Ісус і Мо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Комікс "Ісус і Мо"
Тематика релігійний сарказм
Періодичність виходу 2 рази на тиждень
Мова англійська
Головний редактор Мухаммед Джонс
Засновник Мухаммед Джонс
Країна видання Британія
Рік заснування 2005
Початкова ціна $ 7,39 — $ 11,34

Веб-сторінка: jesusandmo.net

"Ісус і Мо" — британський комікс про побут та роздуми засновників двох найбільших світових релігій та барменки-атеїстки, яку вони зустрічають в пабі "Сива Кобила"

Історія[ред.ред. код]

Автором даного видання є невідомий художник, яки пише під псевдонімом Мохаммед Джонс. Перший випуск комікса вийшов у 2005 році. Сам Мохаммед Джонс приховує своє ім'я у зв'язку із побоюванням ісламських екстремістів.

Тематика[ред.ред. код]

У коміксі у саркастичний і доволі цинічній формі висміюються недоліки сучасних мусульманських та християнських релігій, їхня повна невідповідність розвитку сучасного суспільства. Критика релігії несе гостро сатиричний характер, постійно наводячи все нові і нові аргументи. Два головних персонажа постійно критикують протилежні релігії, не помічаючи при цьому, що суперечать собі. Іноді християнство та іслам знаходять спільну мову, але в такому випадку вони компрометують себе у найгострішій формі. Комікс несе певне філософське навантаження і для його розуміння необхідно мати гострий розум і знання основних засад мусульманства і християнства. Сюжет, незважаючи на свою заплутаність, має однозначний характер, але може сприйматися по-різному, в залежності від релігійної спрямованості читача.

У зв'язку з тематикою та якістю комікса, видання користується популярністю на території США і Європи.

Персонажі і Події[ред.ред. код]

Головними персонажами видання є Ісус Христос (Ісус), пророк Мухаммед (Мо) та барменша, яка ніколи не з'являється на малюнку, єдиною ознакою існування якої є постійні коментарі слів двох пророків. Образ Мо має типово мусульманський характер, починаючи із стародавнього тюрбана і закінчуючи шовіністичними ідеями захоплення всього світу і навернення його на іслам. Образ Ісуса символізує християнську фігуру народного спасителя Ісуса Христа і зображений з терновим вінком на голові. Барменша протиставляється двом пророкам, постійно критикуючи та піддаючи сумніву усе сказане ними.

Події розгортаються у пабі, на лавці в парку, біля комп'ютерів, або в місці, яке не можна визначити. Барменша з'являється не завжди, а лише тоді, коли Мо та Ісус знаходяться в пабі. Основною ознакою барменши є вираження голосу розуму і реалізація своїх атеїстичних переконань. Іноді з'являється пророк Мойсей, Джозеф Сміт — засновник мормонів, голову якого приховує капелюх та індійський бог Ґанеша, з чотирьох рук якого насміхаються Ісус та Мо.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]