Збройні сили Румунії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Збройні сили Румунії
Forţele Armate Române
Statul Major General.jpg
Емблема Збройних сил Румунії
На службі з 1860 року
Країна Румунія Румунія
Вид ЗС Stema Statului Major al Fortelor Terestre.jpg Сухопутні війська Румунії
COA-Romanian Naval Forces.svg Військово-морські сили Румунії
Stema Statului Major al Fortelor Aeriene.jpg Військово-повітряні сили Румунії
Командування COA-MAPN.svg Міністерство оборони Румунії
Війни/битви Російсько-турецька війна (1877—1878),
Друга Балканська війна,
Перша світова війна
Друга світова війна
Війна в Іраку
Війна в Афганістані
Командири
Поточне
командування
Президент Румунії Траян Басеску
Прапор Збройних сил Румунії
Румунські війська в Афганістані.

Збро́йні си́ли Румунії (рум. Forţele Armate Române або рум. Armata Română) — збройні сили Румунії, які відповідають за її оборону та призначені для захисту свободи, незалежності та територіальної цілісності країни. Збройні сили Румунії складаються з Сухопутних військ, військово-морських сил та військово-повітряних сил.

Верховним Головнокомандувачем Збройних сил країни є  — Президент Румунії Траян Басеску. Міністерство оборони Румунії на чолі з Габріелем Опря відповідає за державну політику у сфері оборони. Головнокомандувач Збройних сил країни — адмірал Георге Марін, який очолює Генеральний штаб ЗС Румунії.

Всього витрати на оборону в наш час[Коли?] становить 2,05 % від загального ВВП країни, що становить приблизно 2,9 мільярда доларів (47 позиція у світі).

90 000 чоловіків і жінок в наш час[Коли?] складають Збройні Сили, 75 000 з яких є військовослужбовцями і інші 15 000 — цивільними особами. Сухопутні війська мають силу в 45 800 чоловік, 13 250 — Військово-повітряні сили і Військово-морські сили — 6 800, решта 8 800 служать в інших областях.

Сухопутні війська Румунії в останні роки провели капітальний ремонт свого устаткування, і мають сьогодні сучасну армію з безліччю можливостей НАТО. Вони беруть участь у миротворчих місіях в Афганістані поряд з іншими країнами НАТО. У Військово-повітряних силах у наш час[Коли?] працюють з модернізованими радянськими МіГ-21 LanceR fighters, які повинні бути замінені новими винищувачами до 2013 року, відповідно до сучасних планів, проте через погане фінансування економічні плани можуть бути підкоректовані. ВПС також передано 7 нових тактичних модернізованих літаків C-27J Spartan, щоб замінити частину старого транспорту. Два колишні Type 22 frigates з Королівського флоту були придбані ВМС в 2004 році і ще чотири сучасні корвети будуть введені в експлуатацію в найближчі кілька років. Три вертольоти вітчизняного виробництва IAR 330 Puma NAVAL на замовлення Військово-морських сил були введені в експлуатацію в кінці 2008 року.

Жива сила[ред.ред. код]

Докладніше: Румунія і НАТО

Румунія вступила в НАТО у 2004 році. Як наслідок, були зроблені великі приготування, щоб відмінити призов на військову службу в 2007 році і створити професійну армію.

Нові збройні сили включають в себе 90 000 чоловіків і жінок, з яких близько 75 тисяч є військовослужбовцями (решту 15 000 або близько того — цивільні особи). 60 000 з 90 000 становлять активні сили; 30 000 становлять територіальні сили. З 75 тисяч військ, які становлять дійсну військову силу, близько 45 800 складають сухопутні війська, 13 250 служать у румунських ВПС і 6 800 перебувають в румунських військово-морських силах, решта 8800 служать в інших областях.

Модернізація[ред.ред. код]

Румунські військові сили проходять триступеневу реструктуризацію. У 2007 році перший короткостроковий етап був завершений. 2015-й знаменує закінчення другої стадії, коли збройні сили будуть досягати чудової сумісності з силами НАТО. У 2025 році довгостроковий етап має бути завершений. Етапи спрямовані на модернізацію структури збройних сил, скорочення персоналу, а також придбання більш нових і досконаліших технологій, сумісних зі стандартами НАТО.

Поточна дислокація[ред.ред. код]

Румунські війська брали участь в окупації Іраку, досягши свого піку в 730 солдатів, перш ніж повільно скоротилися до 350 солдатів. Румунія припинила свою місію в Іраку і вивела свої останні війська 24 липня 2009-го.

Румунія в наш час[Коли?] має війська, дислоковані в Афганістані, і планує майже подвоїти чисельність своїх військ там до 1800 до вересня 2010 року, відповідно до заяви, зробленої президентом Траяном Бесеску у Празі 8 квітня 2010 року.

Станом на початок вересня 2013 року румунський контингент в Афганістані налічував 1600 військовослужбовців. За час перебування в Афганістані загинув 21 румунський військовий.

Інші воєнізовані установи[ред.ред. код]

Наступні установи румунських, які мають військовий статус, але не є частиною збройних сил:

  • Румунська жандармерія (Jandarmeria Română), у підпорядкуванні Міністерства адміністрації та внутрішніх справ;
  • Inspectoratul General al Corpului Pompierilor Militari (військові пожежники) і Comandamentul Protecţiei Civile (цивільна оборона), об'єднана в румунську інспекцію з надзвичайних ситуацій при Міністерстві внутрішніх справ;
  • Serviciul Român de Informaţii (Румунська розвідувальна служба);
  • Serviciul de Protecţie şi Pază (захист і служба охорони, забезпечує захист румунських і іноземних посадових осіб);
  • Serviciul de Telecomunicaţii Speciale (Спеціальна служба телекомунікацій);
  • Serviciul de Informaţii Externe (Служба зовнішньої розвідки).

Посилання[ред.ред. код]