Перейти до вмісту

Titanokorys gainesi

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Titanokorys gainesi
Час існування: пізній кембрій
508 млн років тому

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Dinocaridida
Ряд: Radiodonta
Родина: Hurdiidae
Рід: Titanokorys
Caron & Moysiuk, 2021
Вид: T. gainesi
Titanokorys gainesi
Caron & Moysiuk, 2021
Посилання
Вікісховище: Titanokorys

Titanokorys gainesi — викопний вид членистоногих з вимерлого класу Dinocaridida, що існував у середньому кембрії (508 млн років тому). Описаний у 2021 році.[1] Викопні рештки 12 тварин знайдені у відкладеннях формації Берджес-Шейл у провінції Британська Колумбія на заході Канади. Були виявлені лише розчленовані склерити голови, лобові придатки та ротовий конус. Виходячи з найбільшого склериту (розміром близько 27 см) і співвідношення, отриманого від близькоспорідненого роду Cambroraster, загальний розмір тварини оцінений приблизно у 50 сантиметрів. Виходячи з форми його придатків, припускають, що Титанокоріс використовував їх, щоб просіяти пісок у пошуках здобичі.

Назва

[ред. | ред. код]

Назва роду Titanokorys відноситься до титанів з грецької міфології в поєднанні з давньогрецьким κόρυς (korys = «шолом») і натякає на незвичайний розмір центрального елемента панцира. Видовий епітет ganesi вшановує американського геолога Роберта Р. Гейнса, який відіграв важливу роль у відкритті нових покладів у Берджес-Шейлі у 2012 році. Таким чином, Titanokorys gainesi можна приблизно перекласти як «титановий шолом Гейнса».

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Caron JB, Moysiuk J (September 2021). A giant nektobenthic radiodont from the Burgess Shale and the significance of hurdiid carapace diversity. Royal Society Open Science. 8 (9): 210664. doi:10.1098/rsos.210664. PMC 8424305. PMID 34527273.