WolframAlpha

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Wolfram|Alpha
Головна сторінка сайту
Головна сторінка сайту
URL http://www.wolframalpha.com/
Комерційний Так
Тип база знань
Реєстрація за вибором
Мова англійська
Власник Wolfram Alpha LLC
Автор Стівен Вольфрам
Започатковано 15 травня 2009 (6 років)
Commons-logo.svg Wolfram|Alpha у Вікісховищі
Правильний заголовок цієї статті — Wolfram|Alpha. Він показаний некоректно через технічні обмеження.

Wolfram|Alpha — база знань і набір обчислювальних алгоритмів (англ. computational knowledge engine). Не є пошуковою системою.[1] Запущено 15 травня 2009.[2]

Опис проекту[ред.ред. код]

Засновник проекту Стівен Вольфрам, пояснює, що він зможе перевести природно-мовні питання у формат, зрозумілий для комп'ютерів, що дозволить проводити обчислення і пошук через трильйони одиниць «Кураторів даних» з використанням мільйонів рядків алгоритмів для надання користувачу відповідей. Нова Співак висловив думку, що «Wolfram|Alpha може бути такою ж значущою, як і Google».

Wolfram|Alpha не видає перелік посилань, що ґрунтується на результатах запиту, а обчислює відповідь, ґрунтуючись на власній базі знань, яка містить дані з математики, фізики, астрономії, хімії, біології, медицини, історії, географії, політики, музики, кінематографії, а також інформацію про відомих людей та інтернет-сайти. Він здатний переводити дані між різними одиницями вимірювання, системами числення, підбирати загальну формулу послідовності, знаходити можливі замкнуті форми для наближених дробових чисел, обчислювати суми, границі, інтеграли, розв'язувати рівняння і системи рівнянь, проводити операції з матрицями, визначати властивості чисел і геометричних фігур. Однак, розрахунок на підставі власної бази має і свої недоліки, в тому числі — вразливість до помилок даних. Наприклад, на момент відкриття, запит president of russia 1999 видавав ім'я Аслана Масхадова (в даний час ця помилка вже виправлена).

Рушій Wolfram|Alpha заснований на обробці природної мови (в даний час — тільки англійської), великій бібліотеці алгоритмів і NKS-підході для відповідей на запити. Він написаний на мові Mathematica, становить близько 5 мільйонів рядків і виконується приблизно на 10000 процесорах (згідно з даними на 25.04.2009[3]).

19 жовтня 2009 було випущено додаток для iPhone[4] (пізніше — для iPad), а 6 жовтня 2010 року — для Android.[5] Додаток є браузером, здатним показувати тільки одну сторінку — m.wolframalpha.com з розширеною клавіатурою, корисною для вводу математичних формул. Додаток коштує $2.99.

Карта України[ред.ред. код]

Wolfram|Alpha до лютого 2015 року відображав карту України без Автономної республіки Крим. Після черги скарг україномовних користувачів до Wolfram|Alpha, компанія змінила карту, не коментуючи своєї позиції.

Примітки[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Публікації в ЗМІ