Менопауза

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Менопа́уза (клі́макс) — у жінок припинення можливості мати дітей, характеризується нерегулярністю або повним припиненням менструацій. В середньому настає близько 50 років, однак може сильно варіюватися. Зазвичай протікає спокійно, але деякі жінки переносять її дуже важко, з порушенням кров'яного тиску, нервовими розладами та ін. З 1950-х стала застосовуватися гормональна заміщуюча терапія, при якій використовують естроген окремо або разом з прогестероном, які допомагають протистояти цьому стану.

Класифікація[ред.ред. код]

Розрізняють природну та штучну менопаузу. Природна менопауза пов'язана з віковим виснаженням запасу фолікулів у яєчниках. Вона зазвичай наступає у віці від 45 до 55 років, але може бути ранньою (40-45 років) або пізньою (у віці старше 55 років). У разі настання менопаузи до 40 років говорять про синдром виснаження яєчників. Штучна менопауза може бути викликана хірургічним видаленням яєчників, радіаційним або лікарським впливом.

Механізми[ред.ред. код]

У зв'язку із припиненням виділення яєчниками естрогенних гормонів порушується гармонійна робота органів, які мають рецептори до естрогенів (центральна нервова система, сечостатеві органи, молочні залози, шкіра, кістки).

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Медицина Це незавершена стаття з медицини.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.