Сатерн-рок

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сатерн-рок
англ. Southern rock
Стилістичні походження
Походження
Типові інструменти
Популярність1970-ті роки

Сатерн-рок (англ. Southern rock, укр. південний рок) — музичний стиль, що з'явився в США наприкінці 1960-х років.

Історія

[ред. | ред. код]
The Allman Brothers Band (1975)
Lynyrd Skynyrd (1973)

Сатерн-рок — це музичний стиль, який поєднував рок-н-рол, блюз-рок, кантрі-музику, бугі-вугі, та відзначався довгими імпровізованими джемами, характерними для Cream або Grateful Dead. Першим сатерн-роковим гуртом вважаються The Allman Brothers Band, що 1969 року підписали контракт з лейблом Capricorn Records. Продюсер Філ Волден, який до цього працював з Отісом Реддінгом, зробив ставку на рок-гурти Півдня США, і після братів Оллменів також підписав колектив The Marshall Tucker Band[en], гурт Елвіна Бішопа та декілька схожих виконавців[1][2].

The Allman Brothers стали прикладом для наслідування для інших тогочасних гуртів південних штатів, хоча й мали неоднорідне музичне наповнення. Так, The Allman Brothers мали двох гітаристів та двох барабанщиків, і були ближчими до рок-н-ролу та кантрі. Lynyrd Skynyrd грали важчу та гучнішу музику, ближчу до творчості Rolling Stones, маючи в складі трьох соло-гітаристів. Колективи .38 Special[en], Molly Hatchet[en] та Outlaws[en] надихалися блюзом та бугі-вугі, The Marshall Tucker Band[en] — свінгом, Wet Willie[en]соулом, Atlanta Rhythm Section — музикою кантрі, Sea Level[en] та Dixie Dregs — ⁣джаз-роком. Неформальним гімном стилю була пісня Чарлі Деніелса «The South's Gonna Do It[en]», що містила численні відсилання до тогочасних сатерн-рокових гуртів[1][2].

На початку 1980-х років популярність сатерн-року зійшла нанівець, на користь класичного року та формату AOR[en]. Попри спроби назвати нові гурти альтернативного року, такі як R.E.M., «новими сатерн-рокерами» (англ. New Southern rock), ця назва так і не прижилася. Проте елементи сатерн-року зберігалися в рок-музиці й надалі, наприклад, у творчості гуртів The Black Crowes[en] та Widespread Panic[en][1][2].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б в Southern Rock Music Style Overview. AllMusic (англ.). Процитовано 15 лютого 2024.
  2. а б в Considine, J.D. Southern rock | Blues, Country & Rock | Britannica. www.britannica.com (англ.). Процитовано 15 лютого 2024.