STS-106

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
STS-106 (99 політ шатл, 22 політ «Атлантіс»)
STS-106 (99 політ шатл, 22 політ «Атлантіс»)
Космічний корабель Атлантіс OV-104
Тип космічного корабля спейс-шатл
Екіпаж 7
Місце запуску Кеннеді LC-39B
Дата запуску 8 вересня 2000 12:45:47 UTC
Місце посадки Кеннеді Runway 15
Дата посадки 29 вересня 2000 07:56
Тривалість польоту 7 діб 21 годин 54 хвилин 35 секунд
Кількість обертів 185
Апогей 375 км
Перигей 386 км
Орбітальний період 92,2
Нахил орбіти 51,6 градусів
Пройдено відстань 7 900 000 км
Пов'язані місії
Попередня місія Наступна місія
Sts-101-patch.png
STS-101
Sts-92-patch.png
STS-92


Екіпаж STS-106:спереду ліворуч Скотт Альтман, Терренс Уілкатт, позаду ліворуч Борис Моруков, Річард Мастраккіо, Едвард Лу, Деніел Бербенк, Юрій Маленченко


STS-106  — четвертий політ шаттла за програмою Міжнародної космічної станції. У вантажному відсіку шаттла розташовувався подвійний транспортний модуль «Спейслеб» в якому були розміщені матеріали та обладнання, що доставляється на станцію.

Екіпаж[ред.ред. код]

В екіпажі шаттла два російських космонавта. В екіпажі три новачки космічних польотів.

Місія[ред.ред. код]

Збірка польоту космічної станції МКС-2A.2b використовували подвійний модуль «SPACEHAB» і Комплексну вантажний перевізник «ICC», щоб принести поставки на станцію. Місія також включені два виходи у відкритий космос.

Ветеран Астронавт Терренс Уілкатт вести сім чоловік екіпажу, командир його друга шутла політ і робити свій четвертий політ у космос. У ході планової 11-денної місії, Уілкатт і його екіпажу товариші провели тиждень в поставках МКС розвантажувальних як з подвійною вантажний блок Спейсхеб в задній частині вантажного відсіку Атлантиди і від російської Прогрес М-1 поповнення запасів ремесла пристикований до кормової частини Модуля Зірка служби. Зірка, яка пов'язана з МКС 26 липня, служив початку житлових приміщень для станції і є наріжним каменем російської внесок у МКС.

Метою польоту було підготувати Зірка для прибуття перших жителів, або експедиції, екіпаж пізніше в восени 2000 року і почала постійної присутності людини на новому форпосту. Це екіпаж, що складається з експедиції Командир Білл Шеперд, Союз Командір Юрія Гидзенко і бортінженер Сергій Крикальов, запущений 31 жовтня 2000 в капсулі Союз з космодрому Байконур в Казахстані для чотиримісячного «пристосовності» місії на борту МКС.

На польоту третій день, доктор Ед Лу та Юрій Маленченко (Росія), які обидва були зробити свої другі польоту в космос, провели 6 годин і 14 хвилин вихід у відкритий космос. Мета виходу у відкритому космосу була зосереджена на маршрутизації і підключення дев'ять харчування, даних і комунікаційні кабелі між модулем «Зірка» і другий, побудованому російськими модуля, «Зоря», а також установкою шість футів довжиною магнітометр. Магнітометр послужить тривимірного компаса, спрямованих на мінімізацію Зірка використаного палива шляхом ретрансляції інформації з комп'ютерів модуля щодо його орієнтації по відношенню до Землі.

Зліт «Атлантіс». Починає місії «STS-106»
Космонавт Маленченко у відкритому космосі
Краєвид від «Атлантіса» - Міжнародна космічна станція, модули «Юніті», «Заря» або «Зірка», «Звезда»

Лу і Маленченко використовується тросів і перила вздовж МКС, щоб зробити свій шлях до точки більше 100 футів над вантажний відсік, найдальший будь прив'язані у відкритому космосу наважився поза шатла. Вони завершили це з допомогою своїх члени екіпажу Бербанк і Мастраккіо який спритно маневрував їх навколо з роботизованою рукою. Це вихід у відкритий космос святкує шостий вихід у відкритий космос на підтримку збірки станції і 50-виходу у відкритий космос в просторі історії шаттл. Також це був другий спільний американо-російський космос поза космічного корабля, після про роботу, що проводиться астронавтів Скотта Паразінскі і космонавт Володимир Титов поза Атлантиди в той час пристикований до Світ космічної станції під час STS-86 місії в жовтні 1997 року. Лу, призначений Є. В. 1, носив скафандр зазначений червоними смугами, в той час Маленченко, Є. В. 2, носив чисто білий костюм. Це було Лу перший вихід у відкритий космос, в той час Маленченко провів пару виходів у відкритий космос на загальну суму 12 годині під час його чотиримісячного перебування на борту Світ у 1994 році. Ден Бербанк (лейтенант-командер, Берегова охорона США), який був космічний політ новобранець, служив у відкритий космос хореографа.

Спеціаліст Місія Рик Мастраккіо, також космічний політ новачок, був прем'єр-маніпулятора оператор для місії, використовуючи канадський побудований руку рухатися Лу і Маленченко навколо МКС, як вони проводили свої складальні роботи. Мастраккіо резервне копіювання на операціях руки на Скотт Альтман (Cmdr., ССО), що робить його другий політ у космос.

Остаточний член екіпажу був російський космонавт доктор Борис Моруков, роблячи свій перший політ в космос. Моруков відповідав за вивантаженні поставок з автомобіля Прогрес під час пристикований етапі польоту.

На польоту четвертий день екіпаж увійшов до Міжнародну космічну станцію через напірної Парування адаптер-2 (PMA-2), щоб почати операції передачі даних більше трьох тонн устаткування і витратних матеріалів. Екіпаж Атлантиди був першим, щоб побачити інтер'єр службового модуля Русский Зірка так як він був запущений з космодрому Байконур у липні. Крім того, повторний розгін проводили з використанням реакційної системи управління орбітального апарату в (RCS) розмістити станцію в більш високу орбіту.

Передача матеріалів і робіт з технічного обслуговування тривало до п'ятого дня, в той час орбітального витратні залишалася вище необхідного рівня, що дозволяють менеджери продовжити місію один додатковий день.

Заходи з польоту п'ятий день включала установку трьох батарей всередині «Зірка». Для того, щоб зменшити вагу до запуску, Зірка була запущена з тільки п'ять з восьми батарей на місці.

Лу і Маленченко провів більшу частину польоту сьомий день установки напруги та струму стабілізаторів в Зірці. Компоненти системи Електрон, обладнання відправлено на орбіту для розділення води на кисень і водень, були встановлені і будуть активовані після першого екіпажу прибуває.

Екіпажу передано більше 6000 фунтів матеріалу — у тому числі шість 100-фунтових мішків води, вся їжа в перший резидент екіпажу, офісна техніка, на борту екологічних поставок, пилосос і комп'ютер і монітор — в інтер'єрі станції.

Астронавти провели в цілому 5 днів, 9 годин і 21 хвилин всередині станції перед закриттям люка на орбіті форпосту. Вилкот і Альтман повелів серію з чотирьох підвищує висоті розмістити станцію на орбіті приблизно 241 на 233 сухопутних миль, піднімаючи середня висота на 14 миль (23 км). Провівши 7 днів, 21 годин і 54 хвилин, пов'язані зі станцією, Атлантида відстикувався в 11:46 вечора EDT як Вилкот і Альтман звільнений струменів Атлантиди рухатися на відстані близько 450 футів для двопетльової інспекції.

Командувач Террі Уілкатт керуватися Атлантиду на посадку в 2:56 ранку по центральному часу, підведенню 4,9 млн миль місію, в якій більше трьох тонн обладнання були доставлені в міжнародний форпост. Уілкатт і його члени екіпажу, пілот Скотт Альтман і фахівці польоту Ед Лу, Рік Мастраккіо, Ден Бербанк, Юрій Маленченко і Борис Моруков завершив 23-й раз поспіль посадку шаттла на космодромі у Флориді, і 30-посадку шаттла на мисі в останні 31 польотів.

Першопочатково аматорська радіостанція була доставлена на борту космічного човника «Атлантіс» на STS-106. Екіпаж передав радіоаматоріський механізм в космічній станції для використання в майбутньому експедицією один екіпаж.[1]

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. ISS Reference - Ham Radio. Spaceflight.nasa.gov. 2012-07-23. Процитовано 2012-11-02.