SOCAR

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
SOCAR
Тип бізнес
Форма власності державне підприємство
Галузь нафтова промисловість
Засновано 1992
Штаб-квартира Баку
Продукція нафта
Співробітники
  • 70 000 осіб
socar.gov.az
CMNS: SOCAR у Вікісховищі

SOCAR, State Oil Company of Azerbaijan Republic — державна нафтова компанія Азербайджанської Республіки. Штаб-квартира — в Баку. Є найбільшою вертикально-інтегрованою нафтогазовою корпорацією Азербайджану.

Історія[ред. | ред. код]

З 1989 року в Баку стали повертатися представники західних нафтових компаній, які повірили в успішність реанімації колишнього світового лідера нафтовидобутку. Після досягнення суверенітету уряд республіки об'єднав всі виробничі об'єднання, підприємства і науково-дослідні організації нафтової галузі в єдину структуру - Державну нафтову компанію Азербайджану (ДНКАР). ДНКАР створена Указом Президента Азербайджанської Республіки Абульфаза Ельчібея за № 200 від 13 вересня 1992 року Розпорядженням Президента Азербайджанської Республіки за № 328 від 26 лютого 1993 року затверджено структуру управління ДНКАР. 10 січня 1994 року розпорядженням Гейдара Алієва за № 50, було затверджено нову структуру управління Державної нафтової компанії Азербайджанської Республіки. У структуру ДНКАР були включені виробничі об'єднання з правом підприємства, трести і управління з правом підприємства, індивідуальні структурні одиниці з правом управлінь.

Указом Президента Азербайджанської Республіки за № 844 від 24 січня 2003 року «Про вдосконалення структури Державної нафтової компанії Азербайджанської Республіки» затверджені Статут та структура Державної нафтової компанії Азербайджанської Республіки. Згідно зазначеного Указу, ДНКАР доручається:

  • об'єднати Виробниче об'єднання нафтогазовидобутку на море і Виробниче об'єднання нафтогазовидобутку на суші і на їх базі створити Виробниче об'єднання «Азнефть»;
  • об'єднати Управління зовнішньоекономічних зв'язків та Об'єднання «Азернефтьснабженіе» і на їх базі створити Управління «Маркетингових і економічних операцій»;
  • на базі Виробничого об'єднання «Магістральні нафтопроводи» створити Управління «Нафтові проводи»;
  • на базі Виробничого об'єднання «Шельфпроектстрой» створити завод «Бакинські глибоководні морські підстави»;
  • на базі Виробничого об'єднання «Азернефтяг» створити нафтопереробний завод «Азернефтяг»;
  • на базі Виробничого об'єднання «Азернефтянаджаг» створити нафтопереробний завод «Азернефтянаджаг».

Потім знаходяться в складі ДНКАР трести «Каспморбуреніестрой» і «Каспморнефтсоціалстрой» і автотранспортна контора були оголошені відкритими до приватизації. Нині компанія є однією з найбільш перспективних нафтових компаній в світі, і з її діяльністю зв'язуються перспективи соціально-економічного розвитку Азербайджану.

Є одним з офіційних спонсорів Чемпіонату Європи з футболу 2016 року.

Діяльність[ред. | ред. код]

Заправна станція в Україні

Має велику кількість АЗС під брендом SOCAR в Грузії (95), Румунії (300) та Швейцарії (300).

Діяльність в Україні[ред. | ред. код]

SOCAR Energy Ukraine - дочірня компанія Державної нафтової компанії Азербайджанської республіки. В Україні SOCAR почав свою діяльність в 2008 році[1]. У 2010 році компанія приступила до розвитку власної мережі автозаправних комплексів преміум-класу.

Мережа SOCAR Energy Ukraine налічує близько 60 заправних станцій. У 2012 році компанія створила парк Гейдара Алієва в м. Києві[2].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]