Prosqualodon

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Prosqualodon
Період існування: пізній олігоцен — середній міоцен
~28.4–16.0 млн р. т.
Skull of P. davidis
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Парнокопитні (Artiodactyla)
Інфраряд: Китоподібні (Cetacea)
Родина: Prosqualodontidae
Рід: Prosqualodon
Lydekker, 1894
Species
  • P. australis Lydekker, 1894 (типовий)
  • P. davidis Flynn, 1923
  • P. hamiltoni Benham, 1937
Вікісховище: Prosqualodon

Prosqualodon — вимерлий рід китоподібних раннього та середнього міоцену з Аргентини, Австралії, Нової Зеландії та Венесуели.

Скелет P. australis

Проскалодон мав спорідненість із сучасними зубатими китами і був схожий на них. Він був близько 2.3 метра в довжину і нагадував дельфіна. У нього були довгі щелепи зі зчепленими зубами, які виступали назовні, залишаючись видимими, коли щелепи були зімкнуті, як у гавіала[1].

У задній частині рота у нього були трикутні зуби, подібні до зубів попередніх китоподібних, але в більшості інших аспектів він був відносно розвинутим. Він мав форму тіла сучасних китів, з короткою шиєю і простою структурою щелепи, і, як сучасні китоподібні, він також мав отвір. Нюховий апарат був зменшений порівняно з попередніми формами, що свідчить про те, що він уже втратив значну частину свого нюху, імовірно, покладаючись на звук, щоб зловити свою жертву[1].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б Palmer, D., ред. (1999). The Marshall Illustrated Encyclopedia of Dinosaurs and Prehistoric Animals. London: Marshall Editions. с. 232. ISBN 1-84028-152-9.