STS-46

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
STS-46 (49 політ шатл, 12 політ «Атлантіс»)
STS-46 (49 політ шатл, 12 політ «Атлантіс»)
Космічний корабель Атлантіс OV-104
Тип космічного корабля Спейс Шаттл
Екіпаж 7
Місце запуску Кеннеді LC-39A
Дата запуску 31 липня 1992 13:56:48 UTC
Місце посадки Кеннеді Runway 33
Дата посадки 8 серпня 1992 13:11:50 UTC
Тривалість польоту 7 діб 23 години 15 хвилин 3 секунди
Кількість обертів 127
Апогей 437 км
Перигей 425 км
Орбітальний період 93,2 хв
Нахил орбіти 28,45 градусів
Пройдено відстань 5 344 643 км
Пов'язані місії
Попередня місія Наступна місія
Sts-50-patch.png
STS-50
Sts-47-patch.png
STS-47

STS-46 — космічний політ Спейс Шаттла «Атлантіс» у рамках програми НАСА. Політ став 12-м для Спейс Шаттла «Атлантіс».

Екіпаж[ред. | ред. код]

Екіпаж STS-46. Зліва направо — Сидять: Аллен, Шрайвер; Стоять: Айвінс, Нікольє, Хоффман, Чанг-Діас, Малерба

Місія[ред. | ред. код]

Основними завданнями Місії були розгортання супутника ЕВРИКА Європейського космічного агентства (European Retrievable Carrier) і прив'язної супутникової системи (TSS), спільного проекту NASA та Італійського космічного агентства.

Особливості gольоту[ред. | ред. код]

Основними завданнями місії STS-46 були виконання експериментів за програмами EURECA та італійського прив'язного супутника TSS (від англ. Tether Satellite System). Згідно спільним дослідженням НАСА та Італійського космічного агентства, було підтверджено, що TSS є унікальним носієм експериментальної апаратури, що базується на Шаттлі. Прив'язний супутник може доставити апаратуру у важкодоступні області атмосфери Землі, розташовані вище висот польоту аеростатних зондів, але нижче сфери сталого польоту супутників. Сам супутник складається із системи розгортання (трос довжиною 21,68 км) і сферичного супутника (діаметр 1,5 м при масі 516,6 кг), який має службовий модуль, що забезпечує електроживлення, телеметрію, навігацію і обробку даних, рухову установку і кілька наукових приладів.

Однак, у ході місії не вдалося здійснити повне розгортання TSS через механічну несправність системи розгортання. Всього спільна програма США та Італії обійшлася в 379 млн $ (188 мільйонів з яких припало на НАСА).

Європейський багаторазовий супутник «Еврика» (EURECA-1L, від англ. European Retrievable Carrier) є автономною експериментальною платформою (масою 4500 кг), на якій розміщені 15 установок для проведення більше 50 експериментів (встановлені біологічні зразки, обладнання для вирощування кристалів, прилади для спостереження за сонячним і космічним випромінюванням, детектори космічного пилу, телескоп рентгенівського і гамма-діапазону, та інші).

Емблема[ред. | ред. код]

На емблемі місії STS-46, представленої у формі кулі — балона, зображений шаттл «Атлантіс» на орбіті Землі в оточенні своїх корисних навантажень: європейського багаторазового супутника EURECA (причому супутник зображений у робочому стані: антени та сонячні батареї розкрито) та прив'язного супутника «TSS», який пов'язаний з орбітальним кораблем багатокілометровим тросом. Пурпурний промінь, що виходить з електронного генератора у відсіку корисного навантаження, спірально завивається вгору, до магнітного поля Землі. На емблемі розміщено прапори учасників проекту: США, Італія і емблема Європейського космічного агентства, між ними (на поверхні земної кулі) видно обриси європейського та американського континентів.

Примітки[ред. | ред. код]

Галерея[ред. | ред. код]