AEG

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
AEG
Галузь промисловості аерокосмічне підприємство, автомобільна промисловість, електротехнічна промисловість[d] і home appliance industryd
Дата створення / заснування 1883
Логотип
Офіційна назва нім. Deutsche Edison-Gesellschaft für angewandte Elektricität (1883)
нім. Allgemeine Elektricitäts-Gesellschaft (1888)
нім. Allgemeine Elektricitäts-Gesellschaft AEG-Telefunken (1967)
нім. AEG Aktiengesellschaft (1985)
Коротка назва AEG
Відомий (активний) на дату 20 століття[1]
Архіви зберігаються у Archives nationales du monde du travaild
Засновник Emil Rathenaud
Голова Gérard Charles Édouard Thériaultd
Менеджер/директор Ernst Georg Stöckld, Emil Rathenaud, Felix Deutschd, Hermann Bücherd, Friedrich Spennrathd, Hans Constantin Bodend, Hans Constantin Bodend, Hans Heyned, Berthold Gamerd, Hans Bühlerd, Hans Groebed, Walter Cipad і Heinz Dürrd
Член правління Оскар фон Міллер[2], Felix Deutschd[2], Emil Rathenaud[2], Hans Constantin Bodend[2], Hermann Bücherd[2], Hans Heyned[2] і Berthold Gamerd[2]
Країна  Німеччина[3]
Організаційно-правова форма Aktiengesellschaft[d]
Місце заснування Берлін
Власник Electrolux
Батьківська організація Electrolux і Daimler-Benz
Дочірня організація AEG factories at Humboldthaind, Sächsische Elektrizitäts-Lieferungs-Gesellschaftd, Elektrizitäts-Lieferungs-Gesellschaftd, Thüringer Electricitäts-Lieferungs-Gesellschaftd, Lloyd Dynamowerked[2], Elektrowattd[2], Hartung-Jachmannd[2], Hydrawerkd[2], Kohlenveredlung und Schwelwerked[2], Leitz Wetzlard[2], VEM Sachsenwerkd[2], VEB Stahl- und Walzwerk Hennigsdorfd[2], N.A.G.[2], Vereinigte Isolatorenwerked[2], Bank Elektrischer Werted[2] і Telefunkend[2]
Розташування штаб-квартири Франкфурт-на-Майні і Берлін[4]
Кількість працівників 11 000 осіб (1995)[5]
Попередник Gesellschaft für elektrische Unternehmungend[2]
Замінений на Electrolux
Отримані відзнаки
Продукція електричний пристрій
Час/дата припинення існування 2 жовтня 1996
Член наглядової ради Курт Шмітт[2]
Роботи в колекції Музей Бойманса - ван Бенінгена, Design Museum Gentd, Netherlands Open Air Museumd[1], Museum Deelend[6], Bakkerij Museumd[7], Liemers Museumd[8], Museum of Industryd[9] і TextileMuseumd[4][4]
Категорія працівників d
Офіційний сайт(нім.)
CMNS: AEG у Вікісховищі
Електричний локомотив виробництва компанії AEG.
Магнітофон AEG-Telefunken Magnetophon 3000-hifi (1973)

AEG (нім. Allgemeine Elektricitäts Gesellschaft; англ. General Electric Company) — німецька компанія, що спеціалізувалася в галузі електроенергетики, машинобудування, а також товарів для дому. До і під час Першої світової війни AEG — один з найбільших виробників зброї.

Історія

[ред. | ред. код]

Компанія зобов'язана своїм походженням Емілю Ратенау, який 1883 року придбав патент на винахід ламп розжарювання Томаса Алви Едісона для Німеччини, і 1884 року було засновано компанію Edison-Gesellschaft.

У 1887 р. Еміль Ратенау прийняв у компанію Михайла Доливо-Добровольського (електротехніка польсько-російського походження, який 1884 року закінчив вище технічне училище в Дармштадті (Німеччина) та допоміг як головний інженер для практичного використання трифазної технології задля винаходу першого електродвигуна.

У 1887/1888 рр. відбулася перебудова компанії і розширення асортименту продукції, а назву було змінено на Allgemeine Elektricitäts-Gesellschaft, скорочено AEG.

У 1891 р. Міллеру та Добровольському на Міжнародній електротехнічній виставці у Франкфурті вдалося продемонструвати передавання трифазної електроенергії на велику відстань: енергію, що вироблялася на електростанції у Lauffen, було передано на 175 кілометрів довгою лінією, де вона забезпечила живленням 1000 лампочок та інше. Цей успіх став початком загальної електрифікації змінним струмом Німецької імперії та призвів AEG до економічного процвітання.

27 травня 1903 р. за наполяганням кайзера Вільгельма II засновано AEG і S & H у рівних частках зі статутним капіталом у розмірі 300000 золотих марок у галузі бездротового зв'язку в Берліні.

Вальтер Ратенау — голова AEG з 1912 року.

Упродовж невеликого часу діяльність компанії було поширено на всі галузі енергетики, особливо виробництво ламп, електродвигунів, будування електричних залізниць, заводів електрохімії, а також виробництво парових турбін, дизельних двигунів, автомобілів, кабелів тощо.

У 1903 р. за наполяганням кайзера Вільгельма II зі статутним капіталом у розмірі 300000 золотих марок у рівних частках AEG разом з Siemens & Halske заснували компанію Gessellschaft für drahtlose Telegraphie System Telefunken (добре відому як Telefunken). У 1918 р. — одна з трьох компаній, що заснували німецьку суднобудівну корпорацію Deutsche Werft.

У 1920 р. заводи з виробництва лампочок і металевого дроту було передано в Osram.

Оригінальне підприємство нині не існує, проте бренд AEG використовується шведською машинобудівною корпорацією Electrolux (побутова техніка), а також китайською групою компаній Techtronic Industries, що виробляють електроінструменти.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б Wandklok, Duitsland, 1930–1940
  2. а б в г д е ж и к л м н п р с т у ф х ц ш Архів преси XX століття — 1908.
  3. Gunston B. World Encyclopaedia of Aircraft Manufacturers: From the Pioneers to the Present DayUSNI, 1994.
  4. а б в Klok van Jansen de Wit's Kousenfabrieken, Schijndel — 1950.
  5. Focus Online — 1996.
  6. Typeplaat V2 SE.10 Telefunken Gerätnr 124-400 U 1
  7. Broodrooster van metaal en bakeliet; klaptoaster
  8. Kruik 'Warmwaterkruik' keramiek, AEG, na 1930
  9. Gloeilamp van het merk AEG

Посилання

[ред. | ред. код]