Анжуйська імперія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Анжуйська імперія
ПрапорГерб
Дата створення / заснування 1154
Офіційна мова Давньофранцузька мова
Замінений на Французьке королівство
Мова комунікації Нормандська мова
Час/дата припинення існування 1242
Мапа розташування
Позиційна карта
CMNS: Анжуйська імперія у Вікісховищі
Станом на 1172 рік

Анжуйська імперія (англ. Angevin Empire; фр. Empire Plantagenêt) — сучасна узагальнююча назва володінь англійських королів Анжуйської династії у XII та XIII століттях.

Королі з дому Плантагенетів поширювали свої володіння на територію, що охоплювала половину королівства Франція, все королівство Англію, частини Ірландії, Уельса, а також мали значний вплив на решті території Британських островів. Імперію було засновано Генріхом ІІ, який виступав як король Англії, граф Анжуйський та герцог Нормандський. У 1152 році, завдяки шлюбу з Алієнор Аквітанською, він став також правителем герцогства Аквітанія.

Слово «імперія» використувується в назві державного утворення в умовному значенні, оскільки не повністю відповідає фактичному стану справ у часи існування утворення. Це радше була сукупність різних територій, успадкованих, отриманих або захоплених королями; невідомо, чи існувала на той час якась спільна об'єднуюча їх ідентичність, яка б виправдовувала позначення цієї сукупності володінь як «імперії».

У часи найбільшого свого поширення Анжуйська імперія включала в себе Англійське королівство та Ірландію на островах, а також герцогства Нормандське, Гасконське та Аквітанське та графства Анжу, Пуату, Мен, Турень, Сентонж, Ла Марш, Перигор, Лімузен, Нант та Керсі на території Французького королівства. Хоча усі герцогства та графства на території Франції васально були підпорядковані королям Франції, фактично вони контролювались та управлялись їх безпосередніми сеньйорами з Анжуйської династії, які одночасно також були суверенними королями Англії. Ця суперечність послужила однією з причин подальших конфліктів, які в майбутньому переросли в Столітню війну.

Принагідно

[ред. | ред. код]