Андропауза

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Андропа́уза (клімакс, клімактерій у чоловіків) — період у житті чоловіка, коли згасає гормональна активність яєчок. Настає між 50-60 роками життя. Тривалість клімактеричного періоду — 2-5 років.

Причини[ред.ред. код]

Клімактеричний синдром, або патологічний клімакс — сукупність ендокринно-вегетативних порушень, що формуються у деяких людей під час клімактеричної гормональної перебудови. Вирішальне значення має наявність преморбідного фону — наявність стресових чинників, психоемоційних або сексуальних порушень, гострих або хронічних захворювань ЦНС, внутрішніх органів, геніталій.

Патогенез[ред.ред. код]

Патогенез клімактеричного синдрому полягає в «старінні гіпоталамуса», порушенні функціонування гомеостатичних центрів, розташованих в гіпоталамусі і лімбічній системі, що призводить до дисфункції гіпофіза і статевих залоз. Характерним є зниження гормональної активності гонад з припиненням репродуктивної функції. Окрім порушення центральної регуляції, мають певне значення інволютивні зміни в периферичних органах репродуктивної системи.

Симптоми[ред.ред. код]

До патологічних варіантів клімактеричного періоду у чоловіків відносять ранній клімакс і клімактеричний синдром. Симптоми нейро-ендокринної перебудови нашаровуються на прояви атеросклеротичного ураження судин, яке у чоловіків формується на 7-10 років раніше, ніж у жінок.

Джерела[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]