Shingeki no Kyojin

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Shingeki no Kyojin
На бій проти титанів.jpg
進撃の巨人
Жанр психологічний трилер, бойовик, жахи, фантастика
Аудиторія сьонен
Манґа
Автор Хаджіме Ісаяма
Видавець Kodansha
Інші видавці Kodansha Comics USA (Північна Америка)
Журнал Bessatsu Shonen Magazine
Період випуску 2009 — дотепер
Кількість томів 32
Телевізійний аніме-серіал
Режисер Тецуро Аракі
Масаші Коїдзука (2 сезон)
Сценарист Ясуко Кобаясі
Композитор Хіроюкі Савано
Студія Wit Studio, Production I.G
Мережа MBS, Tokyo MX, FBS, TOS, HTB, TVA, BS11, 2x2
Період показу 7 квітня 2013 — дотепер
Кількість серій 59 + 8 OVA
Відеоігри

 • Shingeki no Kyojin
 • Shingeki no Kyojin -Hangeki no Tsubasa-
 • Lost in the Cruel World
 • Attack on Titan: Humanity in Chains
 • No Regrets
 • In the Forest of the Night, Burning Bright
 • Wall Sina, Goodbye
 • Shingeki no Kyojin -Hangeki no Tsubasa- Online
 • Shingeki no Kyojin -Jiyū e no Hōkō-
 • Shingeki no Kyojin Banda Attack on Typing
 • Attack on Titan
 • Attack on Titan 2

«Shingeki no Kyojin» (яп. 進撃の巨人; дос. «Атакуючий Титан») — японська манґа Хаджіме Ісаями, сюжет якої розгортається у світі, де залишки людства живуть усередині міста, оточеного величезними стінами через раптову появу так званих «титанів», гігантських людиноподібних істот, що пожирають людей без причини.

З 2011 року «Коданся» видає засновану на манзі серію лайт-новел за авторством Ре Судзукадзе, а також кілька манга-відгалужень від основної серії.

Телевізійна аніме-адаптація дебютувала 7 квітня 2013 р. Фільмова екранізація також знаходиться у стадії виробництва[1][2]. Вихід другого сезону відбувся 1 квітня 2017 року[3].

Компанія Nitroplus випустила чотири візуальних роману за мотивами манги. У серпні-вересні 2015 року було випущено заснований на манзі повнометражний ігровий фільм «Атака титанів» режисера Шінджі Хігуті; в прокаті фільм був розбитий на дві частини з підзаголовками «Жорстокий світ» і «Кінець світу». Випускалися також засновані на манзі візуальні новели, комп'ютерні ігри в жанрі Action, анімаційні фільми - спін-оффи.

Перша частина третього сезону вийшла 23 липня 2018 року, а друга частина 29 квітня 2019 року. Вихід четвертого сезону запланований на 7 грудня 2020 року[4].

Сюжет[ред. | ред. код]

Згідно зав'язці манги, за 100 років до початку її подій людство було практично повністю знищено невідомої гуманоидной расою величезних істот, названих «титанами». Люди були змушені сховатися за трьома високими стінами, яким дали назви Сіна ( яп. シーナ Сі: на , внутрішня стіна) , Роза ( яп. ローゼ Ро: ДЗЕ , середня стіна) і Марія ( яп. マリア Маріа , зовнішня стіна). Так люди жили багато років, думаючи, що знаходяться в цілковитій безпеці. За кожною стіною із зовнішнього боку були побудовані «райони» - городки, службовці зовнішнім кордоном оборони і також оточені стінами.

«Титани» - м'ясоїдні велетні, що нагадують людей, але відрізняються величезним зростанням - від трьох до п'ятнадцяти метрів, і в манзі з'являються створення ще більш жахливих розмірів  . Титани не носять ніякого одягу і володіють різними особливостями, будь то відсутність шкіри, величезна тулуб або пилковидні зуби. Вони пожирають людей, хоча і не мають потребу в їжі; пересуваються в одночасно комічною і лякаючою манері.

Автор манги Хадзіме Исаямою, відповідаючи на питання, чому він вибрав велетнів на роль протистоять людям чудовиськ, відповідав: «Велетні - це бридко, ось чому» . На образ руйнівних титанів могли вплинути не стільки улюблені японським кінематографом тема величезних монстров- Кайдзен , подібних Годзіллуабо Гідори , скільки картини іспанського художника Франсіско Гойї.

В манзі з'являється кілька військових підрозділів, покликаних захищати поселення людей від титанів. Солдат навчають битися і вбивати титанів за допомогою «пристрої просторового маневрування», скорочено УПМ. Воно дозволяє переміщатися в тривимірному просторі, чіпляючись за об'єкти і виступи, і дає можливість досягти єдиного слабкого місця титанів - основи шиї. Солдати гарнізону охороняють стіни, але єдині люди, які виходять за їх межі, - бійці розвідувального загону. Також є Королівська стража, що виконує роль поліції і охороняє Короля.

Альтернативне середньовіччя. З появою загадкових Гігантів, колосально великих людиноподібних істот, які атакують і пожирають будь-яку особу, у швидких темпах скорочується людська популяція. Все, що залишилося від людства, це розміщене на острові Парадіс місто, захищене трьома концентричними стінами (Марія, Роуз та Сіна), зовнішня «Стіна Марія» простягається на сотні кілометрів у довжину та близько п'ятдесяти метрів у висоту. Всі зусилля з розширення людської території за стінами не принесли жодних результатів, громадяни міста залишалися у безпеці протягом ста років, поки аномальні титани (Колос і Броньований) не прорвали «Стіну Марія» у районі Шіґаншіна, що назавжди змінить життя головних героїв, які стали першими свідками небаченої дотепер людством катастрофи.

Історія зосереджується навколо життя Ерена Єгера, його прийомної сестри Мікаси Акерман та їх найкращого друга Арміна Арлерта, які зроблять все можливе щоб вступити в Легіон Скаутів, яким надається право виходити за стіни для дослідження та знишкодження титанів, що і буде першочерговою задачею наших героїв.

Персонажі[ред. | ред. код]

Головні[ред. | ред. код]

 • Ерен Єгер (яп. エレン・イェーガー)

Центральний чоловічий персонаж. Ідеалістичний та імпульсивний, Ерен прагне знищити Гігантів і досліджувати навколишній світ. У віці 9 років врятував Мікасу від работоргівців, які вбили сім'ю дівчинки та викрали її саму. Під час атаки броньовані і колосальні титанів в 845 році Ерен своїми очима бачив, як його мати з'їв усміхнений титан . Ця подія викликала у Ерена щиру ненависть дотитанів , і він присягнувся знищити їх усіх. Два роки по тому він разом з МІКАС Аккерман і Армін Арлертом надійшов в Кадетська училище і був зарахований в 104-й кадетський загін. Посів 5 місце серед десяти найкращих кадетів своєї групи. Не володіє жодними особливими талантами, проте Ерен доволі цілеспрямований, тому впевнено поліпшує свої навички. Хлопець проявляє дивну здатність перетворюватись на 15-метрового Титана та контролювати його. Ерен вважає, що став таким у результаті ін'єкцій, які зробив йому батько після смерті матері. Хлопець спершу не міг повністю підкорити тіло Титана, проте після певних тренувать все ж таки отримав над ним повний контроль. Коли тіло Титана перестає бути функціональним, Ерен виходить із його задньої частини шиї (найслабкіше місце усіх Гігантів), а саме тіло Титана з часом повністю випарується та зникне.

Ерен - молодий чоловік середнього зросту з мязистим тілом. Має досить довге, але округле обличчя і бірюзовий колір очей (в манзі колір очей Ерена сірий). В манзі у нього довге волосся темно каштанового кольору (в аніме колір волосся Ерена - сіро-коричневий), особа Ерена злегка засмагла. Найкраще Ерена характеризують такі визначення, як цілеспрямованість, наполегливість, імпульсивність. З самого дитинства Ерен мріяв вступити в Разведкорпус і вийти за межі стін. Він порівнював життя людей в Стінах з життям худоби в клітці.

Ерен завжди дбав про своє кращого друга дитинства, Армине, перш ніж зустрівся з Мікасою і про свою родину, заради них він був готовий пожертвувати життям. Найчастіше це демонструвалося в спробах Ерена захистити Арміна від вуличних задирака, які були значно сильніші за них обох разом узятих, а також, коли він намагався підняти уламки будинку, що впав на його матір в спробах врятувати її життя під час падіння Шіганшіни.

Зовнішність титана Ерена відрізняється від його людської форми досить сильно. Зріс його титана - 15 метрів. Має довге волосся, що спадають на плечі, подовжені вуха і довгий язик, а риси його обличчя досить специфічні. Його очі глибоко посаджені, а рот досить незвичної форми і не пристосований для мови, хоча його титан здатний видавати страхітливий рев, що означає гнів, або ж лють. На щоках титану Ерена мало плоті, а істотну їх площа займає щелепу, оголена через відсутність губ.

 • Мікаса Акерман (яп. ミカサ・アッカーマン)

Усиновлена дитина сім'ї Єгерів, зведена сестра Ерена, центральний жіночий персонаж. Мікаса — наполовину азіатка й остання представниця своєї раси, яка проживає в стінах після того, як усі інші люди-азіати були знищені монархією.Мікса - досить висока, струнка і фізично сильна дівчина з чорним волоссям, трохи що не доходять до плечей, які спочатку були довші, але вона підстриглася для зручності в користуванні УПМ. Акерман стала більш замкнутою та емоційно стриманою після того, як вбили її батьків, однак дівчина любить і піклується про своїх друзів — Ерена та Арміна, вбачаючи у них свою сім'ю, яку не може знову втратити. Її особистість сильно змінилася у дорослий бік під впливом Ерена, коли вони разом убили розбійників-викрадачів; світ жорстокий, і, щоб вижити, треба боротися — ці слова залишилися з нею донині.

Перш, ніж її прийняли до сім'ї Єгерів, матір дівчини та батько загинули від рук работоргівців через їхню расу. Мікасу врятував Ерен після того, як знайшов дівчинку й убив викрадачів. У зв'язку з цим інцидентом вона дуже піклується про нього, ходить за ним, як тінь, і буде слідувати завжди незалежно від обставин, дотримуватися будь-яких остаточних рішень, які він зробить. Мікаса має сильне почуття правильного та неправильного, добре знає, що не завжди може вплинути на зведеного брата у своїх рішеннях. Дівчина бере думку Ерена настільки серйозно, що, коли він одного разу сказав, що її волосся занадто довга, вона відразу ж його підстригла, хоча Жан щойно відзначив, що це виглядає красиво.

Посіла 1 місце серед кадетів-випускників своєї групи, попри сліпу лояльність до Ерена зберігає самовладання у будь-якій ситуації (за винятком, коли її брату загрожує небезпека), вважається безпрецедентним генієм-вундеркіндом у сенсі бойових навичок, до того ж гарна дівчина. Мікасу часто дражнять за її прихильність до зведеного брата. З розвитком сюжету з'являються натяки, що Мікаса кохає Ерена: зокрема, про це говорить капітан Ян Детріх на даху, захищаючи Ерена-гіганта[5], Акерман відверто ревнує Ерена до Енні Леонгарт під час їхніх тренувань.[6]

У неї є невеликий шрам нижче правого ока, який вона отримала коли Ерен під час Битви за Трост несвідомо спробував вбити її в формі титану.

Мікас носить стандартну форму солдата Разведкорпуса з білою сорочкою. На деяких місіях Мікас також носить зелений плащ з емблемою Розвідкорпуса. Відмінною рисою в одязі Мікас є темно-коричневий (червоний в аніме) шарф, який їй подарував Ерен після того, як врятував її від викрадачів. Таким чином, цей шарф дуже дорогий для неї і вона завжди носить його.

 • Армін Арлерт (яп. アルミン・アルレルト)

Найкращий друг Ерена, фізично й емоційно слабкий, хоча його стратегічна інтуїція рятувала Ерена та Мікасу кілька разів. Армін - досить маленька на зріст для свого віку, хоч і має в деякій мірі міцна статура. У нього європейська зовнішність і досить ніжні риси обличчя, довге волосся, трохи що не доходять до плечей, великі, виразні, карі (блакитні в аніме) очі, темні брови і злегка кирпатий ніс. Він, як і раніше, вважає себе абсолютно некомпетентним і ненавидить себе за те, що покладається на інших. За солдатськими стандартами Армін практично не володіє високими фізичними здібностями, але геній, коли мова йде про теоретичну складову. Армін вирішує приєднатися до військової підготовки кадетів 104-го корпусу поряд з Мікасою й Ереном, оскільки вони останні близькі люди, які залишилися в живих.

Армін був дуже боязким у дитинстві, а в поєднанні з фізичною слабкістю часто ставав легкою мішенню для хуліганів. Хлопець навіть відмовлявся дати відсіч, тому Ерен і Мікаса намагалися завжди постояти за нього. Таким чином, він виріс з низькою самооцінкою про себе та думає, що він ніщо у цьому житті. До 845 року Армін спочатку жив у Сігансіні з батьками та дідусем, будучи близьким другом Ерена, він часто обговорював з останнім зовнішній світ з його солоними океанами, пустелями й іншими сюрреалістичними місцями., тому надихнув Джагера мріяти про це та досліджувати світ за стінами. Через це Арлерт вважався єретиком. Його дід залишив онука разом з іншими біженцями й пішов у похід, щоб повернути стіну Марія, де і помер.

Армін дуже добрий і безкорисливий. Він хвилюється про безпеку своїх друзів і для їх порятунку готовий піти на крайні заходи. Коли під вермя 57-ої експедиції за стінами він, Жан Кірштейн і Райнер Браун вирішували, хто повинен залишитися без коня, Армін не вагаючись запропонував залишити його самого. Коли Жан був поранений під час відступу від броньованих Титана, Армін прийшов йому на допомогу, ризикуючи власним життям. Хоч він і Ерен були сповнені рішучості втілити свою мрію і жити за стінами, Армін був готовий пожертвувати своїм життям щоб відвернути колосальні Титана під час Битви за Шіганшіну. Також, Армін дуже раціональний і урівноважений. Завдяки таким якостям, йому завжди вдається заспокоїти знаходяться на піку емоцій Ерена і Мікасу.

Армін є ключовою людиною, хто за допомогою логіки знайшов усіх ворожих гігантів-перевертнів серед нинішніх новобранців.

Випускники 104-го корпусу[ред. | ред. код]

 • Райнер Браун (яп. ライナー・ブラウン)

Кадет 104-го корпусу, який посів 2 місце серед випускників, вважається вольовою людиною з твердим характером і відмінною фізичною підготовкою, найбільш вміло завойовує довіру своїх товаришів. Райнер — відповідальний хлопець з сильним почуттям обов'язку. Він ставиться до своєї ролі солдата дуже серйозно, і закликає інших робити те ж саме. Має добре серце та тенденцію завжди думати спершу про інших, ніж про себе, приймаючи на себе додатковий тягар заради своїх товаришів. Він, як стверджується, «старший брат» інших кадетів.

Однак, пізніше показано, що він має серйозні емоційні та психічні проблеми в результаті своїх дій. Хоча він, як і раніше, вірний своїй справі, він був не в змозі впоратися з почуттям провини та почав придушувати свої справжні спогади. Під час цих епізодів він забуває свою справжню ідентичність, вважаючи себе солдатом-людиною. Таким чином, існує кілька відмінностей між його двома особистостями, його справжнє «Я» безжалісніше та фаталістичніше з необхідності. Він таїть в собі негативне ставлення до себе, маючи на увазі себе, як «лиходія» та «вбивцю», що тільки Бертольд й Енні можуть зрозуміти.

Врешті-решт, з'ясувалося, що він є Броньованим Гігантом (яп. 鎧の巨人), який супроводжує Колосального Гіганта в атаці, що зруйнувала браму в стіні Марія. Як людина, Райнер має блондинисте коротке волосся, широкі плечі та досить високий на зріст, що дає йому загрозливий зовнішній вигляд. У формі ж Броньованого Гіганту його зріст — 15 метрів. Його шкіра повністю затвердіває за винятком м'язів.

У повідомлення у своєму блозі автор Хадзіме Ісаяма заявив, що статура Броньованого Гіганта заснована на професійному борці та спеціалісті зі змішаних бойових мистецтв Брока Леснара.

 • Бертольт Гувер (яп. ベルトルト・フーバー)

Кадет 104-го корпусу, який посів 3 місце серед випускників. Висококласний спеціаліст у різних стилях рукопашного бою. Виглядає замкнутим і тихим людиною. Люди рідко бачать Бертольда без Райнера Брауна, його друга дитинства. Він має великий потенціал, але йому не вистачає впевненості в собі та тенденції лідерства, щоб передати це іншим. Пізніше з'ясувалося, що він є сумно відомим 60-метровим Колосальним Гігантом (яп. ベルトルト・フーバー), який знищив Стіну Марія п'ять років тому. Він був описаний Ереном як мовчазна людина заднього плану. За визнанням Гувера, він є кимось на кшталт боягуза. І в офіційних рейтингах самооцінка у нього 1-2 з 10. Також він показав, що може холодно ставитися до інших. Говорячи про Ерен і його злочини, Бертольд думає, що це були нещасні випадки, і не особливо переживає з цього приводу. Так само він може бути дуже емоційним, це показано, коли Жан розповідав про час ще в кадетському корпусі. Бертольд лише злегка розплакався, кричачи, що це була не брехня і не гра.

Так як Бертольд - Колосальний Гігант, він володіє характерною зовнішністю і має ряд незвичайних здібностей. Його зріст становить 60 метрів, що робить його приблизно в чотири рази вище будь-якого іншого Титана (За винятком форми титанів роду Рейсс). Колосальний Гігант є одним з найбільш сильно деформованих титанів. Це позначається на його зовнішньому вигляді: відсутність шкіри, щелепи й обличчя значно змінені в порівнянні з людською формою. Колосальний Гігант так само може випускати пар з поверхні тіла. Кисті рук значно відрізняються від людських і титанічних

 • Енні Леонгарт (яп. アニ・レオンハート)

Кадет 104-го корпусу, яка посіла 4 місце серед випускників. Родом з того ж села, що й Райнер Браун і Бертольд Гувер. У спогадах її батько, який тренував її рукопашному бою, благає пробачити його з невідомих причин. Думаючи, що це може бути занадто пізно, він говорить Ені ставитися до всіх, як до ворогів, і просить, щоб вона пообіцяла йому повернутися додому.

Для Енні примітний її унікальний стиль ведення бою з сильним акцентом на мінімізацію переваг більшого та сильнішого супротивника через удари, кидки та прийоми. Як й Ерен, вона має здатність перетворюватися в 14-метрового титана та використовує цю форму, щоб знищити військові формування Легіону Скаутів. Титанова форма Енні схожа на еренову, але жіночніша й більш м'язиста.

Енні вважається ізольованою за характером особистістю, яка сторониться людей та негативно ставиться до дружби і взагалі спілування з оточуючими. Вона апатична людина з невеликим бажанням докласти зусиль, як їй здається, для створення безглуздої дисципліни, замість цього дівчина фокусується виключно на тому, щоб потрапити у військову поліцію для легкого життя. Проте, так чи інакше вона трохи захоплюється людьми, які мають глибоке почуття обов'язку та праведності, кому власне життя не є байдужим, хто може присвятити себе всього й навіть померти за власні ідеали.

У реальності вона — Жіночий Гігант (яп. 女型の巨人) й агент, посланий для викрадення Ерена. Основний антагоніст людства після битви у Трості до її викриття. У формі титана Леонгарт має можливість селективно відновити деякі частини швидше на відміну від автоматичної одночасної регенерації всіх пошкоджених частин. Вона може вибірково укріпляти частини її шкіри, щоб захистити її від пошкоджень або для посилення атаки, а також кричати, щоб привернути увагу звичайних титанів. Після захоплення вона згенерувала кокон з неймовірно жорсткого й міцного кристалу, щоб уникнути допиту.

Про відносини Енні з Райнером Брауном і Бертольдом Гувером мало що відомо, попри те, що вони союзники-антагоністи — вона діє як самотній вовк. З Мікасою вона створила певну конкуренцію, до Арміна ставиться з жалем, поважає його розум і волю, тому зберегла йому життя під час переслідування, з Ереном її пов'язують партнерські стосунки, зокрема, хлопець зацікавив її своєю цілеспрямованістю та моральними якостями, з останнім Енні намагалася навіть фліртувати[7]. Зрада Леонгарт сильно потрясла Джагера.

 • Жан Кірстейн (яп. ジャン・キルシュタイン)

Кадет 104-го корпусу, який посів 6 місце серед випускників. Вкрай песимістичний про війну з Гігантами. Він закінчує тим, що веде народ на поставки газу для місії. Жан має почуття до Мікаси Акерман, своєрідний суперник Ерена, тому часто сперечається з ним і ревнує його до Мікаси. . Ерен вважає, що первинна мета Жана — безпечне привілейоване життя в поліції, бо він боягуз. Жан, з іншого боку, прагнення Ерена приєднатися до самогубців Легіону Скаутів вважає ідіотським. Високо компетентний у тривимірному маневрі, має високу ефективність у його використанні.

Найпомітнішою рисою Жана є звичка говорити все, що в нього на думці, навіть, якщо він знає, що це було б нерозумно. Зазвичай такі дії стають причиною конфлікту, а різні точки зору фактором суперництва з Ереном. Тим не менш, він чесна людина. Марко відзначив, що Жан має здібність розуміти слабких, точно судити й що робити, коли ситуація стає небезпечною. Марко вважає, що це розуміння робить Жана хорошим лідером.

Після виявлення тіла свого друга, Марко, Жан шокований. Пізніше, пам'ятаючи про конфронтацію з Ереном, комплімент Марко про його душевні сили, всупереч власному бажанню та страху, Жан приєднується до Легіону Скаутів замість військової поліції.

 • Марко Ботт (яп. マルコ・ボット)

Кадет 104 корпусу, посів 7 місце серед випускників. Він прийшов, щоб служити у поліції та присвятити себе королю. З району Джінай. Мертвий.

 • Конні Спрінгер (яп. コニー・スプリンガー)

Кадет 104 корпусу, який посів 8 місце серед випускників. Володіє точним маневруванням, але не дуже розумний. Вступив до легіону розвідки через мотивацію Ерена. З регіону Рагако. Є досить товариським і імпульсивним. Він з легкістю висловлює свою думку і хвалиться досягненнями, особливо будучи кадетом. Конні трохи неуважний і дурнуватий, любить ледарювати зі своїми друзями. Після декількох зіткнень з титанами, його наївна ініціатива пропадає. Але Конні залишається оптимістичним і не стає більш серйозним, навіть відчуваючи труднощі. Він намагається довести свою цінність і піклується про товаришів, завжди готовий допомогти.

 • Саша Брауз (яп. サシャ・ブラウス)

Кадет 104 корпусу, посіла 9 місце серед випускників. Весела дівчина з малонаселеного гірського села мисливців Даупер (південний район стіни Роза), де жила разом із батьком, любить гарно поїсти, часто краде їжу з їдальні. Служить як комічний рельєф на фоні похмурості манги та аніме. Вона надмірно ввічлива, простодушна й ексцентрична. Пізніше приєдналася разом з іншими новачками до Легіону Скаутів. Підтримує дружні відносини з Конні Спрінгером.

У главі 36 манги Саша повертається додому в своє село в горах і там розмовляє своїм нормальним діалектом, яким не користувалася під час військової підготовки. Має сильну інтуїцію, але не підходить для роботи у команді, є експертом зі стрільби з луку. Через її дебютну появу в аніме, де вона їсть варену картоплю, фанати дали їй прізвисько Картопляна дівчина (яп. 芋 女).

Саша, в цілому, доброзичлива дівчина, яка прагне використовувати формальну мову навіть при розмові з іншими новобранцями. Вона так робить, щоб приховати акцент, який був у неї в своєму селі. Є простодушним і ексцентричним людиною.

Саша - дуже відважна людина. Опинившись на волосок від загибелі під час оборони тростину, вона все ж зуміла подолати свій страх і вступити в Разведкорпус. А пізніше дівчина ризикнула життям заради порятунку незнайомого дитини, схопившись з титаном на відкритій місцевості, будучи збройної лише луком і стрілами.

 • Кріста Ленц (яп. クリスタ・レンズ)/Гісторія Райз (яп. ヒストリア・レイス)

Кадет 104 корпусу, блондинка, яка посіла 10 місце серед випускників. Добра дівчина, яка любить допомагати іншим. Колись вона втекла з дому та почала жити під іншим псевдонімом. На пару з Імір, яка є її близькою подругою, минуле цього персонажа також покрите таємницею. Спражнє ім'я — Гісторія Райз. Володіє знаннями щодо появи Гігантів.

Хісторі Рейсс невпевнена в собі, але добра дівчина, готова допомагати людям. Вона славиться своїми добротою і самопожертвою, тому товариші по службі часто називають її "Богиня" і в думках пропонують їй вийти за них заміж. Хісторі легко налякати або вселити в неї невпевненість, але в екстремальних ситуаціях вона може діяти сміливо і рішуче. Вона і правда вела себе наївно і по-дитячому, що іноді доходило до явної фальші.

За словами Імір, її доброта і самопожертву лише результат бажання залишитися в серцях людей, щоб її запам'ятали як хорошого і доброго людини. Хісторі жила помилковим життям, просто боячись відрити свою особистість, дитяча травма призвела її до того, що думка оточуючих стало для неї найважливішим, хісторі боялася розчарувати людей навколо себе.

Однак завдяки деяким подіям і людям хісторі змогла прийняти рішення жити для себе і відрити свою особистість. Після цього вона стала набагато серйозніше, проявилися риси якоїсь владності, хісторі початку справляти враження людини, сильно пошарпаного життям. Бажання допомагати іншим нікуди не поділося, тільки тепер це щирий прояв доброти з її боку.

 • Імір (яп. ユミル)

Кадет 104 корпусу, близька подруга Крісти, до якої вона має романтичні почуття. Імір має загадковий і складний характер, тримаючи багато таємниць при собі. Спочатку здається егоїстичною, цинічною, владною та хитрою, відмовляється від співпраці, експлуататорська та конфронтаційна, але вона може бути доброю, особливо з Крістою. Часто морально тисне на інших людей, які не вірні власним ідеалам, особливо на Сашу Брауз, враховуючи, що остання використовує японську говірку замість свого нормального діалекту.

Як і в Ерена, в неї є здатність трансформуватися у Гіганта за власним бажанням. Її титанська форма має 7 метрів заввишки, наймоторніша серед гігантів. Вона програла в замку Утгард і серйозно поранена потрапила до полону Колосального та Броньованого Титанів разом з Ереном після виявлення їхньої суті. Володіє знанням багатьох секретів щодо істинної природи Гігантів й історії людства. Хоча й не повністю готова довіряти Райнеру та Бертхольту, вона зраджує людство в обмін на безпеку Крісти. Мало що відомо про її минуле чи мотивації, крім того, що вона хоче захистити Крісту за будь-яку ціну. Існують деякі натяки на те, що колись Імір була значущою людиною, її ненавиділи за її існування та вона «померла за щастя» інших. У якийсь момент дівчина перетворена на титана, провела 60 років у цьому стані, блукаючи по землі поза стіною Марія, відчуваючи, як вона описала, нескінченний жах.

Дев'ять титанів[ред. | ред. код]

Дев'ять Титанів (九 つ の 巨人 Kokonotsu no Kyojin?) - це сила дев'яти Титанів, переданих протягом останніх 2000 років серед народу Імир після смерті Імир Фріц. Кожен з дев'яти титанів має своє ім'я і відмінну особливість. В число дев'яти титанів входять тільки: Титан Прародитель, Атакуючий Титан, Титан жіноча особина, Колосальний Титан, Броньований Титан, Зубастий Титан (або ж, титан "щелепу"), звіроподібного Титан, Титан молот війни і Титан Грузоперевозчик.

Близько 2000 років тому Імир Фріц уклала угоду з Дияволом Землі і стала першим титаном, Титаном Прародителем. 13 років по тому вона померла і її сила була розділена на 9 титанів, які були передані її нащадкам. Потім дев'ять титанів знищили стародавню імперію марлю і на завойованому континенті створили Елдійску імперію. Оскільки при передачі сили Титана важливу роль відіграють кровні зв'язки між носієм сили і її спадкоємцем, дев'ять титанів перебували під контролем благородних елдійскіх сімей за часів імперії. Прикладом цього може бути сім'я Фріц і іх Прародитель, або сім'я Тайбер і їх Молот війни.

Всі сім'ї, що володіли силами Титанів, крім сім'ї Фріц постійно ворогували між собой. Цей конфлікт був названий "Велика Війна Титанів", однак, Титан Прародитель намагався підтримувати в імперії відносний миру. Коли 145-й король, Карл Фріц успадкував силу прабатька, він відчув сором за дії свого народу і співчував марлійцам, яких в імперії жорстоко утисняли. Він змовився з сім'єю Тайбер і разом вони придумали міфічного марлійского героя, ГЕРОС, який, нібито, переміг Карла і прогнав його на острів Парадіс.Таким чином, їм вдалося розв'язати громадянську війну в Елдіі і коли вона впала, марлі вдалося роздобути сили семи з дев'яти титанів, сховатися вдалося тільки прабатьку і Атакующему. Потім вони почали передавати сили всіх підконтрольних їм титанів, крім Молота війни, вірним елдійским воїнам. В цей час Карл Фріц взяв з собою безліч елдійців і відправився на Парадіс, де звів стіни, перетворивши тисячі елдійців в нерозумних колосальних титанів і змусив їх зміцнити свою шкіру і з броні створити стіни, потім він стер спогади іншим елдійцям.

Медіа[ред. | ред. код]

Манґа[ред. | ред. код]

Серіалізація манґи розпочалася видавництвом Kodansha у щомісячному журналі Bessatsu Shōnen Magazine у своєму вересневому випуску 2009 р. Перший танкобон випущений 17 березня 2010-го. Серія ліцензована у Північній Америці видавництвом Kodansha Comics USA.

Аніме[ред. | ред. код]

Телевізійна аніме-адаптація виробництва студії Wit Studio (дочірня компанія IG Port) дебютувала 6 квітня 2013 р. на MBS і пізніше — Tokyo MX, FBS, TOS, HTB, TVA and BS11. Режисер — Тецуро Аракі, сценарист — Ясуко Кобаясі, композитор — Хіроюкі Савано, дизайн персонажів — Кьодзі Асано, художник-постановник — Суніхіро Насіхара, звукорежисер — Джін Агетава.

Опенінг «Guren no Yumiya» (紅蓮の弓矢, літ. Багряний Лук і стріли, стилізовано як «Feuerroter Pfeil und Bogen») виконує Linked Horizon, ендінг «Utsukushiki Zankoku na Sekai» (美しき残酷な世界, літ. Прекрасний жорстокий світ) — Йоко Хікаса.

Перелік серій[ред. | ред. код]

Епізод Назва серії Дата виходу
01 Тобі, 2000 років потому: Падіння Сігансіни, частина 1
«Ni-sen Nen-go no Kimi e ―Shiganshina Kanraku (1)―» (二千年後の君へ ―シガンシナ陥落①―) 
6 квітня 2013
02 Той день: Падіння Сігансіни, частина 2
«Sono Hi ―Shiganshina Kanraku (2)―» (その日 ―シガンシナ陥落②―) 
13 квітня 2013
03 Тьмяне світло в пітьмі відчаю: Повернення людства, частина 1
«Zetsubō no Naka de Nibuku Hikaru ―Jinrui no Saiki (1)―» (絶望の中で鈍く光る ―人類の再起①―) 
20 квітня 2013
04 Ніч випуску: Повернення людства, частина 2
«Kaisan Shiki no Yoru ―Jinrui no Saiki (2)―» (解散式の夜 ―人類の再起②―) 
27 квітня 2013
05 Перша битва: Оборона Троста, частина 1
«Uijin -Torosuto-ku Kōbōsen (1)-» (初陣 ―トロスト区攻防戦①―) 
4 травня 2013
06 Світ її очима: Оборона Троста, частина 2
«Shōjo ga Mita Sekai -Torosuto-ku Kōbōsen (2)-» (少女が見た世界 ―トロスト区攻防戦②―) 
11 травня 2013
07 Малий клинок: Оборона Троста, частина 3
«Chiisana Yaiba -Torosuto-ku Kōbōsen (3)-» (小さな刃 ―トロスト区攻防戦③―) 
18 травня 2013
08 Я чую стук серця: Оборона Троста, частина 4
«Shinzō no Kodō ga Kikoeru -Torosuto-ku Kōbōsen (4)-» (心臓の鼓動が聞こえる ―トロスト区攻防戦④―) 
25 травня 2013
09 Де ліва рука?: Оборона Троста, частина 5
«Hidariude no Yukue -Torosuto-ku Kōbōsen (5)-» (左腕の行方 ―トロスト区攻防戦⑤―) 
1 червня 2013
10 Відповідь: Оборона Троста, частина 6
«Kotaeru -Torosuto-ku Kōbōsen (6)-» (応える ―トロスト区攻防戦⑥―) 
8 червня 2013
11 Ідол: Оборона Троста, частина 7
«Gūzō -Torosuto-ku Kōbōsen (7)-» (偶像 ―トロスト区攻防戦⑦―) 
15 червня 2013
12 Рана: Оборона Троста, частина 8
«Kizu -Torosuto-ku Kōbōsen (8)-» (傷 ―トロスト区攻防戦⑧―) 
22 червня 2013
13 Примітивні бажання: Оборона Троста, частина 9
«Genshoteki Yokkyū -Torosuto-ku Kōbōsen (9)-» (原初的欲求 ―トロスト区攻防戦⑨―) 
29 червня 2013
13.5 З того дня
«Ano Hi kara» (あの日から) 
6 липня 2013
14 Не можу дивитись йому в очі: Підготовка до контратаки, частина 1
«Mada Me o Mirenai ―Hangeki Zen'ya (1)―» (まだ目を見れない ―反撃前夜①―) 
13 липня 2013
15 Загін спеціального призначення: Підготовка до контратаки, частина 2
«Tokubetsu Sakusen-han ―Hangeki Zen'ya (2)―» (特別作戦班 ―反撃前夜②―) 
20 липня 2013
16 Що робити тепер?: Підготовка до контратаки, частина 3
«Ima, Nani o Subeki ka -Hangeki Zen'ya (3)-» (今、何をすべきか ―反撃前夜③―) 
27 липня 2013
17 Титан жіночого типу: 57-ма експедиція за стіни, частина 1
«Megata no Kyojin -Dai Gojū-Nana Kai Hekigai Chōsa (1)-» (女型の巨人 ―第57回壁外調査①―) 
3 серпня 2013
18 Ліс гігантських дерев: 57-ма експедиція за стіни, частина 2
«Kyodaiju no Mori -Dai Gojū-Nana Kai Hekigai Chōsa (2)-» (巨大樹の森 ―第57回壁外調査②―) 
10 серпня 2013
19 Укус: 57-ма експедиція за стіни, частина 3
«Kamitsuku -Dai Gojū-Nana Kai Hekigai Chōsa (3)-» (噛み付く ―第57回壁外調査③―) 
17 серпня 2013
20 Ервін Сміт: 57-ма експедиція за стіни, частина 4
«Eruvin Sumisu -Dai Gojū-Nana Kai Hekigai Chōsa (4)» (エルヴィン・スミス ―第57回壁外調査④―) 
24 серпня 2013
21 Руйнівний удар: 57-ма експедиція за стіни, частина 5
«Tettsui -Dai Gojū-Nana Kai Hekigai Chōsa (5)-» (鉄槌 ―第57回壁外調査⑤―) 
31 серпня 2013
22 Переможені: 57-ма експедиція за стіни, частина 6
«Haisha-tachi -Dai Gojū-Nana Kai Hekigai Chōsa (6)-» (敗者達 ―第57回壁外調査⑥―) 
7 вересня 2013
23 Посмішка: Рейд у район Стохесс, частина 1
«Hohoemi -Sutohesu-ku Kyūshū (1)-» (微笑み ―ストヘス区急襲①―) 
14 вересня 2013
24 Милосердя: Рейд у район Стохесс, частина 2
«Jihi -Sutohesu-ku Kyūshū (2)-» (慈悲 ―ストヘス区急襲②―) 
21 вересня 2013
25 Стіна: Рейд у район Стохесс, частина 3
«Kabe -Sutohesu-ku Kyūshū (3)-» (壁 ―ストヘス区急襲③―) 
28 вересня 2013

Фільм[ред. | ред. код]

Фільмова екранізація знаходиться у виробництві. У грудні 2012 р. стало відомо, що Тецуя Накасіма залишив свій пост режисера. Згідно з дистриб'ютором фільму Toho, Накасіма мав значні творчі розбіжності на сценарій та інші питання.[8]

Примітки[ред. | ред. код]

Коментарі
Виноски

Посилання[ред. | ред. код]