Австралійські Альпи

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Австралійські Альпи
англ. Australian Alps
Australian Alps, Vic.JPG
Країна Австралія
Штат Вікторія, Новий Південний Уельс
Регіон Східно-Австралійські гори
Довжина близько 450 км
Найвища точка гора Косцюшко
 - висота 2 228 м
Альпійський Національний парк[en]
CMNS: Австралійські Альпи у Вікісховищі

Австралі́йські А́льпи (англ. Australian Alps) — найвищий гірський масив Австралії, південна частина Великого вододільного хребта. Довжина близько 3000 км (1900 миль) — від північного Квінсланд через Новий Південний Уельс і до північної частини штату Вікторія.

Австралійські Альпи являють собою пенеплен, піднятий і розчленований на окремі масиви. Складаються з палеозойських відкладів, пронизаних гранітними інтрузіями. Гора Косцюшко висотою 2 228 м є найвищою вершиною Австралійських Альп і найвищою точкою Австралії. Гора Таунсенд (2 209 м) — 2-га за висотою вершина цих гір. На північно-західних схилах бере початок головна річка Австралії — Муррей.

Австралійські Альпи характеризуються найсуворішим в Австралії кліматом. Вершини Австралійських Альп взимку на 2—3 місяці вкриваються снігом. На схилах гір до 1 200 м ростуть ліси з деревоподібних папоротей і евкаліптів, вище — криволісся та альпійські луки.

Лісові пожежі в Австралії у 2009 році були особливо інтенсивними у частині Австралійських Альп, та знищили деякі містечка, зокрема Мерісвіль.

Хребти[ред. | ред. код]


Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]