Steppenwolf

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Steppenwolf
Джон Кей
Джон Кей
Основна інформація
Жанр блюз-рок
есід-рок
хард-рок
психоделічний рок
Роки 19671972
19741976
с 1981 по сьогоднішній день
Країна Торонто, Канада
Лос-Анджелес, Каліфорнія
Мова англійська
Лейбл ABC Dunhill Records
Mums Records
Epic Records
MCA Records
Склад Джон Кей
Денні Джонсон
Майкл Вілк
Рон Херст
Колишні
учасники
Джеррі Едмонтон
Майкл Монарх
Голді МакДжон
Інші
проекти
The Mynah Birds
The Sparrows
T.I.M.E.
World Classic Rockers

Офіційний сайт
Commons-logo.svg Steppenwolf у Вікісховищі

Steppenwolf[ред.ред. код]

Steppenwolf — американський рок-гурт канадського походження, утворений 1967 року у Лос-Анжелесі з ініціативи музикантів, що були пов'язані з канадським блюзовим гуртом The Sparrows.

До першого складу групи входили: Джон Кей (John Kay), справжнє ім'я Йоахім Краулдет (Joachim Krauledat), 12 квітня 1944, Тілсіт, Німеччина — вокал, гітара; Майкал Монарк (Michael Monarch), 15 липня 1950, Лос-Анжелес, Каліфорнія, США — гітара; Голді Макджон (Goldy McJohn), 2 травня 1945, Торонто, Канада — фортепіано, орган, вокал; Джон Моурів (John Moreve), справжнє ім'я Джон Раштон Моурі (John Rushton Morey), 2 травня 1945, Лос-Анжелес, США — 1 липня 1981, Сан Воллі, Каліфорнія, США — бас та Джеррі Едмонтон (Jerry Edmonton), 24 жовтня 1946, Торонто, Канада — ударні.

Назву Steppenwolf (Степовий вовк) учасники гурту взяли собі, перебуваючи під враженням однойменної повісті Германа Гессе. Перед здійсненням першого запису, групу залишив Моурів, а його місце зайняв Джон Рассел Морган (John Russell Morgan). До дебютного альбому групи ввійшов хіт «Born To Be Wild», який піднявся до другого місця американського чарту. Автором цього повного бунту гімну був брат Джеррі Едмонтона — гітарист гурту The Sparrows Денніс Едмонтон відомий також як Марс Бонфайр (Mars Bonfire). Цей твір, який було використано у фільмі Денніса Хоппера «Easy Rider», став класикою рок-музики. Steppenwolf користувались хард-роковим іміджем, а їх репертуар складався з рокових та блюзових композицій. Два чергових сингли «Magic Carpet Ride» та «Rock Me», які пробились у американський Тор 10, у своїх текстах торкались політичних проблем, а також розповідали про наркотики та расові забобони.

1969 року Монарх залишив групу, а у записі наступного альбому «Monster» взяли участь нові члени групи: Ларрі Байром (Larry Byrom), 27 грудня 1948 — гітара та Нік Сант Ніколас (Nick St. Nicholas), справжнє ім'я Клаус Кассбаум (Klaus Kassbaum), 28 вересня 1943, Гамбург, Німеччина — бас, колишні учасники гурту Time. Цей концептуальний альбом базувався на текстах Джона Кейя, які уїдливо критикували сучасну Америку. Однак чергові роботи групи не досягли успіху «Monster». 1972 року Джон Кей розпустив Steppenwolf, а після невдалих спроб реалізуватись у сольній кар'єрі, через два роки вирішив відродити діяльність гурту. Надалі він кілька разів залишав гурт і повертався, однак так і не зміг повернути йому колишній успіх.

John Kay і Steppenwolf[ред.ред. код]

Кей мав пару зустрічей з Девідом Песнелом (David Pesnell) (після його звільнення від реабілітаційного лікування від алкогольної та наркотичних залежностей), про менеджмент, концертні просування і продюсерування нового альбома групи. Песнел хотів продюсувати альбом, що містив би нові пісні на стороні А, створені групою Three Dog Night і на стороні B пісні Steppenwolf. Робоча назва альбому «Back to Back» означала, що гра кожної групи засвідчувала факт — групи відродилися і повернулися разом знову. Ідея Песнела була простою: кожна група записала б чотири нові пісні, а п'ята пісня з кожного боку, містила б суміш минулих пісень групи. Хоча групам сподобалося така концепція альбому і концертне турне, виникли спірні аргументи, хто буде Side А і Side B та хто з них обох озаглавив би майбутнє концертне турне. Басист Welton Gite, який брав участь у записі цього альбому, скоро залишив гурт і його замінив Gary Link. В 1984 році був записаний альбом Paradox.

Джон Кей і Steppenwolf включали Джона Кея, Майка Пальмера (Mike Palmer) (гітари, бек- вокал), Стіва Пальмера (Steve Palmer) (барабани, бек-вокали), Дені Іронстона (Danny Ironstone) (клавіатура, бек-вокали) і Куртіса Тіла (Kurtis Teel) на басі. Брати Пальмери грали в групі Tall Water і були залучені Kay в його сольну кар'єру в кінці 70-х. Teel було замінено на Chad Peery і Ironstone by Brett Tuggle до 1981, і нова група випустила Live в London. Пізніше Tuggle було замінено Майклом Вілком (Michael Wilk) і новий студійний альбом Wolf Tracks був випущений в 1982 році на Attic (Nautilus в США) лейбелі. Басист Welton Gite, який з'явився в цьому альбомі, незабаром покинув групу після завершення запису альбома і був замінений Gary Link. В 1984 році послідував інший альбом Paradox.

В грудні 1984 гурт був розпущений, a Kay і Wilk вирішили продовжувати свою діяльність до початку 1985 разом з квартетом, який складався з: Kay, Wilk, Ron Hurst (барабанщик, бек-вокаліст) і Rocket Ritchotte (гітарист, бек-вокал). Wilk міг грати на басу та електрооргані. В цей час були випущені Rock N' Roll Rebels (1987) та Rise & Shine (1990). Обидва альбоми були випущені на Qwil і I.R.S. Records студіях. Ritchotte мав небіжчика в родині в 1989 році і був замінений Les Dudek, а пізніше Steve Fister, однак, в 1990 році він повернувся назад. Fister (екс-Iron Butterfly) повернувся назад до гурту в 1993 році, але пізніше передав «гітарні обов'язки» Danny Johnson (колись грав у Derringer, Rod Stewart та інших) в 1996 році.

Так як гурт був названий в честь роману Степовий вовк німецького письменника Германа Гессе, який народився в місті Black Forest, вони були запрошені на Міжнародний Hermann-Hesse-Festival 2002, і грали разом з іншими гуртами пісні на які надихнула їх творчість Гессе, наприклад, Anyone's Daughter. Концерт, використовуючи можливості медійних засобів, дозволив Кею прославитися в Німецькому товаристві.

Гурт виконав свій 'прощальний концерт' 6 жовтня 2007 в Ripken Stadium в Aberdeen, Maryland, з участю Kay, клавішника Michael Wilk, барабанщика Ron Hurst і гітариста Danny Johnson.

У 2007 році інформаційний бюлнтень від Kay's Wolfpack фанклубу заявив, що будуть повторно випущені альбоми 2007 і 2008. Однак, хоча був офіційний розпуск гурту, вони продовжували грати, лімітуючи свою кількість виступів у шоу протягом 2007 року.

В 2010 John Kay надав Glen Bui і Goldy McJohn ліцензію продюсерувати Steppenwolf Productions як Magic Carpet Ride.

Дискографія[ред.ред. код]

 • 1968: Steppenwolf
 • 1968: The Second
 • 1969: At Your Birthday Party
 • 1969: Early Steppenwolf
 • 1969: Monster
 • 1970: Steppenwolf Live
 • 1970: Steppenwolf 7
 • 1971: Gold — Their Greatest Hits
 • 1971: For Ladies Only
 • 1972: Rest In Peace
 • 1973: 16 Greatest Hits
 • 1974: Slow Flux
 • 1975: The Hour Of The Wolf
 • 1975: Master Of Rock
 • 1976: Skullduggery
 • 1976: Reborn To Be Wild — The Best Of Steppenwolf
 • 1981: Live In London
 • 1982: Wolftracks
 • 1984: Paradox
 • 1985: Magic Carpet Ride
 • 1985: Golden Greats: Steppenwolf
 • 1987: Rock'n'Roll Rebels
 • 1990: Rise & Shine
 • 1999: The Best Of Steppenwolf: Born To Be Wild

John Kay[ред.ред. код]

 • 1972: Forgotten Songs & Unsung Heroes
 • 1973: My Sporting Life
 • 1978: All In Good Time
 • 1987: Lone Steppenwolf

Посилання[ред.ред. код]