Загони народної оборони

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Загони народної оборони
курд. Yekîneyên Parastina Gel
Прапор YPG
На службіз 2011 р.
Країна Сирійський Курдистан (Сирія)
НалежністьYPG (Демократичні сили Сирії)
Типополчення
Чисельністьблизько 65 000 чоловік[1]
Гарнізон/ШтабСирія
Війни/битвиГромадянська війна в Сирії
Громадянська війна в Іраку
Вебсайтypgrojava.org/english
Командування
Поточний
командувач
Сіпан Хамо

Медіафайли на Вікісховищі

Загони народної оборони[2] (курд. Yekîneyên Parastina Gel, араб. وحدات حماية الشعب‎, Wihdat Himayah ash-Sha'ab), відомі під абревіатурою YPG — національна армія Сирійського Курдистану. Група зайняла оборонну позицію, ведучи боротьбу проти всіх інших груп — учасниць Громадянської війни в Сирії, що намагаються діяти на територіях, заселених курдами. Групу заснувала Курдська Партія Демократичний союз (PYD) та Курдський верховний комітет (DBK) після зіткнень 2004 року в Камишли, проте вона була неактивною до початку Громадянської війни в Сирії. Своєю метою група декларує підтримку порядку та захист життів громадян курдських поселень.

До складу YPG входять чоловіки та жінки з різних громад курдського регіону Сирії. YPG представляє себе як демократичну народу армію і проводить внутрішні вибори як метод призначення офіцерів. При переважній кількості курдів, до групи входить також значна кількість арабів, включно з противниками основної сирійської опозиції та місцевими зі змішаних або арабських сіл з територій, що перебувають під контролем YPG. Крім того в YPG бере участь певна кількість некурдів-християн, а сама група має тісні зв'язки з ассирійською міліцією Суторо та Ассирійською військовою радою.

В кінці липня 2012 року Загони народної оборони вибили урядові сили безпеки з міста Кобане (Айн-аль-Араб) і перейняли контроль над Амудою та Ефріном. Згодом виник конфлікт між YPG та сирійськими ісламістами, що переріс у збройне протистояння YPG із Ісламською Державою, у якому Загони народної оборони співпрацюють із Вільною сирійською армією.

Див. також

[ред. | ред. код]
Території під курдським контролем (зелений), спільні території (світло-зелений), захоплені Туреччиною (червоний)

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. «Will the Islamic State last through 2015? [Архівовано 2015-01-05 у Wayback Machine.]», 4 січня 2015 р. (англ.)
  2. Іноді трапляється форма «Загони народної самооборони», проте курдське слово «parastin» буквально означає «захист, оборона».[1]

Посилання

[ред. | ред. код]