, Тамакі з друзями, — Фуджіока Харухі була дівчиною.

Основні персонажі[ред. | ред. код]

Харухі Фуджіока

Фудзіока Харухі (яп. 藤岡 ハルヒ) — ймовірно через бісексуальність її батька, Харухі виросла з легким розладом ґендерної самоідентифікації. Їй абсолютно все-одно, як хлопчика чи як дівчинку сприймають її оточуючі. Її унісекс-одяг, коротка стрижка і використання на означення себе займенника дзібун яп. 自分, яке може використовуватися і жінками і чоловіками ввело в оману членів Клубу побачень. Навіть після того, як справжня стать Харухі була розкрита, вона заявила, що «не варто хвилюватися про це, мені все-одно ким мене вважають». Фудзіока має незалежний характер, добре ставиться до людей. Своїх друзів трохи зневажає за снобізм, «прокляті буржуї!» — одна з коронних фраз Фудзіоки, яку вона вимовляє щоразу, коли оточуючі хизуються своїм багатством, навіть якщо вони роблять це несвідомо. Але, не зважаючи на це, Харухі уміє знаходити в кожному з «буржуїв» хороші риси.

В результаті численних експериментів, Тамакі та близнюки встановили, що Харухі не боїться фактично нічого з того, що зазвичай лякає дівчат, проте звичайна гроза вводить її в повну паніку.

Сейю: Сакамото Маая

Сейю (радіопостановка): Хісакава Ая

Тамакі Суо

Суо Тамакі (яп. 須王 環) — позашлюбний син впливового японського бізнесмена Юдзуру Суо та іноземки-француженки. Батьком привіз сина до Японії, але його так остаточно й не визнала сім'я Суо, особливо його бабуся яка є головою родини. Не зважаючи на складне дитинство і не цілком певне майбутнє, Тамакі має чудові світські манери і життєрадісний погляд на навколишню дійсність. Щоб задовольнити свою пристрасть до красивих ігор і ненадовго піти від жорстокої реальності життя верхівки суспільства, він створює Клуб побачень, зібравши в нього абсолютно різних людей, до кожного з яких зумів знайти окремий підхід. Харухі Фуджіока стала позаплановим поповненням у Клубі, і у Тамакі зародилися батьківські відчуття до цього ботаніка, які пізніше, коли секрет Харухі був розкритий, почали переростати в любов.

Сейю: Міяно Мамору

Сейю (радіопостановка): Мідорікава Хікару

Оторі Кьоя

Оторі Кьоя (яп. 鳳 鏡夜) — віце-президент Клубу побачень, відомий як «Сірий кардинал» або «Мати». Хоча Тамакі — офіційний лідер, вся діяльність клубу тримається виключно на Кьої. Він з легкістю може вплинути на рішення президента і непомітно підтримує порядок в клубі. Кьоя без коливань використовує величезну популярність клубу для отримання прибутку.

Кьоя — молодший з трьох синів з вельми впливової і багатої сім'ї. Крім того, у нього є старша сестра, Фуюмі, з якою він має близькі стосутнки, на відміну від братів. Оскільки Кьоя — молодший син, у нього практично немає жодних шансів стати спадкоємцем сімейного бізнесу Оторі, якщо тільки він не зможе перевершити братів.

Кьоя стверджує, що подружився з Тамакі і вступив в Клуб побачень лише для своєї вигоди. Але не зважаючи на ці слова, Тамакі насправді його найкращий друг.

Сейю: Мацукадзе Масая

Сейю (радіопостановка): Сувабе Джюнічі

Брати Хітачіін

Хітатіін Хікару (яп. 常陸院 光) та Хітатіін Каору (яп. 常陸院 馨) — брати Хітачіін в першу чергу однокласники Харухі. В клубі побачень вони найчастіше розігрують братську любов на грані інцесту, приводячи в захоплення клієнток клубу. На відміну від Тамакі, вони працюють в клубі клубі лише заради власної розваги.

Брати дуже близькі між собою, їх майже не цікавлять інші люди окрім них самих. До приходу в клуб вони майже не спілкувались з іншими людьми. Харуха була перша, хто зміг розрізнити їх та сприйняти як двох різних людей, тому брати дуже добре до неї ставляться. А Хікару поступово закохується.

Сейю: Судзумура Кенічі (Хікару), Фуджіта Йошінорі (Каору)

Сейю (радіопостановка): Хоші Соічіро (Хікару), Судзумура Кенічі (Каору)

Ханінодзука Міцукуні

Ханінодзука Міцукуні (яп. 埴之塚 光邦) або Ханні — виглядає як дитина та дуже полюбляє м'які іграшки. Його клієнтки люблять його за кавайну, беззахисну зовнішність. Але його зовнішність оманлива, насправді Ханні найстарший член Клубу побачень та чемпіон Японії з дзюдо та карате. З слабкостей Ханні можна назвати маніакальну любов до солодищів (особливо до тортів), а також клаустрофобію. Зріст Хані - 1.48см.(72 глава манги)

До приходу в клуб Ханні був капітаном клубу карате та робив усе можливе, щоб здаватися жорстоким та суворим, але після знайомства з Тамакі вирішив не приховувати свою справжню сутність та покинув займатися бойовими мистецтвами.

Батька Міцукуні звуть Ханінодзука Йоріхіса (eng. Haninozuka Yorihisa). (72 глава манги)

Сейю: Сайто Аяка

Сейю (радіопостановка): Отані Ікуе

Морінодзука Такаші

Морінодзука Такасі (яп. 銛之塚 崇) або Морі (яп. モリ) — високий, спокійний та серйозний юнак. Вступив в Клуб побачень тільки заради свого найкращого друга Ханні. Не зважаючи на те, що він рідко розмовляє і посміхається, у нього багато клієнток через привабливу зовнішність і мовчазність. Більшість його клієнток — серйозні і інтровертні дівчата. Крім того, він чемпіон Японії по кендо. Тип Морі — «дикун», тому що він діє згідно зі своїми інстинктами. Зріст Морі - 1.92см (72 глава манги).


Ханні — двоюрідний брат Морі.

Батька Такасі звуть Морінодзука Акіра(англ.Morinozuka Akira).(72 глава манги)

Сейю: Кірі Дайске

Сейю (радіопостановка): Цуда Кенджіро

Манґа[ред. | ред. код]

Манґа Ouran High School Host Club почала виходити 5 серпня 2003 року в японському журналі «LaLa». Пізніше окремі розділи манґи були об'єднані та випущені у вигляді танкобону. У 2008 році компанія «VIZ Media» випустила манґу в Північній Америці у складі манґа-серії «Shojo Beat».

Також манґа виходить в Індонезії, в Сінгапурі (англійською та китайською) у складі сьодзьо-серії «Romantic Egoist».

Аніме[ред. | ред. код]

5 квітня 2006 на японському телеканалі NTV відбулася прем'єра 26-серійного аніме Ouran High School Host Club. Режисер Іґараші Такуя, автор сценарію Енокідо Йоджі, дизайн персонажів Такахаші Куміко. Показ серіалу закінчився 26 вересня 2006 року. Аніме було ліцензовано для Північної Америки компанією «FUNimation Entertainment» та заплановано для показу в 2008 році.

Список серій аніме[ред. | ред. код]

 1. From Today, You're a Host
 2. A High School Host's Work
 3. Be Very Careful With the Physical Examination
 4. Attack of the Girl Manager
 5. Twins' Quarrel
 6. The Elementary School Host is a Rascal
 7. SOS in the Jungle Pool
 8. The Sun, the Beach, and the Host Club
 9. The Challenge of Roberia Girls' School
 10. The Daily Life of the Fujioka Household
 11. Onii-chama is a Prince
 12. Honey-senpai's Three Unsweet Days
 13. Haruhi in Wonderland
 14. Interview the Rumored Host Club
 15. Karuizawa Eloquent Battle
 16. Operation Haruhi and Hikaru's First Date
 17. Kyouya's Unwilling Day Off
 18. Chika-kun's 'Overthrow Hunny' Declaration
 19. Roberia Girls' Academy Strikes Back
 20. The Door Opened by the Twins
 21. Until the Day when it Turns into a Pumpkin
 22. The Desire to Apprentice to Mori-senpai
 23. Tamaki's Unrealized Melancholy
 24. And Kyoya Met
 25. The Host Club's Declaration of Dissolution
 26. This is Our Ouran Festival

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Це відповідає кількарічному заробітку середнього японця.