Zamia poeppigiana

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Zamia poeppigiana
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Голонасінні (Gymnosperms)
Відділ: Cycadophyta
Клас: Cycadopsida
Порядок: Саговникоподібні (Cycadales)
Родина: Замієві (Zamiaceae)
Рід: Замія (Zamia)
Вид:
Z. poeppigiana
Біноміальна назва
Zamia poeppigiana
Mart. & Eichl.

Zamia poeppigiana — вид голонасінних рослин класу Саговникоподібні (Cycadopsida).

Етимологія: видовий епітет вшановує Едуарда Фрідріха Пёппіга (нім. Eduard Friedrich Poeppig, 1798–1868) німецького ботаніка, зоолога і мандрівника з Лейпцига, який першим зібрав вид під час експедиції до Бразилії і Перу (1829–1832).

Стовбур дерев'янистий, до 4 м у висоту і 25 см діаметром. Листків 10–15, вони 1–3 м завдовжки; черешок з численними дрібними колючками, завдовжки 30–70 см; хребет з колючками в нижній третині, з 20–40 парами листових фрагментів. Листові фрагменти ланцетні, від загострених до гострих на верхівці, поля сильно зубчасті у верхній третині, середні — завдовжки 15–40 см, 2–4 см завширшки. Пилконосні стробіли від кремових до жовтувато-коричневих, циліндричні, 20–30 см завдовжки, 3–5 см діаметром.; плодоніжка завдовжки 5–8 см. Овуляційні стробіли від жовтувато-коричневих до коричневих, від циліндричних до яйцевидо-циліндричних, завдовжки 25–40 см, 10–15 см діаметром. Насіння червоне, довгасте, чітко сплощене, 1–1,5 см завдовжки, 0,5–0,8 см діаметром. 2n = 16.

Поширення, екологія

[ред. | ред. код]

Країни зростання: Бразилія (Акко); Колумбія (материк); Еквадор (материк); Перу. Цей вид росте в гумусових багатих ґрунтах, в тінистих, вологих лісах, часто на впалих і стовбурів дерев, що розкладаються.

Загрози та охорона

[ред. | ред. код]

Вид поширений широко, але спорадично. Місцеві популяції дають хороший набір насіння і утворюють розсади. На відміну від Z. obliqua ще одного деревного виду, Z. poeppigiana — є правдоподібним — виробляє шишки, коли стебла ще не деревовиді, таким чином, зменшуючи загрозу від руйнування середовища проживання.

Джерела

[ред. | ред. код]