Robert Bosch GmbH

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Robert Bosch GmbH
Тип ТОВ
Форма власності GmbH[d][1] і Société par actions simplifiéed[2]
Галузь електротехніка, машинобудування
Гасло Technik fürs Leben і Invented for Life
Попередник(и) Friedrich Hesser, Maschinenfabrikd[3] і Eisemann-Werked[3]
Засновано 1886
Засновник(и) Роберт Бош
Штаб-квартира Герлінген, Німеччина Німеччина
Ключові особи Франц Фєренбах
Продукція електродвигуни, індустріальна та побутова техніка, інструменти, автомобільні вузли
Виторг €47,3 млрд (2010)
Операційний прибуток (EBIT) 2 815 000 000 € (2021)[1]
Чистий прибуток 2 499 000 000 € (2021)[1]
Активи 97 723 000 000 € (2021)[1]
Власник(и) Фонд ім. Роберта Бошаd[4], RB Familiengesellschaft bürgerlichen Rechtsd[4], Robert Bosch Industrietreuhandd[4] і Robert Bosch Familientreuhandd[4]
Співробітники 283.500 чол. (січень 2011)
Дочірні компанії
 • основні: BSH Bosch und Siemens Hausgeräte
  Bosch Engineering
  Bosch Thermotechnik
  Bosch Solar Energy
  Bosch Rexroth
  Robert Bosch Hausgeräte
  та ін.
 • Член Zweirad-Industrie-Verbandd[5], Wi-Fi Alliance[6], CVE Numbering Authoritiesd[7], SD Associationd[8], German Road Safety Councild[9][10], Wireless Power Consortiumd[11], ICC Germanyd[12], Zentrale zur Bekämpfung Unlauteren Wettbewerbsd[13], RIPE NCC[14], Afrika-Vereind[10], Atlantik-Brücked[10], Q85620700?[10], Ostausschuss der Deutschen Wirtschaftd[10], VDMAd[10], Economic Council Germanyd[10], Deutsches Kraftfahrzeuggewerbed[10], Wirtschaftsforum der SPDd[10], BITKOMd[10], Q993529?[10], Verband der Automobilindustried[10], Transparency Deutschlandd[10], American Chamber of Commerce in Germanyd[10] і Zentralverband Elektrotechnik- und Elektronikindustried[10]
  www.bosch.ua
  CMNS: Robert Bosch GmbH у Вікісховищі

  Robert Bosch GmbH (вимовляється Роберт Бош Ґе-ем-бе-Ха) або просто Bosch (Бош) — німецька електротехнічна та машинобудівна фірма, виробник електро-механічної індустріальної та побутової техніки. Компанія Bosch була заснована в 1886 році Робертом Бошем в місті Штутгарт як «Майстерня точної механіки і електротехніки». Особлива засновницька структура Групи компаній Bosch гарантує її фінансову незалежність і свободу підприємництва.

  Є одним з найбільших в Європі виробників продукції в таких галузях: машинобудування, автомобільні вузли та комплектуючі, виробництво інструментів, діагностичних та керуючих механізмів та пристроїв; будівельна та побутова техніка; теплова та солярна техніка; системи зв'язку та безпеки. До складу групи Bosch входить Robert Bosch GmbH і приблизно 460 дочірніх та регіональних компаній. Враховуючи продажі та обслуговування партнерів, глобальне виробництво, інжиніринг Bosch, разом з партнерами в сфері продажів та обслуговування компанія Bosch представлена ​​майже в 150 країнах.. Її операції діляться на чотири бізнес-сектори: Рішення для мобільності, Промислова Технологія, Споживчі Товари, Енергетика та Будівельна Технологія.

  Форма власності — Товариство з обмеженою відповідальністю.

  У 2011 році компанія Bosch вклала в наукові дослідження і розробки більше 4,2 млрд євро, а також подала заявки на отримання понад 4100 патентів по всьому світу. Понад 300 000 співробітників забезпечили у фінансовому 2011 році обсяг продажів у 51,5 млрд євро.

  З 1 липня 2012 року головою правління є Фолькмар Деннер (Volkmar Denner).

  Компанія генерувала 78,5 млрд продажів євро в 2018 році у понад 60 країнах. Щорічно компанія Bosch виділяє понад 3,5 млрд євро на НДДКР і подає заявки на більш ніж 3 800 патентів по всьому світу. 92 % акцій Robert Bosch GmbH належить благодійному фонду Robert Bosch Stiftung GnbH. Підприємницька діяльність здійснюється компанією Robert Bosch Industrietreuhand KG, яка володіє більшістю голосуючих акцій компанії. Решта акцій належать родині Бош і компанії Robert Bosch GmbH[15].

  У грудні 2019 року стало відомо, що Bosch разом з німецьким автомобілебудівним концерном Daimler запустили в Каліфорнії власний тестовий сервіс безпілотного таксі. Він працює на території міста Сан-Хосе, тестування обмежено двома великими дорогами сукупної довжиною в 17 км. Устаткування для робомобілів сервісу таксі, включаючи сенсори і автономні системи рулювання і гальма, було розроблено Bosch, а відповідальність за його інтеграцію в традиційний автомобіль лежала на інженерах Daimler. Викликати роботаксі можна через спеціальний мобільний додаток, перебуваючи в одній з передбачених точок посадки-висадки пасажирів, після чого машина довезе користувача до іншої такої точки. Згідно зі спільним прес-релізом Daimler і Bosch, скористатися їх сервісом безпілотного таксі може обмежене число користувачів — «щасливчиків» компанії вибирали з тих, хто відвідав одну з семи презентацій сервісу, які були проведені для місцевих жителів і місцевого бізнесу. У сервісі використовуються седани Mercedes-Benz S-Class, переобладнані в безпілотні автомобілі. У них встановлено безліч лидарів, камер і радарів, закріплених на всіх сторонах транспортного засобу. Алгоритми керування автомобілем працюють на спеціалізованих комп'ютерах для безпілотних автомобілів NVIDIA Drive Pegasus.[16].

  Примітки[ред. | ред. код]

  Література[ред. | ред. код]

  Посилання[ред. | ред. код]