Вестерн мейл

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Western Mail

Western Mail May 1 1869.jpg


Тип щоденна газета
Формат компактний

Власник Trinity Mirror[d], John Crichton-Stuart, 3rd Marquess of Bute[d][1] і Henry Lascelles Carr[d][2][1]
Редактор Алан Едмундс
(англ. Alan Edmunds)
Засновано 1869
Мова англійська
Головний офіс Кардіфф, Уельс, Велика Британія
Наклад 30 133[3]

Веб-сторінка:
walesonline.co.uk

Western Mail абоВестерн Мейл - щоденний таблоїд, що випускається компанією «Медіа Уельс» (англ. Media Wales Ltd.) у місті Кардіфф, належить найбільшому британському видавництвуTrinity Mirror.

Історія[ред.ред. код]

Газета Вестерн Мейл була заснована в Кардіффі у 1869 році Джоном Крічтоном-Стюартом (англ. John Crichton-Stuart), третім маркізом Б'ют. Газета виходила щодня і коштувала 1 пенні.

Ласселлс Карр (англ. Lascelles Carr), який займав пост головного редактора з моменту заснування газети, і валлійський письменник Денієл Оуен (англ. en:Daniel Owen) викупили її у 1877 році. Але Вестерн Мейл все одно була пов'язана з її початковими власниками, промисловцями вугільної та металургійної галузей. І так як такий зв'язок між виданням і власниками був занадто міцний, під час скорочення експортних ринків і початком занепаду уельській вугільної та металургійної промисловості ( 30-ті роки XX століття ), що спричинило страйк робітників. Як до самої газети ставилися з ворожістю, так й, відповідно, до окремих статей, які були написані у Південному Уельсі.

З іншого боку (і особливо після передачі),Вестерн Мейл набула більше популістську спрямованість, робилися спроби зробити валлійський акцент на основні події та новини. Зокрема, підкреслювалися питання про закриття шкіл з вивченням валлійської мови[4],багато уваги приділялось подіям валлійському регбі.

З часом обсяг простору, який був наданий для статей валлійською, зменшився, але навіть в цей час принаймні дві повні сторінкии суботнього випуску друкуються на валлійською мовою.

У 2004 у формат Вестерн Мейл був зменшений. До цього газета виходила на аркушах A2, так званий формат broadsheet (600 × 375 мм), а тепер виходить в компактному форматі.

Примітки[ред.ред. код]

  1. а б Welsh Newspapers Online
  2. Dictionary of Welsh Biography — 1997. — 319 p. — ISBN 978-0-900439-86-5
  3. Wales - The Western Mail - Morning. ABC electronic. Архів оригіналу за 2012-04-23. Процитовано 2010-04-12. 
  4. Kretchmer H. Closing doors for the last time // The Western Mail. — 2002. — No. 19 Jul.

Посилання[ред.ред. код]