Збройні сили Португалії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Шаблон:Військовий підрозділ Збройні сили Португалії (скор. ЗС Португалії, порт. Forças Armadas de Portugal) — сукупність військ Португалії, які поділяються на Сухопутні (СВ), Військово-повітряні (ВПС), Військово-морські (ВМС).

Чисельність

Загальна чисельність військовослужбовців перевищує 64 тисячі, якщо не враховувати національну гвардію, сил цивільної оборони та військову поліцію, чисельність яких становить 40 тисяч[1]. Сухопутні війська комплектуються за рахунок призову, ВПС і ВМС — за рахунок контрактників. У ЗС Португалії служать громадяни віком від 18 до 45 років. Термін служби залежить від роду військ і становить два роки для СВ, три — для авіації і чотири — для служби на флоті[2][1].

Керівництво

Історія

Склад Збройних сил

Територія Португалії включена в особливий регіон — так звану Іберійську Атлантику, яка виділена зі складу головного командування НАТО в Східній Атлантиці в лютому 1967 року. Вона охоплює територію Португалії та східну частину акваторії Атлантичного океану, що примикає до Гібралтарської протоки і північно-західного узбережжя Африки до тропіка Рака. Пост командувача об'єднаних збройних сил НАТО в цьому регіоні займає американський адмірал, штаб якого розташований поблизу Лісабона. В об'єднані збройні сили НАТО Португалія передала винищувально-бомбардувальної ескадрилью (20 літаків) і всі полки. Територія країни широко використовується також для розміщення військових складів і різного роду об'єктів[1].

Сухопутні війська

СВ мають найбільшу кількість військовослужбовців — 40 тисяч солдат, укомплектованих в 20 полків[2][1].

Військово-повітряні сили

Військово-повітряні сили Португалії створені в 1952 році. До їх складу увійшли частини і підрозділи авіації СВ і ВМС, а також парашутно-десантні війська. ВПС брали активну участь в бойових у Анголі та інших, так званих «заморських володіннях» Португалії[3]. Тактична авіація має на озброєнні близько 80 бойових і транспортних літаків та 10 тисяч осіб персоналу. Літаки базуються на авіабазах в Лісабоні, Бежа, Ота і Легенси. Для авіації країн НАТО надаються аеродроми в Монтижу та Еспіно[2].

Завдання ВПС Португалії[3]:

  • надання безпосередньої авіаційної підтримки СВ і ВМС
  • ведення повітряної розвідки
  • забезпечення ППО країни
  • здійснення перекидань особового складу і військових вантажів в інтересах усіх видів Збройних сил
  • організація пошуку і порятунку екіпажів літаків, вертольотів і кораблів, які зазнали аварії
  • захист прилеглих морських акваторій
  • вирішення ряду невластивих військовій авіації питань (розвідка природних ресурсів, охорону рибальської зони тощо)

Керівництво НАТО планує залучати ВПС країни для боротьби з підводними човнами і кораблями противника в прибережних районах Атлантичного океану, а також для контролю і забезпечення протиповітряної оборони ділянки «повітряного мосту» між США та Близьким Сходом — від Азорських островів до континентальної частини країни. Особлива роль відводиться їм у забезпеченні прикриття на цих островах військово-повітряної бази Лагенс, яка використовується американськими ВПС[3].

Військово-морські сили

Примітки

  1. а б в г Вооруженные силы Португалии на сайті war1960.ru(рос.) — Переглянуто: 13 серпня 2014
  2. а б в Помилка цитування: Неправильний виклик тегу <ref>: для виносок під назвою один не вказано текст
  3. а б в Военно-воздушные силы Португалии на сайті war1960.ru(рос.) — Переглянуто: 13 серпня 2014