Xbox

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Xbox
Xbox 1.jpg
Виробник Microsoft
Сімейство Xbox
Тип Гральна консоль
Покоління Шосте покоління
Дата виходу
Носій DVD, CD
Наступник Xbox 360


Xbox — гральна консоль шостого покоління, розроблена і виробляється компанією Microsoft. Вперше надійшла в продаж 15 листопада 2001. Це перший самостійний виступ компанії Microsoft на ринку ігрових приставок після сумісної з Sega розробки операційної системи Windows CE для ігрової приставки Dreamcast. Xbox безпосередньо конкурувала з Sony PlayStation 2. Спадкоємицею Xbox стала приставка Xbox 360.

Операційна система[ред.ред. код]

Операційна система для ігрової приставки Xbox — це дуже сильно змінена Windows 2000. Під час адаптації до ігрової приставки в Windows 2000 було змінено 90% коду, (зокрема, в частині, що відповідає за роботу з файловими системами), тому операційну систему цієї ігрової приставки не можна назвати такою, що належить до лінійки Microsoft Windows. Фахівці називають її «Xbox OS».

Апаратна частина[ред.ред. код]

Xbox містила жорсткий диск, який використовувався в основному для збереження стану ігор і для вмісту, завантаженого з сервісу Xbox Live. Це зробило непотрібним використання карт пам'яті. Більшість ігор також використовували диск для кешування тимчасових даних, для прискорення завантаження гри. Деякі ігри також підтримують таку функцію як «призначені для користувача саундтреки» — користувач може встановити в грі програвання своїх музичних файлів, лежачих на жорсткому диску, замість стандартних, вбудованих в гру. Хоча Xbox заснований на архітектурі РС і працює під управлінням урізаної версії ядра Windows 2000, консоль має ряд відмінностей, зокрема оптимізацію під використання для ігор, а також обмеження, внесені для того, щоб користувач не міг використовувати приставку недозволеними способами. Подібна ж схема (РС як основа і урізана Windows) була використана в розважальній системі Tandy VIS.

Технічні характеристики[ред.ред. код]

Оскільки Xbox багато в чому є спадкоємцем IBM РС-сумісних комп'ютерів, то можна скласти уявлення про можливості приставки по її технічних характеристиках:

Ігри[ред.ред. код]

Найвідоміші ігри для Xbox:[1]

Подальший розвиток[ред.ред. код]

У серпні 2005 року NVidia зупинила виробництво графічного чіпа для Xbox, і це означало закінчення виробництва Xbox і перехід до випуску нової консолі. Xbox 360 поступила в продаж 22 листопада 2005 року з графічним чіпом від ATI. Xbox 360 оснащена зйомним жорстким диском і підтримує підмножину функцій бібліотеки Xbox за допомогою емуляції. Емулятор періодично оновлюється з метою поліпшення сумісності зі старими іграми і доступний для безкоштовного викачування через сервіс Xbox Live або як файл на сайті Xbox для запису на CD/DVD. Оскільки архітектура Xbox і Xbox 360 — абсолютно різна, емуляція є єдиним способом збереження сумісності.

Цікаві факти[ред.ред. код]

  • У 2002 році у Великобританії Незалежна Телевізійна Комісія (independent Television Commission, itc) заборонила до показу рекламний ролик Xbox після того, як ряд людей публічно висловили думку, що ролик здається їм неприємним. У ньому була показана мати, що дає життя дитині, з виглядом через вікно лікарні, потім дитина стрімко росте, доти, доки її не кладуть у вириту могилу. Ролик закінчується слоганом «Життя коротке. Грай більше». Скарги надійшли від декількох матерів, що недавно народили, включаючи одну жінку, чия дитина була мертвонародженою.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]