Web Ontology Language

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Формат заголовка SSTP

OWL (англ. Web Ontology Language) — мова опису онтологій для семантичної павутини. Мова OWL дозволяє описувати класи і відносини між ними, властиві для вебдокументів і застосунків. OWL заснований на більш ранніх мовах OIL і DAML OIL і в наш час[коли?] є рекомендованим консорціумом Всесвітньої павутини.

В основі мови — уявлення дійсності в моделі даних «об'єкт — властивість». OWL придатна для опису не тільки вебсторінок, але і будь-яких об'єктів дійсності. Кожному елементу опису в цій мові (в тому числі властивостями, що зв'язує об'єкти) ставиться у відповідність URI.

Різновиди мови[ред. | ред. код]

OWL має три діалекти (у порядку зростання виразності):

 • OWL Lite призначена для користувачів, які потребують передусім класифікаційної ієрархії і простих обмежень. Наприклад, при тому, що вона підтримує обмеження кардинальності (кількості елементів), допускаються значення кардинальності тільки 0 або 1. Для розробників повинно бути простіше в своїх продуктах забезпечити підтримку OWL Lite, чим виразніших варіантів OWL. Зокрема, OWL Lite дозволяє швидко перенести існуючі тезауруси і інші таксономії. OWL Lite також має нижчу формальну складність, ніж OWL DL.
 • OWL DL призначена для користувачів, яким потрібна максимальна виразність при збереженні повноти обчислень (всі логічні висновки, що припускаються тією чи іншою онтологією, будуть гарантовано обчислюваними) і розв'язуваності (всі обчислення завершаться за певний час). OWL DL включає всі мовні конструкції OWL, але вони можуть використовуватися лише згідно з певним обмеженням (наприклад, клас може бути підкласом багатьох класів, але не може сам бути представником іншого класу). OWL DL так названий через його відповідність дескрипційній логіці — дисципліні, в якій розроблені логіки, що складають формальну основу OWL.
 • OWL Full призначена для користувачів, яким потрібна максимальна виразність і синтаксична свобода RDF без гарантій обчислення. Наприклад, у OWL Full клас може розглядатися одночасно як сукупність індивідів і як один індивід у своєму власному значенні. OWL Full дозволяє будувати такі онтології, які розширюють склад зумовленого (RDF або OWL) словника. Малоймовірно, що будь-яке програмне забезпечення зможе здійснювати повну підтримку кожної особливості OWL Full.

Версії[ред. | ред. код]

1.0[ред. | ред. код]

Нині чинна рекомендація [Архівовано 27 серпня 2006 у Wayback Machine.] з 10 лютого 2004 року.

1.1[ред. | ред. код]

Нова специфікація, що має статус робочої чернетки. Адреса робочої групи — [1] [Архівовано 22 жовтня 2007 у Wayback Machine.].

2.0[ред. | ред. код]

Із 27 жовтня 2009 року OWL2 стала рекомендацією W3C. являє собою набір з 11 документів:

 1. Structural Specification and Functional-Style Syntax [Архівовано 7 березня 2010 у Wayback Machine.]
 2. Direct Semantics [Архівовано 30 березня 2010 у Wayback Machine.]
 3. RDF-Based Semantics [Архівовано 17 березня 2010 у Wayback Machine.]
 4. Conformance and Test Cases [Архівовано 30 березня 2010 у Wayback Machine.]
 5. Mapping to RDF Graphs [Архівовано 21 лютого 2010 у Wayback Machine.]
 6. XML Serialization [Архівовано 13 березня 2010 у Wayback Machine.]
 7. Profiles [Архівовано 26 лютого 2010 у Wayback Machine.]
 8. Quick Reference Guide [Архівовано 11 березня 2010 у Wayback Machine.]
 9. New Features and Rationale [Архівовано 8 березня 2010 у Wayback Machine.]
 10. Manchester Syntax [Архівовано 2 березня 2010 у Wayback Machine.]
 11. rdf: text: A Datatype for Internationalized Text [Архівовано 15 березня 2010 у Wayback Machine.]

Виноски[ред. | ред. код]

Посилання на офіційні ресурси[ред. | ред. код]