Halo 2

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Halo 2

Halo2.jpg

Розробник Bungie Studios, Microsoft Game Studios
Видавець Microsoft
Дата випуску 12 квітня 2004 (Xbox)
31 травня 2007 (Vista)
Жанр Шутер від першої особи
Платформа Xbox, Games for Windows
Керування Геймпад (Xbox і ПК), клавіатура і миша (ПК)
Сайт http://www.bungie.net/Projects/Halo2/default.aspx

Halo 2відеогра у жанрі шутер від першої особи, розроблена компанією Bungie Studios, Microsoft Game Studios та видана компанією Microsoft. 31 травня 2007 року під Windows Vista. До цього гра була випущена на Xbox 9 листопада 2004 року. Це друга гра із серії Halo та сиквел до Halo: Combat Evolved. Гравцеві пропонуються ролі людини Майстра Чіфа і інопланетянина Арбітра в конфлікті 26 століття між людськими КСОН (Космічні Сили Об'єднаних Націй) і нещадними ковенантами (союз декількох інопланетних рас). Гравці борються з ворогом у пішому строю і в компанії інопланетних та людських машин.

Відразу ж після релізу Halo 2 став найпопулярнішою грою в Xbox Live і утримував це місце до релізу Gears of War для Xbox 360, випущеної двома роками пізніше. До 20 червня 2006 року було зіграно більше 500 мільйонів ігор в Halo 2 і було витрачено понад 710 мільйонів годин гри в Xbox Live; до 9 травня 2007 року число нових гравців збільшилася більш ніж на 5 мільйонів. У листопаді 2008 року Halo 2 був визнаний найпродаванішою грою для приставок шостого покоління. Було продано 8.46 мільйона копій по всьому світу, з них щонайменше 6.3 мільйона копій в США. Критики взяли гру в основному позитивно з широким публічним схваленням сильної багатокористувацької складової, в той же час, кампанія виявилася в центрі критики за її обірване закінчення.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Halo 2 - це сюжетний шутер від першої особи. Гра демонструє розширений набір транспортних засобів разом з іншими змінами в порівнянні з попередником. В оригінальному Halo були роздільні індикатори здоров'я і щита. У Halo 2 індикатор здоров'я більше не видно, натомість щити гравця відновлюються швидше, якщо він не отримує ушкодження.

Певні види зброї можуть бути взяті в обидві руки, при цьому точність знижується і зникає можливість використання гранат і рукопашних атак. Гравець може мати два види зброї одночасно (три, якщо дві штуки взяти в обидві руки), кожна зброя має свої переваги і недоліки в різних бойових ситуаціях. Наприклад, більшість видів зброї Ковенантів не використовує магазинного постачання, а містять батарею, яку неможливо перезарядити при закінченні боєприпасів. Однак ці знаряддя можуть перегрітися, якщо вести вогонь тривалий час. Людська зброя менш ефективна проти щитів і вимагає перезарядки, але не перегрівається при тривалому вогні. Гравець може переносити максимум вісім гранат, щоб вибивати ворогів з позицій і розривати їх на частини. Нова можливість, представлена в Halo 2 - це здатність таранити ворожі машини, які проїжджають поряд з гравцем, і їхати поруч з низькою швидкістю, щоб гравець або напарник вліз у машину і силою викинув звідти водія.

Кампанія[ред.ред. код]

Ігровий режим «Кампанія» надає можливість одиночного та кооперативного проходження. У режимі кампанії гравець повинен пройти послідовність рівнів, які охоплюють основну сюжетну лінію Halo 2. Ці рівні змінюються між Майстром Чіфом і конвенантським елітм зі званням Арбітр (у минулом — флотоводець), який займає діаметрально протилежну позицію в історії конфлікту. У відриві від сюжету Арбітр відрізняється від Майстра Чіфа тим, що в його броні відсутній ліхтар, але є короткочасна форма активного камуфляжу з можливістю перезаряджання, яка скидається, коли гравець поранений або отримує ушкодження. У режимі кампанії існує 4 рівня складності: легкий, нормальний, героїчний і легендарний. Збільшення складності позначається в підвищенні кількості, якості, здоров'я, ушкоджень і точності ворогів; у зменшенні тривалості і збільшення часу перезарядження камуфляжу Арбітра; зменшенні здоров'я і щитів гравця; і рідкісних змінах в діалогах.

У межах гри існує і схований вміст, включаючи "великодні яйця", послання, приховані об'єкти і зброю. Найбільш відомий зразок — це черепи, заховані на кожному рівні. Черепи, які можуть бути підібрані як зброя, розташовуються у важкодоступних місцях. Багато з пасхалок доступні тільки на легендарному рівні складності. Будучи активованим, кожен череп особливим чином впливає на геймплей. Ефекти черепів можна комбінувати.

Зброя[ред.ред. код]

У грі в порівнянні з попередником додано кілька нових видів зброї, а також змінено колишні моделі.

 • КСОНів:
  • Автоматичний пістолет M6D — стріляє розривними кулями, яких в магазині 12. На відміну від першої гри не має оптичного прицілу. Можна стріляти з двох рук.
  • Пістолет-кулемет — зброя ближнього бою. У магазині 35 патронів. Можна стріляти з двох рук.
  • Автомат MA5B — стандартну зброя піхоти; має невеликий дисплей з лічильником патронів і оптичним прицілом. У магазині 36 патронів калібру 7.62 мм. Стріляє чергами по 3 патрона.
  • Помповий дробовик M90 — зброя для близьких відстаней. Стріляє дробом; кількість патронів в магазині — 12.
  • Снайперська гвинтівка S2 AM — стріляє бронебійними реактивними снарядами на відстань до 500 метрів. У магазині всього 4 снаряди. Рушниця має оптичний приціл (2x і 8x). Снаряди здатні вражати кілька цілей уздовж своєї траєкторії.
  • Переносна ракетниця M19 SSM — двозарядна установка, що стріляє потужними протитанковими ракетами. Має оптичний приціл (2x). Має режим керованого вогню.
 • Ковенанти:
  • Плазмовий пістолет — стріляє одиночними плазмовими зарядами. Також можна накопичити заряд, зробивши його набагато потужнішим і наділивши властивістю самонаведення. Повного заряду вистачає на 500 пострілів, накопичений — 15% повного заряду. Люди не вміють перезаряджати батарею плазмової зброї, а тому, вичерпавши заряд, воно втрачає сенс. Часто використовується піхотинцями та шакалами.
  • Плазмова гвинтівка — зброя елітів. Стріляє чергою плазмових зарядів, заряд — 200 пострілів. При довгій черзі перегрівається. Можна стріляти з двох рук.
  • Плазмова гвинтівка Брутів — модифікація гвинтівки елітів. Відрізняється червоним кольором, більшою потужністю і меншим часом перегріву. Можна стріляти з двох рук.
  • Голкомет — стріляє самонавідними тонкими кристалами. Ці голки пронизують ціль і вибухають. У магазині 30 снарядів, максимальний запас 90. Використовується піхотинцями, рідко елітами. Можна стріляти з двох рук.
  • Конвенантська гвинтівка — лазерна зброя. У порівнянні з плазмовою має меншу забійну силу і велику дальність вогню. Для накачування використовуються патрони, яких в магазині 15. Має оптичний приціл (2х).
  • Конвенантська снайперська гвинтівка — далекобійна променева зброя з оптичним прицілом. Постріл витрачає 6% батареї.
  • Гранатомет Брутів — ручний автоматичний гранатомет. У магазині 4 заряди калібром 35 мм.
  • Паливна гармата — стріляє паливними стрижнем, який вибухає від зіткнення. Вбудована в скафандр Полюванів. Також є переносний варіант. У магазині 5 зарядів. Має оптичний приціл.
  • Енергетичний меч — зброя для ближнього бою. На відміну від першої гри використовується усіма елітами як зброя самозахисту. Може вбити ворога одним ударом (виняток — Брути, їм потрібно 2). Має обмежений заряд, швидкість вичерпання якого залежить також від вражуваного об'єкта — на Флуда потрібно в 5 разів менше, ніж на Еліта або Брута.
  • Молот — зброя вождя Бруто Тартаруса, можливості його використовувати немає, оскільки гра завершується вбивством Тартаруса. При ударі відбувається енергетичний сплеск від якого розлітаються вороги і фізичні предмети в грі, такі як блоки та ящики. Одночасно може уразити кілька ворогів.

Мультиплеєр[ред.ред. код]

 • На відміну від попередника Halo 2 дозволяє гравцям змагатися один з одним за допомогою Xbox Live, на додаток до можливості грати удвох за одним комп'ютером і по мережі. Розрахований на багато користувачів режим Halo 2 має відмінності від більш ранніх бойовиків від першої особи.

Цікаві факти[ред.ред. код]

 • Справжнє ім'я Арбітра — Тель'Вадамі (Після розколу ковенанту — Тель'Вадам). Про це йдеться в книзі «Протокол Коула».
 • Бронекостюми Арбітра та інших елітів не мають гермошолома, що не заважає їм діяти поза атмосферою, наприклад, на зовнішній частині космічної станції.
 • Спочатку Арбітр повинен був називатися «Дервіш», але це ім'я було замінено, щоб не створювати ілюзії що війна людей і ковенантів — натяк на протистояння США з арабським світом.
 • На початку гри під час суду у Арбітра чорні очі без зіниць. Однак, починаючи зі сцени екзорцизму очі стають рудими і мають зіниці. Це може бути обумовлено наявністю захисних лінз на шоломі.

Посилання[ред.ред. код]

Список ігор компанії Bungie: Halo: Combat Evolved Halo 2 Halo 3: ODST Halo Wars Halo: Reach Шаблон:Halo