Канадський інститут українських студій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Pembina Hall — приміщення Канадського інституту українських студій

Канадський інститут українських студій, або КІУС (англ. Canadian Institute of Ukrainian Studies, CIUS) — осередок українознавчих студій поза межами України, заснований у 1976 році при Альбертському університеті в Едмонтоні, Канада, який веде науково-дослідну і видавничу діяльність з української та україно-канадської тематики, зокрема про Україну та про українську діаспору.

Дослідницька робота[ред. | ред. код]

Наймасштабніший проект КІУС — п'ятитомна англомовна Encyclopedia of Ukraine видавництва Торонтського університету (1984—1993).

Центр досліджень історії України ім. Петра Яцика при КІУС видає, зокрема, англомовну «Історію України-Руси» Михайла Грушевського History of Ukraine-Rus.

При КІУС діє Дослідно-освітній консорціум із вивчення Голодомору (англ. Holodomor Research and Education Consortium (HREC)), що має на меті дослідження, вивчення, опублікування та поширення правдивої інформації про Голодомор в Україні 1932-33 рр., з тим щоб українська трагедія була ширше визнана в канадському суспільстві та була представлена у шкільних програмах з історії і геноциду.

Директори інституту[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]