AEG

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Allgemeine Elektricitäts-Gesellschaft
нім. Deutsche Edison-Gesellschaft für angewandte Elektricität (1883)
нім. Allgemeine Elektricitäts-Gesellschaft (1880-ті)
нім. Allgemeine Elektricitäts-Gesellschaft AEG-Telefunken (1967)
нім. AEG Aktiengesellschaft (1985)
Тип аерокосмічне підприємствоd (1910)[1] і Концерн
Форма власності Aktiengesellschaft[d]
Галузь електроенергетика, машинобудування
Наступник(и)
(спадкоємці)
Electrolux, Atlas Copco
Засновано 23 травня 1887
Засновник(и) Emil Rathenaud
Закриття (ліквідація) 20 вересня 1996
Штаб-квартира Франкфурт-на-Майні,Німеччина
Ключові особи Еміль Ратенау
Продукція електричний пристрій
Власник(и) Electrolux
Співробітники 11000 (1995) [2]
Холдингова компанія Electrolux
Дочірні компанії AEG factories at Humboldthaind
aeg.de
CMNS: AEG у Вікісховищі
Електричний локомотив виробництва компанії AEG.
Магнітофон AEG-Telefunken Magnetophon 3000-hifi (1973)

AEG (нім. Allgemeine Elektricitäts Gesellschaft; англ. General Electric Company) — німецька компанія, що спеціалізувалася в галузі електроенергетики, машинобудування, а також товарів для дому. До і під час першої світової війни AEG — один з найбільших виробників зброї.

Історія[ред. | ред. код]

Компанія зобов'язана своїм походженням Емілю Ратенау, який 1883 року придбав патент на винахід ламп розжарювання Томаса Алви Едісона для Німеччини і 1884 року було засновано компанію Edison-Gesellschaft.

1887 року, Еміль Ратенау прийняв у компанію Михайла Доливо-Добровольського (електротехніка польсько-російського походження, який 1884 року закінчив вище технічне училище у Дармштадті, Німеччина) та допоміг як головний інженер для практичного використання трифазної технології задля винаходу першого електродвигуна.

1887/1888 років відбулася перебудова компанії і розширення асортименту продукції, а назву було змінено на Allgemeine Elektricitäts-Gesellschaft, скорочено AEG.

1891 року, Міллеру та Добровольському, на Міжнародній електротехнічній виставці у Франкфурті, вдалося продемонструвати передавання трифазної електроенергії на велику відстань: енергію, що вироблялася на електростанції у Lauffen, було передано на 175 кілометрів довгою лінією, де вона забезпечила живленням 1000 лампочок та інше. Цей успіх став початком загальної електрифікації змінним струмом, Німецької імперії і призвів AEG до економічного успіху.

27 травня 1903 року за наполяганням кайзера Вільгельма II. засновано AEG і S & H у рівних частках зі статутним капіталом у розмірі 300000 золотих марок в області бездротового зв'язку у Берліні.

Вальтер Ратенау, голова AEG з 1912 року.

Впродовж невеликого часу, діяльність компанії, було поширено на усі галузі енергетики, особливо виробництво ламп, електродвигунів, будування електричних залізниць, заводів електрохімії, а також, виробництво парових турбін, дизельних двигунів, автомобілів, кабелів тощо.

1903 року, на наполягання кайзера Вільгельма II., зі статутним капіталом у розмірі 300000 золотих марок у рівних частках, AEG разом з Siemens & Halske заснували компанію Gessellschaft für drahtlose Telegraphie System Telefunken (добре відому як Telefunken). В 1918 одна з трьох компаній, що заснували німецьку суднобудівну корпорацію Deutsche Werft.

1920 року, заводи з виробництва лампочок і металевого дроту, було передано в Osram.

Оригінальне підприємство нині не існує, проте бренд AEG використовується шведською машинобудівною корпорацією Electrolux (побутова техніка), а також китайською групою компаній Techtronic Industries, що виробляють електроінструменти.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]