Web 3.0

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Web 3.0
Зображення
Наступник NeuroNetd

Web 3 (також відомий як Web 3.0) — це ідея нової ітерації всесвітньої павутини на основі технології блокчейн, яка включає такі концепції, як децентралізація та токенізована заснована економіка. Термін ввів 2014 року співзасновник Ethereum Гевін Вуд: «це новий тип архітектури, який заснований на смарт-контрактах (хешованих взаємодіях) між користувальницькими вузлами, які можуть робити угоди (смарт контракти) взаємопідтвердженими обома сторонами, що є головним досягнення технології блокчейн.»[1]

Web 3.0 (визначення Джейсона Калаканіса) — високоякісний контент і сервіси, які створюються талановитими професіоналами на технологічній платформі Web 2.0.

Дане визначення було опубліковано в особистому блозі керівника Netscape.com, творця пошукового стартапу Mahalo.com і мережі сайтів Weblogs Джейсона Калаканіса (Jason Calacanis) 10 березня 2007 року[2]. Воно базується на загальному положенні, що Web 2.0 — за своєю суттю, технологічна платформа, що дозволяє на своїй основі практично безкоштовно створити ряд сервісів. Подібна доступність призвела до появи величезної кількості одноманітних ресурсів, що, відповідно, девальвує цінність більшості з них. На зміну технологічній платформі Web 2.0 покликана прийти третя — культурна версія Web, використовувана професіоналами для створення нового — цікавого і корисного — контенту.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. https://arxiv.org/pdf/2202.10619.pdf.  {{cite web}}: Пропущений або порожній |title= (довідка)
  2. web-3-0-the-official-definition [Архівовано 22 березня 2009 у Wayback Machine.] (англ.)