2x2

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
2x2
2x2 телеканал.jpg
Країна Росія Росія
Місто реєстрації Москва
Слоган Кінець березня - 1 квітня 2007 Вимкни мозок, увімкни 2×2!
2011 - по наші дні "асоціальна мережа"
Зона мовлення Росія Росія
Білорусь Білорусь
Україна Україна
Казахстан Казахстан
Латвія Латвія
Грузія Грузія
Формат зображення 576i 4:3 (SDTV)
Мультиплекс (DVB-T2) Третій
Власник(и) ProfMedia Business Solutions
Заснована 1 листопада 1989
11 листопада 2002
1 квітня 2007 - по наші дні

«2х2» (читається як «двічі два») — перший в історії СРСР та Росії комерційний телеканал. З 19 березня 2007 рік тематика телеканалу — мультфільми для всіх вікових груп (в основному для людей від 14 до 35 років). У кабельних мережах Москви та Санкт-Петербурга, він почав мовлення 1 квітня 2007 рік на частоті телеканалу Rambler Телемережа. На Москву та Московську область канал мовить на дециметровому діапазоні. З 1 січня 2011 року телеканал почав ефірне мовлення в Вороніжі Нижньому Новгороді, з 14 січня 2011 року — в Міассе, з 1 листопада 2011 року — в Новомосковську. 2 листопада 2011 «2х2» отримав статус федерального телеканалу.[1][2]Поряд з телеканалами «ТВ3» і «MTV Росія», входить в сервісну компанію «ProfMedia Business Solutions».

На даний момент найбільший[джерело не вказано 1426 днів] російський федеральний канал, орієнтований на молодіжну та підліткову аудиторію, а також у базі телеканалу міститься близько 200 різних аніме, мультсеріалів і фільмів, чого не досягав жоден російський телеканал, за винятком СТС.

Історія[ред.ред. код]

1989–1997[ред.ред. код]

Телеканал «2х2» почав своє мовлення 1 листопада 1989 рік а, на каналі «Московської програми» ЦТ, згодом — « МТК». У вечірній час (з 18:00 до 23:00) транслювався телевізійний канал «МТК».

Перший час по телеканалу показували півгодинні і більше рекламні блоки, зарубіжні музичні кліпи, і мультфільми (зокрема, радянського ТО «Екран»), пізніше був показаний і далі багаторазово повторювався телесеріал" Капітан Пауер і солдати майбутнього «, транслювався серіал» Я — шпигун «, дуже часто з'являвся рекламний кліп компанії» Відео Інтернешнл ". З першого дня мовлення виходила передача Сергій Щелкановцева — «Батуалло!». На той період часу «2х2» був єдиним вітчизняним телеканалом, на якому часто показували музичні кліпи, що сильно виділяла його на загальному тлі кількох наявних радянських телеканалів. Канал користувався величезною популярністю у радянських школярів, які, в очікуванні найчастіше 20-ти хвилинного показу музичних кліпів, переглядали і рекламні блоки, що тривають часом і по 40 хвилин без перерви. За даними опитування 586 старшокласників московських шкіл, проведеного в кінці 1991 р., канал вийшов в лідери за популярністю: його дивилося 34,16% респондентів

В кінці 1990 рік а на каналі почали показувати передачі британського телеканалу Super Channel. Частка їх в ефірній сітці практично відразу ж стала значною — транслювалися збірки відеокліпів, тематичні передачі (музика, мода, спорт), кінофільми.

Приблизно з 1993 рік а на телеканалі стали транслювати різні телесеріали (в основному — мексиканського виробництва), а також з'явилися перші випуски новин власного виробництва. З'явилася програма «Comme il faut», в основному присвячена дозвіллю розбагатілих громадян, майже повністю складалася з реклами шоу «Дискотека у Ліс'а» [[Категорія:Статті без джерел з Помилка: неправильний час]]Помилка виразу: неочікуваний оператор <.

Починаючи приблизно з 1992 року на каналі з'явився підприємець Борис Зосімов. Він став контролювати музичні ефіри каналу і в 1993 році переконав керівництво телеканалу підписати контракт з власниками телеканалу « MTV Europe» на ретрансляцію деяких програм телеканалу (наприклад, в ніч на 1.01.1994 був показаний концерт групи ABBA) Спочатку кліпи з європейського (імовірно британського) ефіру MTV транслювалися протягом дня між серіалами та іншими програмами. У перший час запису ефірів MTV транслювалися досить часто, навіть разом з VJ, які їх вели. Серед програм були і випуски Бівіс і Батт-Хед. Незабаром місця кліпів MTV все більше стали займати оплачені кліпи російських виконавців, таких як Сташевський і Кемеровський. До літа 1994 залишилася щоденна годинна добірка кліпів з ефіру MTV (виходила після полудня), яка незабаром також зникла. Музичні кліпи, але вже не з ефірів MTV, зрідка транслювалися і надалі, все так же в перервах між серіалами. Попри те, що деякі ідеї Зосимова (MTV) себе не виправдали, він і надалі займав частину ефіру, створивши невелику студію Biz-TV, в рамках якої виходив ряд музичних програм і транслювалися кліпи, іноді з логотипом Biz Enterprises в пів-екрану.

У 1993–1994 на «2х2» регулярно показували також рекламні ролики організації «Greenpeace», і тому в ефірі цього каналу можна було часто побачити Джоанну Стінгрей і Бориса Гребенщикова. 1994–1995 роки стали піком популярності каналу.

З 1992 по 1994 рік включно на каналі транслювалися новини BBC в ранковий і вечірній (до 18:00) час, причому вранці новини показувалися двічі, перший випуск без перекладу.

У 1994 р. у каналу виникли проблеми з австралійським телесеріалом «Chances», який зі звичайної мелодрами плавно перейшов у міцніше видовище.

9 червня 1997 рік а телеканал припинив своє існування на «третьої кнопці», поступившись місцем телеканалу «ТВ Центр». Потім «2х2» перемістився в дециметровий діапазон, на 51-й дециметровий канал, на якому з 7:00 до 11:00 і з 19:00 до глибокої ночі віщав Муз-ТВ. На 51-му каналі 2х2 віщав з 11 до 19 годин, причому якість контенту на 51-му каналі, за словами тих, хто міг спостерігати його на цій частоті, було куди нижче, ніж в останні місяці існування на третьому метровому каналі. У серпні 1997 року канал припинив мовлення на 51-му каналі і своє існування.

2002–2007[ред.ред. код]

11 листопада 2002 канал повернувся в ефір, вигравши 27 лютого 2002 конкурс на 43-й дециметровий канал з концепцією «Магазин на дивані». За результатами технічних випробувань на електромагнітну сумісність сорок третього ДМВ канал в Москві виявився непридатний для постійного мовлення на ньому, в результаті телеканалу замість сорок третій був виділений 60-й ДМВ канал на якому «2 × 2» і віщає донині.

З перших днів мовлення «відродженого» 2 × 2 велику частину ефірного часу телеканалу становили передачі популярного телеканалу про моду «Fashion TV» та кліпи вітчизняних виконавців виробництва продакшн-студії «Важке Дитинство». Назва передачі носило ім'я популярної пісні Володимира Маркіна «Бузковий туман».

В 2004 на частоті телеканалу ретранслювалися програми мережевого партнера — телеканалу «Style TV» з логотипом «2х2» (перериваючи мовлення на телемагазин).

К 2005 — 2006ам настав критичний час на каналі: телемагазин практично повністю витіснив інші передачі з сітки мовлення каналу (логотипу і заставок не було). В основному в сітці були присутні презентації товарів від телемагазину «[3]». Ефір телемагазину був розбитий на тематичні рубрики: від кухонних товарів до фітнес-тренажерів. У ніч з п'ятниці на суботу на каналі транслювалися художні фільми та серіали. Також у сітці мовлення транслювалися музичні кліпи.

Незважаючи на таку популярність, на початку 2007 року компанія «TV Club» вирішила запустити свій телеканал на базі 2х2. Першими канал побачили тільки жителі Москви завдяки кабельної мережі Акадо, а вже незабаром канал став доступний по всій Росії.

Кінець березня — 1 квітня 2007[ред.ред. код]

У цей час на каналі транслювались фрагменти мультсеріалів, далі показувалося час виходу в ефір. А також промо-заставка каналу зі слоганом «Вимкни мозок, включи 2 × 2!». Внизу перебувала напис: «Демоверсія каналу».[4]

З 1 квітня 2007[ред.ред. код]

У 2006 році холдинг Проф-Медіа купив телеканал. «2 × 2» зазнав серйозних змін: послідувала зміна керівництва і штату, був проведений ребрендинг. Оновлений «2 × 2» був запущений 1 квітня 2007 рік а на технічній базі скасованої телекомпанії Рамблер-Телемережа. Показуються фільми переведені або дубльовані російська мова. Деякі з них вже показувалися на інших російських каналах і були заново показані каналом «2 × 2», як наприклад, «Сімпсони», «Футурама» і «Гріффіни» (РенТБ), деякі ж показуються і до цього дня на інших каналах, як наприклад, «Південний парк» (MTV Росія).

Контракт з WWE[ред.ред. код]

30 листопада 2010 оголошено що з 5 лютого 2011 телеканал розпочав демонстрацію програми WWE RAW. Про отримання каналом дворічного контракту була оголошено на wwe.com «RAW повертається в Росію». WWE.com. Архів оригіналу за 2011-08-27. . Керівництвом WWE також позитивно висловилася з приводу повернення демонстрації програм WWE на російському телебаченні. А з 5 лютого 2012 розпочнеться трансляцію бренду SmackDown!.

Ефірна політика[ред.ред. код]

Сітку мовлення становлять здебільшого американські та британські мультиплікаційні шоу для дорослих, з літа 2009 року телеканал, відповідно до умов продовження ліцензії також запустив в ефір неанімаціонние серіали в спеціальному нічному блоці 2 × 2 | new. У більшості своїй це сатиричні чи пародійні шоу зі своїм особливим, в деякому сенсі навіть абсурдним, нестандартним гумором. Подібного раніше не було на російському телебаченні.

В кінці 2007 р. канал приступив до показу деяких відомих аніме-серіалів.

У березні 2008 року телеканалу було рекомендовано відмовитися від трансляції мультсеріалів « Веселі лісові друзі»

 • Використано матеріали зі статті в [ Happy Tree Friends англійській Вікіпедії].») за пропаганду насильства та «Пригоди Великого Джефа» ("Big Jeff's Adventures ") за порнографію.

У перекладі низки серіалів (« Цар гори», «Папський містечко», «Півлітрова миша») для «2 × 2» брав участь відомий російський перекладач Дмитро «Гоблін» Пучков. Також мультсеріал Гетто озвучили відомі репер и Ноггано і Купе. А мультсеріал 38 мавп — Леонід Парфьонов.

У новорічну ніч з 2008 на 2009 р. на «2 × 2» відразу після бою курантів показували концерт за участю молодого авангардного композитора Миколи Воронова, що прославився в Рунеті своєю піснею «Біла бабка любові». Крім того, в рамках новорічного концерту відбувся виступ дресирувальника кішок Володимира Красноложкіна. У новорічну ніч на каналі можна було побачити і інших артистів, яких ніколи не покажуть інші програми[5].

Також в денний час йде показ сімейного блоку, більшість серіалів блоку призначені виключно для дітей.

Логотип[ред.ред. код]

Телеканал зміну 5 логотипів (друге нинішній, 27 січня 2012 був модернезірован)

Родичі каналу[ред.ред. код]

Ніч анімації[ред.ред. код]

Телеканал проводить щорічну акцію «Ніч анімації», яка являє собою нічний нон-стоп показ фільмів фестивальної анімації в кінотеатрі « Жовтень» в Москві і кінотеатрі «Міраж» в м. Санкт-Петербург. Проходила 9 жовтня 2009 рік.

Ефірне мовлення[ред.ред. код]

Кабельне мовлення[ред.ред. код]

Телеканал мовить у містах:

Архангельськ

 • У кабельній мережі АТК, в аналоговому вигляді, на частоті 831.25 МГц (66 ТВК), а також у цифровому вигляді.

Балахна

 • У кабельній мережі Телемир на частоті 511,25 МГц (26 ТВК).

Брянськ

 • Брянські кабельні мережі: 9000 аб., Брянськ Сіті Лайн: 10950 аб., Теленет: 9950 аб. на 46 ТВК

Волгоград

Вологда

 • У кабельній мережі Стрім-ТВ в аналоговому вигляді на частоті 375,25 МГц

Вороніж

 • У кабельній мережі Диван-ТВ в аналоговому вигляді на частоті 623,25 МГц (40 ТВК),
 • У кабельній мережі Стрім-ТВ в аналоговому вигляді на частоті 511,25 МГц (26 ТВК).

Екатеринбург

 • У кабельній мережі Стрім-ТВ в аналоговому вигляді
 • У кабельній мережі Твоє ТБ в аналоговому і цифровому вигляді
 • У кабельній мережі Диван-ТВ в аналоговому вигляді

Казань

 • У кабельній мережі Диван-ТВ в аналоговому вигляді на частоті 823,25 МГц (65 ТВК)

Краснодар

 • * У кабельній мережі Диван-ТВ Ростелекома в цифровому вигляді

Кіров (Вятка)

 • У кабельній мережі Диван-ТВ в аналоговому вигляді на частоті 687,25 МГц (45 ТВК)

Курган

 • У кабельній мережі Твоє ТБ в аналоговому вигляді

Курськ

 • У кабельній мережі Стрім-ТВ в аналоговому вигляді на частоті 583,25 МГц (35 ТВК).

Липецьк

 • У кабельній мережі Диван-ТВ в аналоговому вигляді на частоті 511,25 МГц (26 ТВК)

Миасс

 • У кабельній мережі Інтерзв'язок в аналоговому вигляді на частоті,,, МГц (,,,)

Москва

 • У кабельній мережі Національні кабельні мережі в аналоговому вигляді на частоті 543,25 МГц (30 ТВК), і в цифровому вигляді на частоті 338 МГц (64QAM, 6875 Kb / s)
 • У кабельній мережі Акадо в аналоговому вигляді на частоті 527,25 МГц (28 ТВК) і в цифровому вигляді на частоті 330 МГц

Нижній Новгород

 • У кабельній мережі Диван-ТВ в аналоговому вигляді на частоті 767,25 МГц (58 ТВК),
 • У кабельній мережі Стрім-ТВ в аналоговому вигляді на частоті 311,25 МГц (21 СК)

Новодвінськ

 • У кабельній мережі АТК, в цифровому вигляді.

Новосибірськ

 • У кабельній мережі Диван-ТВ в аналоговому вигляді на частоті 711,25 МГц (51 ТВК)
 • У кабельній мережі Твоє ТБ в аналоговому вигляді на частоті 303,25 МГц (20 СК)

Новокузнецьк

 • У кабельній мережі Стрім-ТВ в аналоговому вигляді
 • У кабельній мережі Centra в аналоговому вигляді на частоті 31 ТВК, і на цифровий частоті 290 MHz / 256 QAM / ск. пров. даних 6750.

Оренбург

 • У кабельній мережі Диван-ТВ в аналоговому вигляді на частоті 671,25 МГц (46 ТВК)

Орел

 • У кабельній мережі Стрім-ТВ в аналоговому вигляді на частоті 639,25 МГц (42 ТВК)

Перм

 • У кабельній мережі Диван-ТВ в аналоговому вигляді на частоті 839,25 МГц (67 ТВК)

Ростов-на-Дону

 • У кабельній мережі Стрім-ТВ в аналоговому вигляді на частоті 823,25 МГц (65 ТВК)

Рязань

Самара

 • У кабельній мережі Диван-ТВ в аналоговому вигляді на частоті 759,25 МГц (57 ТВК)
 • У кабельній мережі Теленет в аналоговому вигляді на частоті 711,25 МГц (57 ТВК)

Санкт-Петербург

 • У кабельній мережі Диван-ТВ в аналоговому вигляді
 • У кабельній мережі Твоє ТБ в аналоговому і цифровому вигляді

Северодвинск

 • У кабельній мережі Іоніти-Телеком в аналоговому вигляді на частоті 623,25 МГц (40 ТВК), а також в цифровому вигляді

Ставрополь

 • У кабельній мережі Сфінкс в аналоговому вигляді на частоті (36 ТВК), а також в цифровому вигляді

Сизрань

 • У кабельній мережі Диван-ТВ в аналоговому вигляді

Тольятті

 • У кабельній мережі ВАЗ-ТВ

Тюмень

 • У кабельній мережі Диван-ТВ в аналоговому вигляді на частоті 543,25 МГц (30 ТВК), і в цифровому вигляді (на Диван-ТВ ПЛЮС)

Ульяновськ

 • У кабельній мережі Стрім-ТВ в аналоговому вигляді на частоті

Уфа

Челябінськ

 • У кабельній мережі Інтерзв'язок в аналоговому вигляді на частоті,,, МГц (,,,)

Чебоксари

Електросталь

 • У кабельній мережі Твоє ТБ в аналоговому вигляді на частоті 455,25 (39 ТВК)

Якутськ

 • У кабельній мережі Геліос-ТБ в аналоговому вигляді на 35 ТВК

Ярославль

 • У кабельній мережі Ятс в аналоговому (на частоті 271.25) і цифровому вигляді
 • У кабельній мережі Ростелекому

Супутникове мовлення[ред.ред. код]

Супутник Частота,
МГц
поляр. Тип
сигналу
Кодування Пакет Зсув від МСК Швидкість потоку
(SR)
FEC
ABS-1 75° сх.д. 12670 V MPEG-2 FTA Радуга ТВ 0 22000 7 / 8
Intelsat 15 85,2° сх.д. 12600 V MPEG-4 Irdeto Континент ТВ 0 30000 2 / 3
Intelsat 904 60° сх.д. 11675 V MPEG-4 Conax АктівТВ 0 29700 2 / 3
Експрес АМ3 140° сх.д. 10981 V MPEG-2 Irdeto Східний Експрес 0 44948 5 / 6
Експрес МД1 80° сх.д. 3875 R MPEG-2 FTA 2x2 4 32000 3 / 4

НТВ + ТріколорТВ не планує включати 2 × 2 в своє мовлення.

Конфлікти[ред.ред. код]

Попередження 2008[ред.ред. код]

На початку березня 2008 року Россвязьохранкультури телеканалу було винесено попередження[6] за «пропаганду культу насильства і жорстокості, нанесення шкоди здоров'ю, моральному та духовному розвитку дитини, посягання на суспільну мораль» через трансляцію мультфільмів "Пригоди Великого Джефа «і» Happy Tree Friends ". У разі, якщо протягом року телеканалом буде отримано друге попередження, він може позбутися ліцензії на мовлення. У квітні 2008 року їх канал на Youtube був припинений, багато шанувальників телеканалу вважали, що Росзв'язокохоронкультура призупинила їх сторінку [[Категорія:Статті без джерел з Помилка: неправильний час]]Помилка виразу: неочікуваний оператор <. Пізніше сторінка на Youtube була повернута.

Відповідна реакція[ред.ред. код]

Канал припинив трансляцію зазначених серіалів, розмістивши на своєму офіційному сайті повідомлення: «Ви більше ніколи не побачите» Маленьких лісових друзів «і» Пригоди Великого Джефа «і ось чому …» з посиланням на новинний розділ сайту Росзв'язокохоронкультури.

На головній сторінці[7] було організовано розміщення повідомлень глядачів на підтримку телеканалу. Протягом усього березня та квітня під час показу всіх серіалів внизу на телевізійній картинці присутнє повідомлення: «День пам'яті маленьких лісових друзів і Великого Джефа». Також в ефірі каналу з'явилися безліч тематичних роликів та заставок, наприклад: одна з заставок повідомляла, що зважаючи на рішення Россвязьохранкультури, канал «2 × 2» замість зазначених серіалів вирішив продемонструвати «старий добрий дитячий мультик» після чого слідували сцени з мультфільму (Луні Тьюнз) з Багзом Банні, в якому койот а збиває потяг, Багз Банні, що стріляє в свого супротивника з гармати в упор. На телеканалі транслювалися ролики з « могильними плитами», на яких було написано: «Маленькі лісові друзі» і «Великий Джефф», а також в ефірі з'являлися фотографії тварин з прикритими чорною смугою статевими органами.

Втім, все це ніяк не вплинуло на винесену постанову.

Гендиректор каналу Роман Саркісов висловив сумніви щодо можливості оскарження рішення, але виявив бажання пред'явити Россвязьохранкультури висновок незалежної експертизи на предмет наявності пропаганди насильства й аморальності в знятих з ефіру серіалах. [http : / / www.lenta.ru/news/2008/03/05/remove/ «Телеканал «2 × 2» прибрав з ефіру лісових друзів і Великого Джефа»]. Lenta.ru. 5 березня 2008. Процитовано 2010 -08-12.  Незалежна експертиза була проведена компанією «Версія» і вона не виявила в мультфільмах закликів до насильства ru/news/2008/03/05/prof / «Російські експерти реабілітували нудиста Джеффа і лісових друзів». Lenta.ru. 5 березня 2008. Процитовано 2010-08-12. .

Претензії 2008[ред.ред. код]

Ліцензія на мовлення телеканалу «2 × 2» стікала в жовтні 2008 «Россвязькомнадзор нагадав телеканалу «2 × 2» про закінчення терміну ліцензії». Lenta.ru. 2008-09-12. Архів оригіналу за 2012-06-04. Процитовано 2010-08-12. , у зв'язку з чим державна комісія повинна була розглянути питання про її продовження не пізніше вересня 2008. Відповідно до чинного законодавства, рішення про продовження ліцензії буде прийнято на основі відповідності мовлення заявленому формату та відгуків глядачів.

Незадовго до розгляду питання про продовження ліцензії, в кінці серпня 2008, « Російський об'єднаний союз християн віри євангельської (п'ятидесятників)» (одна з течій протестантизм а) подав на ім'я глави Генпрокуратури Юрія Чайки скаргу на телеканал «2 × 2» / 03/12/protest / «Російські протестанти зажадали закрити телеканал «2 × 2»». Lenta.ru. 12 березня 2008. Процитовано 2010-08-12. . П'ятидесятники також заявили, що показана каналом серія «Різдвяні пісеньки від містера Хенкі» Телеканал «2 × 2» більше не екстремістський / / KP.RU <! — — Заголовок доданий ботом --> мультсеріалу Південний Парк ображає релігійні почуття християн та іудеїв, і вимагали зняття з ефіру цього мультсеріалу.

Трохи пізніше додалися претензії до деяких серіях « Футурами», « Сімпсонів», «Металлопокалiпсiса», « Ленор», « Гріффінів», «Злобного хлопчика», «Мультреаліті», «Робоципа» та деяких інших. Зокрема, експерти, залучені генеральною прокуратурою, стверджували, що ці мультсеріали викликають «фізичні і моральні страждання», «паніку», «жах» і «почуття страху»[8].

У той же час, Басманна міжрайонна прокуратура провела експертизу, яка визнала екстремістським зміст однієї із серій серіалу «Південний парк» news/2008/09/08/park / «Прокуратура викрила «Південний парк» в екстремізмі». Lenta.ru. 8 вересня 2008. Процитовано 2010-08-12. . На думку прихильників телеканалу і низки офіційних осіб «Эдуард Сагалаев назвал конфликт вокруг телеканала «2×2» заказным». Lenta.ru. 15 вересня 2008. Архів оригіналу за 2012-06-04. Процитовано 2010-08-12. </ref>[9], залучені експерти були упереджені і некомпетентні. В блогах була розгорнута кампанія на підтримку телеканалу. «Російські блогери стали на захист телеканалу «2 × 2»». Lenta.ru. 2008-09-12. Архів оригіналу за 2012-06-04. Процитовано 2010-08-12. 

Прокуратура рекомендувала телеканалу зняти зазначені серії з ефіру як екстремістські. Також зазначалося, що дані претензії можуть стати причиною відмови у продовженні ліцензії.

Після рішення прокуратури ініціативу п'ятидесятників підтримали лідери мусульманської громади Нижнього Новгорода «До кампанії проти телеканалу «2 × 2» підключилися мусульмани». Lenta.ru. 2008-03-13. Архів оригіналу за 2012-06-04. Процитовано 2010-08-12. .

Через два тижні телеканал пішов рекомендації прокуратури, знявши з ефіру «Південний Парк» і «Робоцип», а також проблемні епізоди інших серіалів. Тим не менш, керівництво «2 × 2» заявило, що рішення прокуратури буде оскаржене в суді 15/park / ««2 × 2» приготувався до судового захисту «Південного парку»». Lenta.ru. 15 вересня 2008. Процитовано 2010-08-12. . У 2009 році суд скасував попередження каналу[10] . 24 вересня 2008 Федеральна конкурсна комісія з телерадіомовлення одноголосно рекомендувала продовжити телеканалу ліцензію Андрій Коммерсант-Козенко, Ольга Коммерсант-Гончарова, Павло Коммерсант-Коробов. (25 вересня 2008). .kommersant.ru / doc.aspx? DocsID = 1031139 «Це не було ясно як «2 × 2»». Коммерсант № 173 (3990). Процитовано 2010-08-12.  , а 16 жовтня Россвязькомнадзор продовжила ліцензію на мовлення до 17 жовтня 2013 10/16/license1 / «Телеканалу «2 × 2» продовжили ліцензію до 2013 року». Lenta.ru. 16 жовтня 2008. Процитовано 2010-08-12.  .

У 2009 році «Південний Парк» повернувся в ефір, і як правило транслюється після 23:00, багато проблемних епізоди були прибрані, також варто відзначити цензуру всіх екстремістських і антихристиянських сцен, попри те що в серіалі часто зачіпаються більш спірні теми.

Акції протесту[ред.ред. код]

У вересні 2008 р. в Москві та Санкт-Петербург е шанувальники каналу організували ряд акцій на підтримку каналу:

Висловлювалися різні думки щодо причин переслідування телеканалу.

Проблеми з Youtube[ред.ред. код]

На каналі 2 × 2 на Youtube було викладено велику кількість промо і уривків із серіалів. У квітні 2008 року їх канал був припинений, але пізніше він був повернутий. Однак у вересні 2009 року їх сторінка на youtube знову була зупинена, і досі не відновлена. Причина припинень — претензії таких великих фірм, як FOX, Cartoon Network та Viacom про порушення авторських прав. Сторінка Першого каналу і блоку Adult swim також були припинені.

Цензура[ред.ред. код]

У липні 2009 року канал вирізав з транслюється серії «Звільніть Віллзіака» серіалу «Південний Парк» сцену з участю Володимира Путіна і персонажів, схожих на прем'єр-міністра Росії і колишнього президента США, що було сприйнято критиками як вияв самоцензури, також була вирізана сцена куріння наркотичних речовин одного з другорядних персонажів серіалу, Рушничок а в серії « Рушничок» {{cite web | url = http://www.gazeta.ru/politics/2009/07/09_a_3220856.shtml

У першому сезоні телесеріалу «38 мавп» (оригінальна назва Monkey Dust) було вирізано більшість сцен за участю персонажа на ім'я Джефф (Jeff, first time cottager).

Список програм телеканалу 2 × 2[ред.ред. код]

Докладніше: Список програм 2х2

Передачі, що транслювалися в 1990–1997 рр.[ред.ред. код]

Програми

Серіали

Мультсеріали

Передачі, що транслюються з 2007 року[ред.ред. код]

Комедійні

Пригодницькі

Експлуатаційне кіно


Аніме


Лайв Шоу


СуперУтро[ред.ред. код]

СуперУтро (раніше до 13 січня 2012 -ГіпноУтро) — музичні кліпи — анімаційні, лялькові, високотехнологічні, разом з новинами і котируваннями біжить «Телеканал 2Х2» запускає ранковий експериментальний музичний блок]

Список показаних в блоці музичних кліпів: Шаблон:Немає джерела в розділі

Керівники[ред.ред. код]

Головні редактори[ред.ред. код]

 • Леонід Ніренбург (1996–1997)

Факти[ред.ред. код]

 • У 1991 році епізод з телеканалом «2x2» увійшов до кліпу співака Ігоря Талькова «Метаморфоза».
 • На новорічному концерті телеканалу «2х2» виступив сучасний авангардний композитор Микола Воронов.
 • З 19 по 24 липня 2010 року (так само з 8 по 13 листопада 2010 року) з 21.21 години до 00.00 в показ йде «6x6», шість днів транслюють вечірні мультфільми по 6 серій підряд (на цьому наполягли глядачі). Вся «сіль» полягає в тому, що мультсеріал south park показується не тільки після 23:00.
 • У Новорічну ніч з 2010 на 2011 рік, опівночі пройшла акція «2х2 в 3D», яка була розрекламована протягом більш ніж місяця. У результаті, протягом п'ятнадцяти хвилин, починаючи з півночі, канал транслював одну картинку в 3D варіанті. Таким чином, канал знову пожартував над своїми глядачами в індивідуальному стилі і в цю ж новорічну ніч було влаштовано «Новорічне звернення від 2х2».
 • На захист телеканалу репер Ноггано написав і виконав пісню «2x2». Пісня містить мат, і тому можна почути її тільки в інтернеті і на нелегальних радіостанціях.
 • По вихідних телеканал почав транслювати фільми з участю Чака Норріса.

Примітки[ред.ред. код]

 1. ФАС Росії уточнила перелік федеральних телеканалів і розрахувала їх частки при національному та регіональному розміщення реклами за 2009–2010 роки <! — Заголовок доданий ботом -->
 2. Lenta.ru : Мас-медіа: ФАС включила ТНТ і РЕН-ТВ в число федеральних телеканалів <! — Заголовок доданий ботом -->
 3. TV Club
 4. [1]
 5. Глядачі «2 × 2» після бою курантів почують «Білу бабку любові» / Lenta.ru
 6. «Веселі лісові друзі» на телеканалі «2 × 2» (І. Понкін, В. Абраменкова)
 7. офіційного сайту «2 × 2»
 8. news-8382 /? print = 1 Генеральна прокуратура Російської Федерації <! — Заголовок доданий ботом -->
 9. Владимир Познер в эфире радиостанции Эхо Москвы
 10. Коммерсант-Газета — Прокуратуру попросили з "Південного парку "
 11. Lenta.ru: Мас- медіа: Кенні і тепер живіший за всіх живих <! — Заголовок доданий ботом -->
 12. 319404 CNews: «Південний парк» і «Сімпсони» можуть залишитися без частот <! — Заголовок доданий ботом -->
 13. Що потрапило в кадр =)
 14. записали пісню «2 × 2»
 15. «Острів відчайдушних героїв» на 2х2!
 16. Body Movin
 17. Sabotage
 18. Block Rockin Beats
 19. Derezzed
 20. Robot Rock
 21. As Serious As Your Life
 22. My Kingdom
 23. We Have Explosive
 24. Auto
 25. Ninja Tune
 26. Haze
 27. = z3YMxM1_S48 National Blues
 28. Happy Up Here
 29. .com / watch? v = qz-nhcfTfWQ Only This Moment
 30. Poor Leno

Посилання[ред.ред. код]


Телебачення Це незавершена стаття про телебачення.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.