За результатами групового турніру до раунду плей-оф вийшли збірні Бразилії (1 місце) та Мексики (2 місце), які виграли по два матчі та звели внічию очну гру.
Матч-відкриття фінальної частини чемпіонату світу 2014.
Гра стала третім в історії протистоянням двох національних збірних, включаючи матч групового етапу чемпіонату світу 2006 року, в якому з рахунком 1:0 перемогли бразильці[1]. Нападник збірної Хорватії Маріо Манджукич пропускав гру через дискваліфікацію, отримавши червону картку у стиковому матчі відбіркового турніру проти збірної Ісландії[2].
Рахунок зустрічі було відкрито на 11-й хвилині матчу, коли захисник господарів турніру Марсело зрізав м'яч у власні ворота після флангового прострілу у виконанні Івиці Олича. Ударом з 23 метрів рахунок на 29-й хвилині зрівняв нападник бразильців Неймар, який декількома хвилинами раніше міг бути вилученим за удар ліктем Луки Модрича, проте арбітр гри обмежився в тому епізоді попередженням[3]. Нічийний рахунок зберігався до 71-ї хвилини, на якій все той же арбітр, японець Юїті Нусімура, призначив пенальті у ворота збірної Хорватії за неочевидне порушення правил з боку Деяна Ловрена. Стандартний удар реалізував Неймар. Остаточний рахунок зустрічі встановив нападник бразильців Оскар, точним ударом вразивши ворота хорватів у доданий час гри.
Уперше в історії чемпіонатів світу першим голом, забитим на турнірі, став автогол[4].
Матч став лише другою зустріччю двох збірних, які до того грали між собою лише у товариській грі в 1993 році[6].
У першому таймі гри два голи забив мексиканський нападник Джовані дос Сантос, проте в обох випадках було зафіксовано положення «поза грою», тож голи не було зараховано. У другому таймі удар все того ж дос Сантоса було відбито воротарем камерунців Шарлєм Ітанджем, проте на підборі був першим Орібе Перальта, який добив м'яч у ворота, встановивши, як виявилося пізніше, остаточний рахунок матчу.
Збірну Мексики у статусі капітана команди вивів на поле Рафаель Маркес, ставши таким чином першим гравцем в історії чемпіонатів світу, що був капітаном своєї команди на чотирьох розіграшах цього турніру[7].
Збірні зустрічалися раніше 38 разів, включаючи три матчі групових турнірів чемпіонатів світу, в яких незмінно вигравали бразильці (у (1950: 4–0; 1954: 5–0; та 1962: 2–0)[8]. Останнє ж очне протистояння двох команди відбувалося в рамках групового етапу розіграшу Кубка конфедерацій 2013 року, коли перемогу завдяки голам Неймара та Жо також здобули бразильці.
Матч став першою в історії зустріччю двох збірних на футбольному полі[9].
Поразка від збірної Хорватії стала для збірної Камеруну шостим поспіль програшем в матчах фінальних частин чемпіонатів світу, що стало антирекордом для представників Африки на чемпіонатах світу[10]. Оскільки збірна Камеруну не набрала жодного очка після двох ігор групового етапу, то вже після гри із Хорватією втратила шанси на вихід до раунду плей-оф світової першості 2014.
До цієї гри збірні Камеруну та Бразилії зустрічалися чотири рази, востаннє в рамках групового етапу Кубка конфедерацій 2003, на якому гол Самюеля Ето'о приніс перемогу з мінімальним рахунком камерунцям[11].
Півзахисник збірної Камеруну Алекс Сонг втратив можливість взяти участь у матчі через дискваліфікацію, отримавши червону картку у попередній грі зі збірною Хорватії (перший з трьох матчів дискваліфікації)[12].
Четверта гра в історії протистояння збірних Хорватії та Мексики, яка зокрема включає матч групового етапу чемпіонату світу 2002, виграний збірною Мексики з рахунком 1:0[13]
↑Brazil 3-1 Croatia – Man of the Match. FIFA.com (Fédération Internationale de Football Association). 12 червня 2014. Архів оригіналу за 23 листопада 2015. Процитовано 12 червня 2014. (англ.)