Євтропія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Євтропія
Народилася невідомо
Померла після 325
Громадянство (підданство) Стародавній Рим
Посада Імператор і консорт-королева[d]
Чоловік Афраній Ганнібаліан
Максиміан
Діти 1 син та 2 доньки

Євтропія (*Eutropia, д/н —після 325) — дружина римського імператора Максиміана.

Життєпис[ред.ред. код]

Про дату народження нічого невідомо. Народилася у Сирії. Рано вийшла заміж за Афранія Ганнібаліана, заможного сирійця)або фінікійця). Народила йому доньку Теодору. У 280 році за пропозицією імператора Максиміана Ганнібаліан розлучився із дружиною. Євтропія вийшла заміж за Максиміана. Натомість Ганнібаліан зробив успішну кар'єру. Її тепер стали звати Галерія Валерія Євтропія. Проте вона не отримала титул Августи. Народила сина Максенція та доньку Фаусту.

Після зречення чоловіка у 305 році поселилася у Римі, разом із сином. Підтримувала останнього уборотьбі за владу. Під час конфлікту у 306 році між Максенцієм та Максиміаном залишилася на боці першого. Після поразки у 312 році Максенція біля Мульвійського мосту стала на бік переможця — Костянтина I. При цьому заявила, що Максенцій не був рідним сином Максиміана, а вона його взяла у якоїсь простолюдинки. Це Євтропія зробила, щоб підтвердити законність вбивства Костянтином I Максенція й зберегти свій статус при імператорському дворі.

Приблизно у 313 році прийняла християнство. З цього моменту спочатку мешкала в Італії, згодом багато подорожувала східними провінціями, де були християнські святині. Остання згадка про неї датується 325 роком. Тоді вона відправила листа імператорові з проханням знищити у Мамрі (сучасний Рамат аль-Халіл), поблизу Хеврона, поганські ідоли біля дубу та колодязя, де відпочивав біблійний патріарх Авраам. Це місце також поважали християни. Замість ідолів за наказом імператора Костянтина Великого було зведено церкву. Про подальшу долю Євтропії нічого невідомо.

Родина[ред.ред. код]

Діти:

Діти:

Джерела[ред.ред. код]

  • Timothy D. Barnes, The New Empire of Diocletian and Constantine. Cambridge, MA: Harvard University Press, 1982. ISBN 0-7837-2221-4


Historia Romae Це незавершена стаття про Стародавній Рим.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.