Академія Федеральної служби безпеки Російської Федерації

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Академія Федеральної служби безпеки Російської Федерації
АФСБРФ
Akademia FSB.jpg
55°40′ пн. ш. 37°28′ сх. д. / 55.667° пн. ш. 37.467° сх. д. / 55.667; 37.467Координати: 55°40′ пн. ш. 37°28′ сх. д. / 55.667° пн. ш. 37.467° сх. д. / 55.667; 37.467
Міжнародна назва біл. Вышэйшая школа КДБ СССР імя Ф. Э. Дзяржынскага (1954)
Тип державний університет
Країна СРСР СРСР,
Росія Росія
Розташування Москва
Засновано 1921
Ректор Остроухов Віктор Васильович
Складається з Інститут криптографії, зв'язку та інформатики[d]
Випускники Категорія:Випускники Академії ФСБ
Адреса 119602, РФ, Москва, Мічурінський проспект, 70.
Сайт academy.fsb.ru
CMNS: Академія Федеральної служби безпеки Російської Федерації на Вікісховищі

Академія Федеральної служби безпеки Російської Федерації (рос. Академия Федеральной службы безопасности Российской Федерации, раніше відома як Вища Червонопрапорна школа КДБ СРСР імені Ф. Е. Дзержинського рос. Высшая Краснознамённая школа КГБ СССР имени Ф. Э. Дзержинского) — освітня та науково-дослідна установа, яка готує російських розвідників для Федеральної служби безпеки, зокрема, і для російської розвідувальної спільноти в цілому. Веде історію з 1921 р..

Перейменована Указом президента Росії 24 серпня 1992 р. на Академію Міністерства безпеки Російської Федерації, сформована на базі Вищої школи Міністерства безпеки Російської Федерації імені Ф. Е. Дзержинського та Академії прикордонних військ.[1]. В 1995 р. перейменована на Академію ФСБ.

Хронологія назв[ред. | ред. код]

Структура[ред. | ред. код]

Як зазначив у 2001 р. заступник начальника академії генерал-майор Сергій Колобашкін, науковою та викладацькою роботою в академії займаються 40 академіків і членів-кореспондентів різних академій наук, понад 100 докторів і 400 кандидатів наук. За його словами, «за п'ять років навчання слухачі крім фундаментальних контррозвідувальних знань отримують повноцінну юридичну освіту, глибоку мовну і військову підготовку»[2].

Система додаткової професійної освіти в академії включає підвищення кваліфікації й перепідготовку діючих співробітників, а також спеціальну підготовку відібраних для служби в ФСБ людей з вищою освітою. Система додаткової освіти діє на всіх факультетах, проте основним є факультет підготовки керівних кадрів.

У структуру Академії входить Інститут криптографії, зв'язку та інформатики, що веде підготовку фахівців в області передачі, захисту і обробки інформації. У 1949 р. постановою Політбюро ЦК ВКП(б) була створена Вища школа криптографів, а при механіко-математичному факультеті Московського державного університету постановою Ради Міністрів СРСР — закрите відділення. Пізніше на основі їх об'єднання було створено технічний факультет Вищої школи КДБ СРСР. З 1992 р. технічний факультет цієї Вищої школи був перетворений на Інститут криптографії, зв'язку та інформатики (ІКЗІ). Основними напрямками підготовки є: криптографія, прикладна математика, інформатика та обчислювальна техніка, електронна техніка, радіотехніка та зв'язок.

Начальники[ред. | ред. код]

В 1950-1960-ті роки Вищою школою КГБ СРСР ім. Ф. Е. Дзержинського керували полковник А. Я. Єфімов, генерал-майор Е. І. Борисоглібський, генерал-майор А. Н. Куренков[3].

Відповідно до Указу Президента РФ від 24 серпня 1992 Вища школа ім. Ф. Е. Дзержинського і Академія прикордонних військ злиті в Академію Міністерства безпеки РФ[4].

Абітурієнти[ред. | ред. код]

Раніше набирали тільки тих, хто пройшли службу в армії, тепер більшість вступає на навчання відразу після середньої школи[5].

Випускники[ред. | ред. код]

Див. також: Категорія:Випускники Академії ФСБ

Примітки[ред. | ред. код]

  1. (рос.)Указ Президента Російської Федерації № 931 від 24 серпня 1992 Архівовано 29 червень 2015 у Wayback Machine.
  2. (рос.)Витковский А., Академия ФСБ — terra incognita // «Парламентская газета», 28 апреля 2001.
  3. а б в г д е ж и (рос.)История Академии ФСБ России Архівовано 21 лютий 2011 у Wayback Machine. — Высшая школа КГБ СССР им. Дзержинского
  4. а б в г д е (рос.)История Академии ФСБ России Архівовано 19 лютий 2011 у Wayback Machine. — Академия Министерства безопасности РФ
  5. (рос.)Валентин Власов: Чеченский язык у нас преподают с 1993 года / Номад

Посилання[ред. | ред. код]