Андропауза

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Андропа́уза (клімакс, клімактерій у чоловіків) — період у житті чоловіка, коли згасає гормональна активність яєчок. Настає між 50-60-м роками життя. Тривалість клімактеричного періоду - 2-5 років.

Причини[ред.ред. код]

Клімактеричний синдром, або патологічний клімакс - сукупність ендокринно-вегетативних порушень, що формуються у деяких людей під час клімактеричної гормональної перебудови. Вирішальне значення має наявність преморбідного фону - наявність стресових чинників, психоемоційних або сексуальних порушень, гострих або хронічних захворювань ЦНС, внутрішніх органів, геніталій.

Патогенез[ред.ред. код]

Патогенез клімактеричного синдрому полягає в "старінні гіпоталамуса", порушенні функціонування гомеостатичних центрів, розташованих в гіпоталамусі і лімбічній системі, що призводить до дисфункції гіпофіза і статевих залоз. Характерне зниження гормонообразования в гонадах з припиненням репродуктивної функції. Окрім порушення центральної регуляції, мають певне значення інволютивні зміни в периферичних органах репродуктивної системи.

Симптоми[ред.ред. код]

До патологічних варіантів клімактеричного періоду у чоловіків відносять ранній клімакс і клімактеричний синдром. Симптоми нейро-ендокринної перебудови нашаровуються на прояви атеросклеротичного ураження судин, яке у чоловіків формується на 7-10 років раніше, ніж у жінок.

  • Гіпертензивний синдром проявляється нестійким підвищенням АТ, типова транзиторна гіпертензія. Значніше підвищується систолічний тиск, що призводить до високого пульсового тиску.
  • Стенокардитичний синдром проявляється нападами стенокардії, не пов'язаними з фізичним навантаженням, що погано купіруються коронаролітіками. Болі усуваються на тлі лікування андрогенами.
  • Вазоастенічний синдром характеризується швидкою стомлюваністю і м'язовою слабкістю. Напади м'язової слабкості появлются несподівано, не залежать від фізичного навантаження, є наслідком порушення регіонарного кровообігу.
  • Сечостатева дисфункція пов'язана зі зниженням тонусу сечового міхура, порушеннями функціонування передміхурової залози : турбують невизначені тупі болі в області сечового міхура, утруднення початку сечовипускання, інші дизуричні явища. Лібідо збережене, але можуть виникнути порушення копулятивного циклу.

Джерела[ред.ред. код]


Метелик Це незавершена стаття з біології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.


Див. також[ред.ред. код]