Electrolux

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
AB Electrolux
Тип Публічна компанія
Форма власності Aktiebolag і публічна компанія
Галузь Машинобудування
Гасло «Thinking of you»
(З думками про Вас)
Засновано 1919
Засновник(и) Axel Wenner-Grend
Штаб-квартира Стокгольм, Швеція Швеція
Ключові особи Маркус Валленберг (голова ради директорів), Кейт Маклафлін (президент)
Продукція Побутова техніка
Виторг €11,3 млрд (2011)
Чистий прибуток €228,8 млн (2011)
Співробітники 61 тис. осіб (2015)
Дочірні компанії
 • Electrolux (Australia)d, Electrolux (United Kingdom)d, Electrolux (Germany)d і Electrolux (Italy)d
 • electrolux.ua/uk-UA/
  CMNS: Electrolux у Вікісховищі
  Штаб-квартира компанії у Стокгольмі.

  Electrolux — шведський концерн, один з провідних світових інноваційних виробників широкого спектра електричних і газових приладів для домашніх і професійних потреб. Щорічно компанія продає понад 50 мільйонів своїх виробів споживачам зі 150 країн світу. Штаб-квартира базується у місті Стокгольмі, Швеція. Існує близько 60 офісів концерну у різних країнах світу.

  Техніка Electrolux виготовляється на заводах, що розташовані в більше ніж у 10 країнах Європи, зокрема в Україні[2].

  Історія[ред. | ред. код]

  Модель №V
  Elektrolux bil 1920.jpg

  У 1910 у Стокгольмі, підприємець Аксель Веннер-Грен (Axel Wenner-Gren) заснував Компанію під назвою Elektromekaniska AB.

  У 1912 починається співпраця Elektromekaniska AB з підприємством AB Lux (Стокгольм, Швеція), що виробляє з 1901 вуличні гасові лампи під маркою Lux. Тоді ж (в 1912) компанія запускає виробництво першого побутового пилососа (модель Lux 1).

  1919 — засновано компанію Electrolux, після злиття Elektromekaniska AB з AB Lux (тогочасна назва компанії Elektrolux AB, написання якої було змінено на сучасне Electrolux тільки в 1957).

  1921 — Electrolux виготовляє побутовий порохотяг на полозах — модель №V. Це була перша побутова модель пилососа пристосованого для регулярного зручного використання у побуті.

  1925 — створюється перший у світі абсорбційний (безкомпресорний) холодильник D-fridge, винахідником якого став Альберт Ейнштейн.

  1951 — виготовляється перша побутова пральна машина Electrolux W20.

  1959 — створюється перша компактна посудомийна машина Electrolux D30.

  1964 — виготовляється перший в світі пилосос Luxomatic Z90 з одноразовим мішком для пилу, індикатором заповнення та змотуванням шнура.

  1975 — створюється перший пилосос Electrolux Z320 на колесах та з автоматичним вимиканням при заповненні мішка.

  2013 — запуск унікальної лінійки техніки Electrolux Platinum, що призначена для продажу ексклюзивно в країнах Східної Європи та Кавказу

  2015 — старт виробництва вузьких пральних машин Electrolux з інверторним мотором на власному заводі у м. Івано-Франківськ, Україна.

  Концерн продовжує регулярні розробку та виготовлення сучасної побутової та професійної техніки для приготування, зберігання продуктів харчування, прання та інших цілей

  Злиття та поглинання[ред. | ред. код]

  На сьогодні в склад концерну Electrolux входять близько 40 брендів.

  Власники та керівництво[ред. | ред. код]

  Найбільші акціонери (станом на 31 грудня 2008 року): шведський інвестиційний холдинг Investor — 28,8 % голосуючих акцій (12,7 % статутного капіталу), Capital Group Funds — 7,2 % (9,2 %), Alecta Pension Insurance — 5,6 % (5,6 %).[3]

  Голова ради директорів компанії — Маркус Валленберг (Marcus Wallenberg), президент — Кейт Маклафлін (Keith McLoughlin).

  Electrolux в Україні[ред. | ред. код]

  У 2010 році Electrolux за 19 млн євро придбав у італійської компанії Antonio Merloni завод «Українська побутова техніка», розташований в Івано-Франківську.

  Виробництво пральних машин марок Electrolux та Zanussi в Україні почалося у квітні 2011 року, на повністю переобладнаному підприємстві. Потужності найсучаснішої лінії виробництва Electrolux дозволяють виготовляти більше ніж 300 тис. одиниць техніки Electrolux і Zanussi на рік, а сукупна частка обох торгових марок на українському ринку суттєво зросла.

  Продукція заводу Electrolux (м. Івано-Франківськ, Україна) постачається в більш-ніж 25 країн світу.

  Підприємство працює за стандартом контролю виробництва EMS (Electrolux Manufacturing System), що впроваджено на усіх без винятку заводах концерну Electrolux.

  Додаткова інформація[ред. | ред. код]

  Концерн Electrolux — єдиний виробник еталонної пральної машини Electrolux Wascator, що застосовується у галузі для визначення класу прання за міжнародними стандартами IES та ISO.

  Див. також[ред. | ред. код]

  Примітки[ред. | ред. код]

  1. Global Research Identifier Database — 2015.
  2. Стирать по-шведски // Delo.ua. — 2015. — 7 октября. — Дата звернення: 15.05.2018.
  3. Electrolux переезжает : [арх. 18.05.2018] / Татьяна Романова // Ведомости : газета. — 2009. — № 57 (2327) (1 апреля). — Дата звернення: 18.05.2018.

  Посилання[ред. | ред. код]