Австралійські Альпи

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Австралійські Альпи (англ. Australian Alps )
Australian Alps, Vic.JPG
Країна Австралія
Штат Вікторія, Новий Південний Уельс
Регіон Східно-Австралійські гори
Довжина близько 450 км
Найвища точка гора Косцюшко
 - висота 2 228 м
Альпійський Національний парк[en]

Commons-logo.svg Австралійські Альпи у Вікісховищі

Австралі́йські А́льпи (англ. Australian Alps) — найвищий гірський масив Австралії, південна частина Великого вододільного хребта. Довжина близько 3000 км (1900 миль) - від північного Квінсланд через Новий Південний Уельс і до північної частини штату Вікторія.

Австралійські Альпи являють собою пенеплен, піднятий і розчленований на окремі масиви. Складаються з палеозойських відкладів, пронизаних гранітними інтрузіями. Гора Косцюшко висотою 2 228 м є найвищою вершиною Австралійських Альп і найвищою точкою Австралії. Гора Таунсенд (2 209 м) — 2-га за висотою вершина цих гір. На північно-західних схилах бере початок головна річка Австралії — Муррей.

Австралійські Альпи характеризуються найсуворішим в Австралії кліматом. Вершини Австралійських Альп взимку на 2—3 місяці вкриваються снігом. На схилах гір до 1 200 м ростуть ліси з деревоподібних папоротей і евкаліптів, вище — криволісся та альпійські луки.

The Victorian Black Saturday bushfires були особливо інтенсивними у частині Австралійських Альп, та знищили деякі містечка, зокрема Мерісвіль.

Хребти[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Географический энциклопедический словарь. Москва. «Советская энциклопедия». 1989. стор. 10(рос.)
  • Українська радянська енциклопедія : [у 12 т.] / [за ред. М. П. Бажана]. — 2-ге вид. — К. : Головна редакція Української Радянської Енциклопедії, 1974—1985.


Гора Це незавершена стаття про гірську вершину.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Прапор Австралії Це незавершена стаття про Австралію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.