Яструбові

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Яструбові
Час існування: Еоцен — нині
Spizaetus ornatus
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Соколоподібні (Falconiformes)
Родина: Яструбові (Accipitridae)
Vieillot, 1816
Підродини / роди

Див. текст

Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Accipitridae
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Accipitridae
EOL logo.svg EOL: 8016
ITIS logo.svg ITIS: 175280
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 56259
Fossilworks: 39323

Яструбові (Accipitridae) — одна з двох головних родин ряду соколоподібних (Falconiformes) або денних хижих птахів. До родини входять багато добре відомих птахів, як-от яструби, орли, орлани, канюки, луні і грифи. Більшість решти денних хижих птахів відносяться до родини соколових (Falconidae), а такі птахи як скопа і птах-секретар віднесені до окремих родин.

Загальна характеристика[ред. | ред. код]

Власне яструбові являють собою родину птахів різного розміру з сильними гачкуватими дзьобами та різною будовою тіла, що залежить від їх харчування. Ці птахи переважно живляться полюванням на жертви від комах до ссавців середнього розміру, багато представників поїдають падло, а кілька додають до своєї дієти і рослинну їжу. Родина містить багато денних хижих птахів. Члени цієї родини їдять рибу, ссавців, птахів, кажанів, безхребетних, падло і деякі фрукти. Вони гніздяться на скелях, на деревах, іноді на землі й відкладають від одного до дев'ять яєць. Фізичний розмір також дуже різний в межах цієї групи, з розмахом крил в діапазоні від 50 см до 3 м.

Поширення[ред. | ред. код]

Яструбові поширені по всіх континентах окрім Антарктиди та більшості ізольованих островів. Вони мешкають в усіх великих типах середовищ проживання (сільськогосподарські, приміські й навіть деякі міські райони), за винятком найбільш північної арктичної тундри і сухих пустель. Деякі види є перелітними. Найбільша кількість видів зустрічається в лісах і рідколіссях. Вони знайдені від прибережних районів на рівні моря до вершин гір. Найбільша різноманітність видів зустрічається в тропічних регіонах. Багато видів гніздиться і спочиває на деревах.

Класифікація[ред. | ред. код]

Внутрішня класифікація родини все ще залишається суперечливою. Зазвичай родина яструбових поділяється на від 2 до 14 підродин. Родина нараховує 61—63 родів, в Україні зустрічаються представники 13 родів:

Джерела[ред. | ред. код]