Бундестаг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бундестаг ФРН
нім. Deutscher Bundestag
 
 
Загальна інформація:
Юрисдикція: Німеччина Німеччина
Тип: нижня палата
Частина від: federal level of Germany
Палати: Library of the German Bundestag
член бундестагу Німеччини
Дата заснування: 7 вересня 1949
Структура:
Депутатів: 736
Політичні
групи:
Уряд (416)

Опозиція (320)

Президент: Бербель Бас (СДПН)
з 26 жовтня 2021
Вибори:
Останні вибори: 26 вересня 2021
Адреса:
Мапа
Адреса: Platz der Republik 1
11011 Berlin
Офіційний вебсайт:
bundestag.de

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Бундестаг ФРН

Бундестаг ФРН (нім. Bundestag — федеральні збори, від Bundes — федеративний/-і + Tag — сейм, збори) — конституційний та законодавчий орган на федеральному рівні в Федеративній Республіці Німеччина. Єдиний конституційний орган у політичній системі ФРН, що обирається безпосередньо всіма громадянами країни. Строк обрання депутатів Бундестагу — чотири роки. Достроковий розпуск парламенту можливий лише як виняток і належить до компетенції федерального президента.

Найважливіші функції Бундестагу: ухвалення законів, вибори федерального канцлера і контроль за діяльністю уряду. На засіданнях парламентських комітетів здійснюється основна робота з підготовки законів. У ході засідань мають бути узгоджені політична воля й знання експертів у відповідній області. На комітети покладена основна робота з парламентського контролю за діяльністю уряду.

Це стосується всіх комітетів, починаючи від комітету із зовнішньої політики і закінчуючи комітетом із бюджету, який має особливе значення, оскільки втілює собою суверенне право парламенту затверджувати бюджет. У комітет із петицій Бундестагу з проханнями й скаргами безпосередньо може звернутися будь-який громадянин. Депутати Бундестагу обираються в ході загальних, прямих, вільних і рівних виборів при таємному голосуванні. Вони є представниками всього народу, не зв'язані наказами і вказівками і підкоряються лише своїй совісті. Тому виключення або вихід із партії не спричиняють за собою позбавлення мандата. Згідно зі своєю партійною приналежністю депутати об'єднуються у фракції, якщо для цього в них є необхідний мінімум депутатських місць. Чисельність фракції визначає кількість її представників у комітетах. Голова Бундестагу за традицією обирається з лав найчисельнішої фракції. Він веде пленарні засідання і стежить за дотриманням парламентського регламенту.

Важливе місце у виборчій системі ФРН відведене так званій п'ятивідсотковій обмовці, згідно з якою представництво в Бундестазі, ландтагах й інших виборних органах отримують тільки ті партії, які набрали на виборах не менш як 5 % голосів виборців.

З 26 жовтня 2021 року Бундестаг очолює Бербель Бас[1].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Німецький парламент очолила жінка. Хто вона?. Deutsche Welle (українською) . 26 жовтня 2021. Архів оригіналу за 20 лютого 2022. Процитовано 19 січня 2023.

Посилання[ред. | ред. код]