Індастріал-метал

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Індастріал метал
Стилістичні походження
Походження
Типові інструменти
Популярність Підземний в кінці 1980-х років, помірний на початку 1990-х років, популярний у середині 1990-х до початку 2000-х. З тих пір в основному низька у Сполучених Штатах і помірна в Європі.
Похідні жанри Neue Deutsche Härte,Індастріал-рок
Піджанри
Neue Deutsche Härte
Споріднені жанри
агро-індастріал,ню-метал,пост-панк

Інда́стріал-ме́тал або індустріальний мета́л (англ. Industrial metal) — музичний напрямок, що поєднує елементи музики індастріал та важкого металу. Музика індастріал-метал звичайно базується на гітарних рифах та індустріальних синтетичних лініях, значно дисторшованих низьких гітарах та грубих голосах, хоча іноді використовують чистий голос. Термін «індастріал-метал» не обтяжений точністю і описує багатоманітні музичні явища від індустраільних гуртів, що використовують семпли гітарних рифів, до важкометалевих гуртів, що широко використовують синтезатори. Індастріал-метал також включає в себе такі стилі, як агро-індастріал та колдвейв і часто перетинається з ню-металом та пост-панком. Також індастріал метал важко відрізнити від індастріал-року, оскільки обидва напрямки залишають вільний простір для винахідливості та новаторства. Умовно всі артисти індастріал-метал можуть бути віднесені до індастріал-року, але не всіх артистів індастріал-року правильно відносити до індастріал-металу. Загальним приблизним критерієм є швидкість та «тріскучість» гітар — якщо гітари грають швидко і сильно дисторшовані — очевидно маємо справу з індастріал-металом.

Становлення[ред.ред. код]

Хоча гітари використовували такі індастріал-гурти як Throbbing Gristle від самого початку існування цього напрямку, до 1980-х років взаємопроникнення індастріалу і металу не відбувалось. Сцена індастріал-металу стала результатом зближення ряду різних музичних напрямків, хоча британський гурт Killing Joke часто розглядають як піонера індустріального року, що справив значний вплив на багатьох гуртів індастріал-металу. Сформувавшись на рубежі 1970-1980-х років, їх звук походив на пост-панк, скомбінований з синтетичними звуками та ритмами, що були властиві металу або деяким танцювальним напрямам того часу.

Ряд електронних музикантів почали додавати елементи музики металу, перш за все — Ал Йоргенсон а також гурт Ministry в своїй пісні The Land of Rape and Honey (1988). Гурт Ministry, що раніше не використовувал гітару, почав застосовувати метал-гітару і такі композиції як «Stigmata», «The Missing» і «Deity» стали переламним моментом. Наступні альбоми — The Mind is a Terrible Thing to Taste та ''Psalm 69: The Way to Succeed and the Way to Suck Eggs забезпечили цьому гурту провідне місце в індастріал-металі.

У той же час, в гітарній музиці KMFDM відчуваються впливи металу в таких синглах як Virus (1989) та Godlike (1990). В 1990 Killing Joke випускає Extremities, Dirt And Various Repressed Emotions, в якому спрямовує раніше темний, гнітючий звук в русло індастріал-металу.

Подальший розвиток[ред.ред. код]

Розквіт індастріал-металу припадає на початок 1990-х років, причому в Північній Америці цей напрям навіть випереджав чистий індастріал у популярності. Оригінальне відгалуження індастріал-металу стало відоме як агро-індастріал, тоді як більш насичене гітарними звучаннями панку і хардкору відгалуження отримало назву колдвейв (провідні гурти — Chemlab, 16 Volt та Acumen). В Європі деякі гурти, наприклад, Young Gods та Swamp Terrorists створювали індастріал-метал без «живих» гітар, повністю базуючись на семплах. Багато провідних гуртів у своїй творчості більшою чи меншою мірою використовували технічні прийоми індастріал-металу — зокрема Skinny Puppy, Front Line Assembly та Die Krupps.

В ранній творчості таких гуртів як Rammstein та Oomph! було помітно вплив електронної музики поряд з індастріалом та хард-роком, що вивів до становлення нового стилю, що став відомий під назвами нім. «Neue Deutsche Härte» (дослівний переклад — «Нова німецька жорсткість») або «Tanz-Metall» (англ. dance metal, танцювальний метал).

Вплив індастріал-металу помітний у творчості гуртів важкого металу, що проявляється у використанні синтетичних звуків, властивих цьому напрямку. Fear Factory є одною із значніших, що почала використовувати електроніку на ранньому етапі. Серед інших можна згадати Devin Townsend, Strapping Young Lad. Багато сучасних метал/ню-метал гуртів під впливом індастріалу та електронної музики використовують семплери та секвенсери. Серед них — Rob Zombie, Static-X, Powerman 5000, Monster Voodoo Machin. Ці гурти іноді також відносять до індастріал-металу.

Музичні гурти які відповідають критеріям[ред.ред. код]

Rammstein (100% Drang Industrial)1994 - N.D.
Megaherz (100% Drang Industrial)1993 - N.D.
Die Krupps (Aggro Industrial) (Drang Industrial)
KMFDM (Aggro Industrial)1984 - N.D. (Drang Industrial)2002 - N.D.
Eisbrecher (100% Drang Industrial)2003 - N.D.
Ruoska (100% Drang Industrial)2002 - N.D.
Turmion Katilot (100% Drang Industrial)2003 - N.D.
Ost+Front (100% Drang Industrial)
Stahlmann (Electro Industrial)2008 - N.D. (Drang Industrial)2008 - N.D.
Treibhaus (Electro Industrial)2004 - N.D. (Drang Industrial)2004 - N.D.
BOSCH (100% Drang Industrial)(1991) - 2003 - N.D.

Музичні приклади[ред.ред. код]