Андруші

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Малюнок Шевченка «Верби в Андрушах»
Малюнок Шевченка «Андруші»

Андруші́ — колишнє село Переяславського повіту Полтавської губернії (тепер у складі Переяслава-Хмельницького, затоплене Канівським водосховищем).

Тарас Шевченко перебував у Андрушах у серпні — листопаді 1845 року. Жив у будинку архієрейської садиби. Тут Шевченко виконав два малюнки Андрушів: «Андруші» і «Верби в Андрушах»[джерело?]. У повісті «Близнецы» згадується церква із цієї садиби. Згадка про Андруші є також в інших поетичних творах та листах. У листі до Андрія Козачковського від 16 липня 1852 року Шевченко написав:

« Помните ли нашу с вами прогулку в Андруши… »

У листі від 14 квітня 1854 року до нього ж радив:

« … возьми посади коло себе жіночку свою і діточок своїх невеличких і поїдьте собі з богом у Андруші, погуляйте собі гарненько у архієрейському гаї, та, гуляючи попід дубами та вербами, згадай той день, як колись перед вечором ми з тобою в Андрушах гуляли… Мені тепер здається, що й раю кращого на тім світі не буде, як ті Андруші… »

У зв'язку з затопленням села церква Святого Георгія з села була перевезена 1969 року до музею народної архітектури та побуту в Переяславі-Хмельницькому.

Посилання[ред. | ред. код]