М'ясисті нарости розташовані на голові, шиї, горлі, щоках і навколо очей деяких птахів. Вирости на шиї індика також у просторіччі називають «коралями»[1] — за їх характерний колір.
Зазвичай вони являють собою ділянки голої шкіри, але іноді мають слабко виражений пір'яний покрив. «Хоботок» індика містить печеристі тіла, тому може набухати від припливу крові. М'ясисті нарости птахів можуть бути вторинними статевими ознаками, у самців і самиць вони розрізнюються за кольором і розміром, розвиваючись з настанням статевої зрілості.
В індичок нарости мають вигляд ґулястих м'ясистих ділянок шкіри, розташованих на голові, шиї і горлі, а також шкірного утворення внизу горла. З лоба вздовж верхньої частини дзьоба звішується «хоботок» з еректильної тканини. В індичок нарости мають обидві статі, але сильніше вони виражені в самців. Зазвичай вони бліді, але в стані збудження шийні нарости, «борідка» і «хоботок» наповняються кров'ю, стаючи яскраво-червоними або синіми і збільшуючись у розмірах[5].
У мускусних качок нарости розташовані у передній частині голови у вигляді «маски», особливо вони виражені у дорослих качурів[6].
М'ясисті нарости самців також є прикрасою, призначеною для приваблення самиць
[7]. Великі розміри наростів або їх яскравий колір свідчать про високий рівень тестостерону, фізичний розвиток і вищу якість генів[8]. Також висунута гіпотеза, що розмір цих органів пов'язані з генами, що відповідають за високу опірність хворобам[8]. Очевидно, що у тропічних видів непокриті пір'ям нарости грають роль і в терморегуляції[9].