Порт Хайфи: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
WeT (обговорення | внесок)
Створена сторінка: {{Картка:Порт |name=Порт Хайфи<br ></span>{{lang|he|נמל חיפה}} |image=Port of Haifa 2752-1.jpg |imagesize=300px |caption=Порт Ха...
Мітка: суміш розкладок у тексті
 
Виправлено джерел: 1; позначено як недійсні: 0.) #IABot (v2.0
Рядок 38: Рядок 38:


=== Пасажирський термінал ===
=== Пасажирський термінал ===
На території порту знаходиться сучасний пасажирський термінал для обслуговування круїзних і поромних пасажирів. В терміналі знаходиться зона очікування, [[Дьюті-фрі|магазин безмитної торгівлі]], сувенірні крамниці, кафе, лічильник відшкодування ПДВ, обмін валюти, безкоштовний бездротовий доступ в інтернет, паркінг, а також інші послуги для мандрівників.<ref>{{Cite web|url=http://www.haifaport.co.il/template/default_e.aspx?PageId=243|title=Tourist Gateway|publisher=Port of Haifa|accessdate=2014-06-14}}</ref>
На території порту знаходиться сучасний пасажирський термінал для обслуговування круїзних і поромних пасажирів. В терміналі знаходиться зона очікування, [[Дьюті-фрі|магазин безмитної торгівлі]], сувенірні крамниці, кафе, лічильник відшкодування ПДВ, обмін валюти, безкоштовний бездротовий доступ в інтернет, паркінг, а також інші послуги для мандрівників.<ref>{{Cite web|url=http://www.haifaport.co.il/template/default_e.aspx?PageId=243|title=Tourist Gateway|publisher=Port of Haifa|accessdate=2014-06-14|archiveurl=https://web.archive.org/web/20140803034237/http://www.haifaport.co.il/template/default_e.aspx?PageId=243|archivedate=2014-08-03|deadurl=yes}}</ref>


На території поблизу терміналу для пасажирів доступні транзитні пересадки на громадський транспорт. Центральна залізнична станція Хайфи знаходиться поруч з терміналом і обслуговує близько 200 пасажирських потягів 24 години на добу у будні дні, що прямують в Хайфський регіон і за його межі. Також біля залізничної станції знаходяться зупинки автобусів і стоянки таксі. У декількох хвилинах ходьби знаходиться станція [[Кармеліт|Кармеліту]] ''Кікар Париж'', з якої легко дістатися до вершини [[Кармель|гори Кармель]].
На території поблизу терміналу для пасажирів доступні транзитні пересадки на громадський транспорт. Центральна залізнична станція Хайфи знаходиться поруч з терміналом і обслуговує близько 200 пасажирських потягів 24 години на добу у будні дні, що прямують в Хайфський регіон і за його межі. Також біля залізничної станції знаходяться зупинки автобусів і стоянки таксі. У декількох хвилинах ходьби знаходиться станція [[Кармеліт|Кармеліту]] ''Кікар Париж'', з якої легко дістатися до вершини [[Кармель|гори Кармель]].

Версія за 04:33, 6 вересня 2019

Порт Хайфи
נמל חיפה
Порт Хайфи
Розташування
Країна Ізраїль Ізраїль
Розташування Хайфа
Координати 32°49′12″ пн. ш. 35°00′16″ сх. д. / 32.820118° пн. ш. 35.00448° сх. д. / 32.820118; 35.00448
UN/LOCODE[en] ILHFA
Інформація
Відкритий 1933
Управління Haifa Port Company, Ltd.
Власник Адміністрація портів Ізраїлю
Статистика
Річний тоннаж вантажів 29,25 мільйонів тон (2017)
Річний об'єм контейнерів 1,34 мільйони TEU (2017)
Пасажиропотік 140054 (2017)
haifaport.co.il
Мапа
Мапа

Порт Хайфи (івр. נמל חיפה‎) є найбільшим в Ізраїлі з трьох великих міжнародних морських портів, включаючи порт Ашдода та порт Ейлата. Він має природну глибоководну гавань, яка функціонує цілий рік і обслуговує як пасажирські, так і торгові судна. Це один з найбільших портів в східній частині Середземного моря за обсягом перевезень і обслуговує понад 29 млн тонн вантажів на рік. У порту працює понад 1000 осіб і цей показник збільшується до 5000, коли круїзні судна швартуються в Хайфі.[1] Порт Хайфи розташований на північ від центру Хайфи на узбережжі Середземного моря і тягнеться на 3 кілометри вздовж берега. Він вміщує військові, промислові, комерційні об'єкти, а також обслуговує пасажирські круїзні рейси.

Історія

Контейнери в порту Хайфи.

Хайфська затока була притулком для мореплавців з стародавніх часів. Коли хрестоносці завоювали Хайфу в 1100 році, вона стала важливим містом і основним портом для Тиверіади, столиці Галілеї. Порт прийшов в занепад під час Мамлюкского правління, і отримав репутацію піратського лігва у 18 столітті.

До початку 20-го століття, в Акко знаходився головний порт регіону. Тим не менш, порт в кінці кінців став забиватися мулом, і був не в змозі приймати великотоннажні судна. Першою людиною, що зрозуміла величезні можливості порту в Хайфі був Теодор Герцль, батько політичного сіонізму, який у 1902 році написав пророчий опис міста в книзі AltNeuland. Будівництво порту почалося в 1922 році і його офіційно відкрив 31 жовтня 1933 р. Генерал-лейтенант сер Артур Варіс, британський Верховний комісар Палестини.[2] Завдяки порту Хайфа отримала економічне піднесення, а в 1936 році в місті було більше 100 000 жителів. Порт був воротами для тисяч іммігрантів в Ізраїль після Другої Світової Війни.[3] Оскільки західні кордони Ізраїлю проходять узбережжям Середземного моря, а східні кордони закриті арабськими сусідами, порт Хайфи служив в якості найважливішого шлюзу до інших частин світу і допоміг Ізраїлю розвивати економічну потужність. Сьогодні порт обслуговує пасажирські і вантажні перевезення в галасливому мегаполісі, як Теодор Герцль і напророчив більше ста років тому.

В порту Хайфи мали місце дві корабельні аварії з людськими жертвами. Катастрофа Патрії у 1940 році коли загинуло 267 осіб і аварія Шеллі у 2007 році де загинули двоє.

Об'єкти

Порт Хайфи, вид з гавані.

В порту Хайфи розташовано багато вантажних терміналів і він може обслуговувати декілька суден одночасно. Залізничний вантажний термінал в порту використовується для транспортування вантажів по всій країні. Порт також має пасажирський термінал, риболовецький причал, яхт-клуб, спортивну марину і хімічний термінал. У 2010 році порт розпочав перший етап програми розширення під назвою "Порт Кармель", який передбачав будівництво нового вантажного терміналу з 700-метровим причалом, що здатний приймати контейнеровози ємністю до 14000 TEU,[4] , а також відкриття додаткового 250-метрового причалу плюс розширення службових підтримка та складських приміщень. Нові об'єкти дозволять розширити щорічну пропускну здатність до 500 000 TEU. Будівництво нового терміналу вартістю NIS1.8 млрд (приблизно $500 млн) зайняло п'ять років. У 2017 році порт обробив близько 29 мільйонів тонн вантажів, включаючи 1,34 млн. TEU, а також 140054 пасажирів.

Порт обслуговує об'єкти для шостого флоту США.[5]

Ізраїльські Верфі

Компанія Ізраїльські верфі розташована поблизу порту Хайфи і здійснює складні ремонти суден. Компанія також оперує приватним портом, який у 2017 році обслужив приблизно 3 мільйони тон вантажів.

Пасажирський термінал

На території порту знаходиться сучасний пасажирський термінал для обслуговування круїзних і поромних пасажирів. В терміналі знаходиться зона очікування, магазин безмитної торгівлі, сувенірні крамниці, кафе, лічильник відшкодування ПДВ, обмін валюти, безкоштовний бездротовий доступ в інтернет, паркінг, а також інші послуги для мандрівників.[6]

На території поблизу терміналу для пасажирів доступні транзитні пересадки на громадський транспорт. Центральна залізнична станція Хайфи знаходиться поруч з терміналом і обслуговує близько 200 пасажирських потягів 24 години на добу у будні дні, що прямують в Хайфський регіон і за його межі. Також біля залізничної станції знаходяться зупинки автобусів і стоянки таксі. У декількох хвилинах ходьби знаходиться станція Кармеліту Кікар Париж, з якої легко дістатися до вершини гори Кармель.

Розширення

Новий термінал будується ізраїльськими будівельними компаніями "Аштром" і "Шапір". Його планується відкрити в 2021 році. На початковому етапі термінал буде здатний обробляти 800000 TEU щорічно і в майбутньому планується розширення терміналу додатково на 700000 ТЕU.

Зовнішні посилання

  1. Blau, Uri (28 червня 2007). Radius of destruction. Haaretz.
  2. Troops on Guard as Britain Opens Harbor of Haifa. Chicago Daily Tribune. 1 листопада 1933. с. 24. Процитовано 24 серпня 2007.
  3. Samuels, Gertrude (21 серпня 1949). From Munich to Haifa: Journey Into the Light; For present-day Israeli immigrants, the trip is a dawn of hope after many years of dark tragedy. The New York Times. Процитовано 24 серпня 2007.
  4. https://shipsmonthly.com/news/israel-welcomes-first-14000-teu-ship-at-haifa-port/ ShipsMonthly: Israel welcomes first 14,000 TEU ship at Haifa Port
  5. [encarta.msn.com/encyclopedia_761575544/Haifa.html Haifa] on Encarta
  6. Tourist Gateway. Port of Haifa. Архів оригіналу за 3 серпня 2014. Процитовано 14 червня 2014.