Rhaphidophora glauca

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Rhaphidophora glauca
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Однодольні (Monocotyledon)
Порядок: Частухоцвіті (Alismatales)
Родина: Кліщинцеві (Araceae)
Рід: Rhaphidophora
Вид:
R. glauca
Біноміальна назва
Rhaphidophora glauca
(Wall.) Schott

Rhaphidophora glauca — вид квіткових рослин із родини Araceae, роду Rhaphidophora. Ця ліана, рідним ареалом цього виду є Індія, Бангладеш, Лаос, М'янма, Непал, Таїланд, Тибет, В'єтнам[1]. Листки великі глянцеві серцеподібні. Квіти малі білі й ароматні. Насіння дрібне, чорне, округле[2].

Екологія[ред. | ред. код]

Населяє гірські широколистяні ліси, дерева[3].

Опис[ред. | ред. код]

Це ліани до 10 метрів, але часто менші, від тонких до досить міцних. Стебла 7–25 мм у діаметрі, в поперечному розрізі круглі; лазячі стебла з подовженими міжвузлями, що вкорінюються; є вільні бічні стебла, що утворюють складну серію гілок, які з часом висять під власною вагою. Листки розкидані, з 1 листям на кожному вузлі, за винятком проксимальної частини гілки, де перші кілька вузлів мають профіль і 1 або більше катафілів замість листя; листкова ніжка 9–33 см, неглибоко жолобувата; листова пластинка абаксіально (верх) від блідо- до разюче сизувато-зелена, адаксіально тьмяно-зелена, яйцювата в контурі, ± симетрична, 11.5–42 × 7.5–24 см, основа усічена, косо або неглибоко серцеподібна, верхівка загострена, іноді перисто-роздільна чи перисто-розсічена залежно від ступеня зрілості; пір'я по 2–5(8) з кожного боку. Суцвіття прямовисні, поодинокі, виникають на кінчиках вільних бічних гілок; квітконос розлогий, верхівкова частина вигнута, 10–25 см. Обгортка широка, блідо-сизувато-зелена в бруньці, блідо-жовта, воскоподібна, видовжено-яйцеподібна, 4.5–8.5 × 0.8–1.3 см, верхівка загострена. Початок сидячий тьмяно-кремового кольору, циліндричний, 4.5–8.5 см, 0.8–1.3 см у діаметрі в найширшому місці основа злегка звужена, верхівка зрізано-закруглена. Тичинок 4 на квітку. Плід 12–15 × 3–3.5 см у дозрілому стані. Насіння численне в зав'язі, вузько-еліпсоподібне, 1.5–2 × ≈ 1 мм[3].

Використання[ред. | ред. код]

Rhaphidophora glauca використовується як декоративна рослина в садах і кімнатних умовах. Він також використовується для зменшення забруднення повітря в приміщенні та покращення якості повітря[2].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Plants of the World Online. Kew Science. Процитовано 18.10.2023. (англ.)
  2. а б Food & Agriculture B2B Marketplace. Процитовано 18.10.2023. (англ.)
  3. а б Flora of China. efloras.org. Процитовано 18.10.2023. (англ.)