Ензим (завод)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
«Ензим», Ладижинський завод біопрепаратів
Тип державне підприємство, відкрите акціонерне товариство, закрите акціонерне товариство, дочірнє підприємство
Галузь мікробіологія, сільське господарство
Спеціалізація Виробництво препаратів мікробіологічного синтезу
Засновано 8 серпня 1970
Штаб-квартира Ладижин (виробничі потужності)
Продукція Препарати мікробіологічного синтезу, лікарські засоби, біологічні засоби захисту рослин, біологічні добрива, мікродобрива в хелатній формі, біологічні препарати для тваринництва, деструктори нафтових забруднень

«Ензим» раніше Ладижинський завод біо- та ферментних препаратів — промислове підприємство з виробництва біотехнологічної продукції. Засновано 8 серпня 1970 року (первинна назва — Ладижинський завод біо- та ферментних препаратів «Ензим»[1]) в місті Ладижин[2]. Є єдиним великим біотехнологічним підприємством в Україні після розпаду СРСР, яке спеціалізується на виробництві технічних ферментних препаратів[3].

Після тимчасового занепаду в 90-х рр. підприємство відновило свою діяльність і навіть розширило асортимент продукції.[1] На сьогодні є найбільшим біотехнологічним промисловим майданчиком на території України, здатним випускати до 6000 товарних тонн продукції на рік.

Ферментні препарати Ладижинського заводу ферментних препаратів «Ензим» використовуються в багатьох галузях народного господарства[1]:

Історія[ред.ред. код]

 • 8 серпня 1970 — Постанова ЦК КПРС і Кабінету Міністрів СРСР № 664 про будівництво в м. Ладижин заводу з виробництва ферментів (ензимів) шляхом мікробіологічного синтезу для потреб різних галузей народного господарства.
 • ДП «Ензим». Цех готових лікарських препаратів
  ДП «Ензим». Цех готових лікарських препаратів
  Введення в експлуатацію 1-ї черги заводу — відбулося в січені 1971 р.
 • Введення в експлуатацію 2-ї черги — в грудні 1981 р.[2] У колишньому СРСР «Ензим» був найбільшим виробником ферментних препаратів. Підприємство укомплектоване фахівцями найвищого класу в галузі біотехнології мікробного синтезу[2]. Після тимчасового занепаду в 90-х роках фірма відновила свою діяльність і навіть розширила асортимент продукції[3].
 • Сьогодні виробництво промислових ферментних препаратів в Україні фактично зосереджене лише на одному підприємстві — Ладижинському заводі біо- та ферментних препаратів «Ензим».[1]
 • Після розпаду СРСР, в 1991 році, поступово розпочався розподіл заводу на ВАТ «Фермент», ЗАТ «Ензим», Державне підприємство «Ензим» та Дочірнє підприємство «Ензим».[4]

Основні напрямки діяльності «Ензима»: виробництво інших основних органічних хімічних речовин (основний), виробництво фармацевтичних препаратів і матеріалів, оптова торгівля фармацевтичними товарами, роздрібна торгівля фармацевтичними товарами в спеціалізованих магазинах, будівництво житлових і нежитлових будівель.[5]

Офіційний логотип ДП «Ензим»

«Ензим» розпочало свою роботу 01.12.2004 року. Підприємство спеціалізується на виробництві продукції мікробіологічного синтезу, фармацевтичних препаратів та інших органічних речовин.

Виробнича потужність — 4652,9 ум. тонн ферментних препаратів в рік та 17 млн флаконів препаратів для ін'єкцій.

Продукція підприємства застосовується в кормовиробництві сільського господарства, в спиртовій галузі, в виробництві пива та в медицині.

Підприємство оснащене сучасним устаткуванням відомих закордонних фірм Франції та Німеччини[4].

Для реалізації препаратів в сфері сільського господарства, а також для розробки системних технологій підвищення ефективності сільського господарства MAStech було організовано підприємство Торговий Дім «Ензим-Агро».[6]

Нагороди[ред.ред. код]

 • У 1-му півріччі 1983—1984 рр за досягнення високих показників у соцзмаганні «За підвищення ефективності виробництва і якості роботи між промисловими підприємствами області» заводу присуджено 1 місце з врученням перехідного Червоного прапора Вінницького обкому Компартії України, виконкому обласної Ради народних депутатів, обласної Ради профспілок та обкому ЛКСМ України.[2]
 • За успішне виконання планових завдань та соціалістичних зобов'язань в III кварталі 1984 р. заводу присуджено 1 місце з врученням перехідного Червоного Прапора Главмікробіопрома і ЦК профспілок робітників хімічної та нафтохімічної промисловості.[2]

Контроль якості[ред.ред. код]

Лабораторія ДП «Ензим»
Лабораторія ДП «Ензим»

На ДП «Ензим» розроблено й задокументовано Систему-менеджмент якості (СМЯ) на відповідність вимогам стандарту ДСТУ ISO 9001. Вона впроваджена й функціонує у всіх підрозділах підприємства.

24 червня 2008 року за результатами аудиту, який проводив зовнішній орган сертифікації, було видано перший Сертифікат відповідності Системи менеджменту якості стандарту. У 2014 році проведено четверту ресертифікацію СМЯ підприємства, відповідність стандарту ДСТУ ISO 9001 підтверджено Сертифікатом, чинним на сьогодні.[7]

Напрями діяльності[ред.ред. код]

Виробництво:[2][ред.ред. код]

 1. ферментні препарати для сільського господарства
 2. ферментні комплекси для годівлі сільськогосподарських тварин
  1. ферменти
  2. пробіотики
  3. сорбенти
  4. підсилювачі
  5. антибіотики
  6. консерванти
 3. пробіотичні препарати
  ДП «Ензим». Ферментери
  ДП «Ензим». Ферментери
 4. біологічні засоби захисту рослин та мікродобрива[8]
  1. біологічні фунгіциди (Триходермін, ФітоДоктор, Гаубсин)
  2. біологічні інсектициди (Актарофіт, Колорадоцид, Ентоцид (Метаризин)
  3. інокулянти для зернових та технічних культур BINOC
  4. інокулянти для бобових
  5. біологічні добрива (в тому числі Гумат Калію)
  6. мікродобрива (в хелатній формі)
  7. ад'юванти, склеювачі
  8. біодеструктори рослинного матеріалу (Целюлад)
  9. Для потреб фермерських господарств, а також для підприємств, які не потребують значних об'ємів засобів захисту рослин та добрив компанією «Ензим-Агро» була розроблена Фасовка для дачників.
 5. препарати для очищення води та ґрунту
 6. готові лікарські засоби (в тому числі імуномодулятор Ліастен) і медичні субстанції

Примітки[ред.ред. код]

 1. а б в г Н.В., Дехтяренко (2013-01-01). Производство ферментных препаратов в Украине. Research Bulletin of NTUU "Kyiv Polytechnic Institute" (3). Процитовано 2016-08-10. 
 2. а б в г д е Історія підприємства. Ензим. Процитовано 2018-02-26. 
 3. а б Вісник НАН України, 2008, № 02. dspace.nbuv.gov.ua. Процитовано 2016-08-01. 
 4. а б Дочірнє підприємство „Ензим”. Ладижинська міська рада. Процитовано 2016-10-18. 
 5. Безкоштовний запит | МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ. usr.minjust.gov.ua. Процитовано 2016-10-18. 
 6. "к Земле с любовью!" - сентябрь 2016 - Клуб Органического Земледелия. Клуб Органического Земледелия (ru-RU). 2016-09-30. Процитовано 2016-10-18. 
 7. Ладижинський завод біо- та ферментних препаратів «Ензим», червень 2017 року - AgroTimes. AGRO TIMES: деловой аграрный интернет-ресурс. Процитовано 2017-07-05. 
 8. "Энзим" без прикрас. Отзывы посетителей | UA GROUP MEDIA - Главные новости агробизнеса Украины. UA GROUP MEDIA - Главные новости агробизнеса Украины (ru-RU). 2018-01-31. Процитовано 2018-03-06. 

Посилання[ред.ред. код]