Обговорення шаблону:Теорія фемінізму

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Найсвіжіший коментар: Franzekafka у темі «Реконструкція шаблону» 3 роки тому
Перейти до навігації Перейти до пошуку


Реконструкція шаблону

[ред. код]

До уваги всіх, хто користується шаблонами про фемінізм, працює над феміністичними темами або збирається! Для початку, щиро дякую за вашу роботу або й просто присутність у проєкті. Маю ідеї щодо її структуризації.

З активних @Anna Korcheva, @Юлія Лисенко, @Lisovska. Потрібна експертна думка @Maryxmas, @Lacena, @Люся Богдан. @Ата (можливо, знадобиться консультація). Тегайте ще, хто може допомогти.

Шаблон "Феміністична філософія" я переклала з англійської колись давно просто тому, що він був, і понаставила в статтях. Нині знову його ставлять у зв'язку з розробкою теми фемфілософії. Але як я спостерігаю за розвитком Вікіпроєкту Фемінізм, статистикою читаності та реакціями спільноти на фемдискурс у вікі, феміністична філософія поки не є актуальною темою для укрвікі настільки, щоб структурувати її окремим шаблоном. Тоді як феміністична теорія такою темою є: постійний і зростає запит ширшого загалу на орієнтацію в концептах, працях, хвилях фемінізму etc. Всі шукають, де читати, що таке фемінізм. Причому запит же довідковий, люди не дочитують далі першого розділу (за категоріями в кінці статей шукати точно не будуть), і вікіфікація в більшості фемстатей поки не служить надійним інструментом навігації. Тому покластись на естетичний шаблон наразі було б оптимально.

Пропоную переробити шаблон філософії у "Феміністська теорія" / "Теорія фемінізму" зі збереженням наявного вмісту. Додати: всіх феміністок, які писали або доклались до фемтеорії, їхні праці, концепти і пов'язані речі. Це б також розвантажило шаблон "Фемінізм" (там можна буде лишити основні концепти і праці) і усунуло шаблон "Феміністки" (взагалі був тестовий, категорія справляється з задачею значно краще). Як ви ставитесь до такого? Щоб не стало несподіванкою, чи всі згодні?

Якщо так, то які б сформувати в шаблоні розділи (розгортувані списки)? Це треба на старті вирішити, бо переробляти марудна справа. Тут є два шляхи:

  • Тематична розбивка: "Концепти", "Праці", "Персоналії"... (майже як зараз, просто додати пунктів)
  • Хронологічна розбивка - за хвилями фемінізму: все те саме, але розсортоване по хвилях: протофем, 1 (суфражизм), 2, 3, 4, постфем (плюс пара якихось загальних розділів). Я за цей варіант, він би закрив водночас і історію фемінізму, про яку теж чешуться руки зробити шаблон.
  • За напрямками фемінізму ідея хороша, але безнадійна: мало хто працювала в одній течії.

До речі, які шаблони ще б ви хотіли бачити (якими з цих користуєтесь)? Я слабко розуміюсь на маленьких і компактніших, а було б дуже непогано. --Franzekafka обг. 02:16, 29 вересня 2021 (UTC)Відповісти

Всім привіт)) хороша ідея. В такому шаблоні можна втілити ідею міні навчального курсу. З хронологічною розбивкою (по хвилях) вийде більш зрозуміло, як на мене. Тоді в розділи можна наповнити і персоналії і основні праці і течії/напрямки. Плюсую назву "Теорія фемінізму".
@Franzekafka, ви моя натхненниця)) --Юлія Лисенко (обговорення) 10:26, 29 вересня 2021 (UTC)Відповісти
Дякую за відповідь. Схиляюсь поки до варіанту, що так і зробимо. Спасибі на добрім слові) --Franzekafka обг. 18:14, 21 жовтня 2021 (UTC)Відповісти
Підтримую. Рекомендую першорозбивку на "Теорія" та "Практика". Дякую за активність! Перепрошую, не залогінилася. Лісовська.
@Lisovska І Вам за Вашу! Що маєте на увазі під розбивкою? Опишіть, як Ви бачите ці розділи, бо з тексту не можу уявити. --Franzekafka обг. 18:17, 21 жовтня 2021 (UTC)Відповісти