Бундесвер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Бундесвер
Bundeswehr Logo.svg
Емблема Бундесверу
На службі з 12 листопада 1955 - по т.ч.
Країна Flag of Germany.svg Німеччина
Належність Збройні сили Німеччини
Структура командування Міністерство оборони Німеччини (нім. Bundesministerium der Verteidigung)
Чисельність 325 000 в/сл [1]
Розташування гарнізону Бонн
Ювілеї 12 листопада 1955
Війни/битви миротворчі операції, Війна в Афганістані
Командири
Поточне
командування
генерал Вольфганг Шнейдерхан (Wolfgang Schneiderhan)
Солдати Бундесверу на навчаннях в 1960
Солдати Бундесверу на спільних навчаннях в Боснії. 2002

Збро́йні си́ли Німе́ччини, Бундесве́р (нім. Bundeswehr, букв.- Федеративна оборона)  — найменування збройних сил ФРН з 1955.

Історія створення[ред.ред. код]

Бундесвер було створено через десять років після закінчення Другої світової війни 7 червня 1955 року. Того дня було відкрито міністерство оборони ФРН. 12 листопада 1955 в Бонні перші сто добровольців нової німецької армії присягнули на вірність вітчизні згідно з традиціями й ритуалом прусського війська. Однак назва «бундесвер» з'явилася лише в 1956 році.

Заснуванню німецької армії передувало підписання угод 1954 року в Парижі, за якими на території ФРН було скасовано окупаційний режим, відновлено її державний суверенітет. Німеччину прийняли до НАТО. Кабінет канцлера Конрада Аденауера прийняв нову конституційну концепцію армії під контролем парламенту. В Основному законі країни було закріплено заборону на використання німецької армії за межами ФРН. Протягом перших 40 років після свого створення бундесвер, відповідно до конституції ФРН, не брав участі в бойових операціях. Лише в середині 1990-х років німецьких військовослужбовців стали залучати до участі в миротворчих операціях за кордоном.

Холодна війна[ред.ред. код]

Об'єднання з НДР[ред.ред. код]

Завдання Бундесверу[ред.ред. код]

Структура та керівництво[ред.ред. код]

Бундесвер складається з двох частин: військової — збройних сил (нім. Streitkräfte) та цивільної: адміністративного управління збройними силами (нім. Wehrverwaltung), федерального бюро постачання (нім. Bundesamt für Wehrtechnik und Beschaffung) та федерального бюро управління інформацією та інформаційними технологіями Бундесверу (нім. Bundesamt für Informationsmanagement und Informationstechnik der Bundeswehr, або нім. IT-AmtBw).

Військова частина федеральних збройних сил складається із сухопутних військ (нім. Heer), військово-повітряних сил (нім. Luftwaffe), військово-морських сил (нім. Marine), об'єднаних сил підтримки (нім. Streitkräftebasis) та центральної медичної служби (нім. Zentraler Sanitätsdienst).

Главою бундесверу є федеральний міністр оборони, що є головнокомандуючим в мирний час. В разі необхідності військових дій командування переходить до канцлера Німеччини (стаття 115b Конституції Німеччини). Найвищим званням в бундесвері є звання генерала-інспектора, який, хоча й носить звання генерала, проте не є командувачем бундесвером.

Озброєння та бойова техніка[ред.ред. код]

Пістолет Heckler-Koch P8 Хеклер Кох G-36 ( та всі похідні її моделі )

Військова форма одягу[ред.ред. код]

Основним типом камуфляжної форми в Бундесвері є флектарн, також застосовується тропентарн ( для пустельних умов , де відсутня , або майже відсутня зелень)

Система військових звань та нагород[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]