Диплом

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Дипло́м (грец. δίπλωµα diploma — складений лист) — офіційний документ про закінчення середнього спеціального або вищого навчального закладу і присвоєння відповідної кваліфікації; офіційний документ про присвоєння наукового ступеня або вченого звання. В таких країнах як Великобританія, Австралія — слово «диплом» відноситься також і до наукових премій.

Середня спеціальна освіта[ред.ред. код]

В Україні випускникам середніх спеціальних навчальних закладів (технікумів, коледжів, училищ) видаються дипломи згідно з набутою кваліфікацією:

Порядок видачі дипломів з відзнакою в середніх спеціальних навчальних закладах є аналогічним системі вищої освіти.

Вища освіта[ред.ред. код]

Диплом з відзнакою про вищу освіту СРСР Веклича Володимира Пилиповича (червоний), 1960 р.

В СРСР випускникам вузів випускникам вищих навчальних закладів видаються дипломи згідно з набутою кваліфікацією єдиного державного зразка. Особи, які не завершили повну програму нвчання, але успішно навчались не меньше двох років отримували довідку про неповну вищу освіту.

В Україні випускникам вищих навчальних закладів видаються дипломи згідно з набутою кваліфікацією:

До диплома додається додаток, який у більшості випадків складається з одного листка, та містить дані:

  • перелік вивчених дисциплін (предметів) з підсумковими оцінками (заліками) та загальною кількістю годин по кожній з дисциплін,
  • перелік пройдених практик (навчальних та виробничих) з підсумковими оцінками (заліками) та загальною кількістю годин по кожній з практик,
  • перелік державних кваліфікаційних екзаменів з оцінками,
  • назва випускної кваліфікаційної роботи з оцінкою.

«Синій» і «червоний» дипломи[ред.ред. код]

Так званий «червоний» диплом спеціаліста виданий УкрДЛТУ, місто Львів, 2000 рік
Вигляд лицьової сторони виданого в Україні диплома магістра з відзнакою (зразок затверджений у 2000 році)

«Синій» і «червоний» дипломи — є так звані два різновиди дипломів про вищу або середню спеціальну освіту, що отримали свою назву за характерними кольорами обкладинок.

  • Стандартний диплом (синя обкладинка) часто називають «синім».
  • Диплом з відзнакою (офіційна назва, бордова обкладинка) часто називають «червоним».

Вимоги для отримання диплома з відзнакою визначена чинним законодавством, а саме п. 12 положення про освітньо-кваліфікаційні рівні (ступеневу освіту), затвердженого відповідною Постановою КМУ: особи, які успішно пройшли державну атестацію, отримують документи встановленого зразка про здобуття освіти та кваліфікації. Особи, які мають не менше 75 відсотків відмінних оцінок з усіх навчальних дисциплін та практичної підготовки з оцінками «добре» з інших дисциплін та з оцінками «відмінно» за результатами державної атестації, отримують документи встановленого зразка про здобуття освіти та кваліфікації з відзнакою[1]. Магістр може отримати диплом з відзнакою незалежно від наявності відзнаки у дипломі бакалавра [2]. Особливо відзначених випускників військових вищих навчальних закладів разом з дипломом може бути нагороджено золотою медаллю.

Наукові ступені і вчені звання[ред.ред. код]

Наукові ступені

Вчені звання

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Освіта Це незавершена стаття про освіту.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.