Басейн
Перейти до навігації
Перейти до пошуку
- Плавальний басейн — гідротехнічна споруда, призначена для занять різними видами спорту та власного дозвілля.
- Водозбірний басейн — частина земної поверхні та товщі ґрунтів, з яких відбувається стік води у водотік або водойму.
- Басейн річки — частина суходолу, з якого відбувається природний стік води в річку (річкову систему).
- Водойма — штучна або природна (морська, озерна);
- У тектоніці — велика за розмірами структура синклінальної будови і субовальної форми (синонім терміна синекліза, западина) з певним типом корисних копалин.
- У геології — здебільшого тектонічного походження западина, яка заповнена осадовими породами і містить поклади корисних копалин, наприклад, Донецький кам'яновугільний басейн, Криворізький залізорудний басейн, Підмосковний вугільний басейн тощо.
- Басейн у сенсі геоморфології — це самостійне заглиблення в земній корі, яке знаходиться вище або нижче рівня моря і часто не має відтоку; воно знаходиться або на поверхні землі (поверхні суші), або на дні моря.
- Імпактний басейн — великий метеоритний кратер складної будови.
- Повітряний басейн — маси повітря над якою-небудь територією.
- Фірновий басейн — напівкругле розширення у вигляді амфітеатру у верхів'ї відрогу, який заповнений фірном, що є областю живлення долинного льодовика.
- Басейн корисної копалини — замкнена область безперервного або майже безперервного поширення пластових осадових корисних копалин, пов'язаних з певною формацією гірських порід.
- «Басейн» (фр. La Piscine) — художній фільм режисера Жака Дере, Франція.
- «Басейн» (англ. Swimming Pool) — фільм 2003 року французького режисера Франсуа Озона.
- lingvo.ua
- Басейн гімназії ДІАЛОГ м. Києва
- Мала гірнича енциклопедія : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Донбас, 2004. — Т. 1 : А — К. — 640 с. — ISBN 966-7804-14-3.
- Українська радянська енциклопедія : у 12 т. / гол. ред. М. П. Бажан ; редкол.: О. К. Антонов та ін. — 2-ге вид. — К. : Головна редакція УРЕ, 1974–1985.
- Басейн // Термінологічний словник-довідник з будівництва та архітектури / Р. А. Шмиг, В. М. Боярчук, І. М. Добрянський, В. М. Барабаш ; за заг. ред. Р. А. Шмига. — Львів, 2010. — С. 30. — ISBN 978-966-7407-83-4.