Аннія Луціла

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Аннія Луціла
лат. Annia Aurelia Galeria Lucilla
Montemartini - Lucilla 1170349.JPG
Народилася 7 березня 150
Рим, Стародавній Рим
Померла 182
Капрі, Провінція Неаполь, Кампанія, Італія
Країна Стародавній Рим
Діяльність правитель
Рід П'ять хороших імператорів
Батько Марк Аврелій
Мати Фаустіна Молодша
Брати, сестри
У шлюбі з Луцій Вер і Тіберій Клавдій Помпеян
Аннія Луціла

Аннія Аврелія Галерія Луціла (149 — 182) — дружина римського імператора Луція Аврелія Вера.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походила з династії Авреліїв Антонінів. Донька Марка Аврелія, імператора у 161—180 роках, та Аннії Галерії Фаустіни Молодшої. Народилася у Римі 7 березня. 149 року.

У 164 батько одружив її із своїм співправителем Луцієм Аврелієм Вером. Весілля відбулося у м.Ефес (Мала Азія) з огляду на те, що Вер формально очолював римські війська у війні з Парфією. Разом з цим Луціла отримала звання Августи. У цьому шлюбі вона народила за одними відомостями лише доньку, за іншими — трьох дітей. Після укладання миру у 166 році Луціла разом із чоловіком повертається до Риму. Втім вже у 168 році супроводжувала Луція Вера на війну з германськими племенами — маркоманами та квадами. Під час цього походу чоловік Луціли сконав. В цьому ж році, незважаючи на спротив самої Аннії Луціли та її матері, Марк Аврелій одружив свою доньку з одним із своїх талановитих військовиків — Клавдієм Помпеяні. В цьому шлюбі Луціла народила сина.

Після смерті свого батька у 180 році Аннія Луціла зберегла усі свої привілеї та звання, навіть при своєму братові імператорі Коммоді. Втім незабаром той одружився з Криспіною, яка поступово відтіснила Луцілу на задній план. Ображена цим Аннія Луціла влаштувала змову проти імператора. Для цього привернула на свій бік родича Марка Уммідія Квадрата Анніана та Помпеяна, які погодилися вбити Коммода. Але змова не вдалася — усі змовники загинули, а Аннію Луцілу було заслано на о. Капрі, а незабаром за наказом Коммода Луціла була вбита.

Родина[ред. | ред. код]

1. Чоловік — Луцій Аврелій Вер, імператор у 161—169 роках

Діти:

  • Аврелія Луціла
  • Луці Вер
  • Плавція

2. Чоловік — Тіберій Клавдій Помпеян Квінтіан

Діти:

  • Тіберій Клавдій Помпеян Квінтіан.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Hildegard Temporini-Gräfin Vitzthum (Hrsg.): Die Kaiserinnen Roms. Von Livia bis Theodora. C. H. Beck, München 2002, ISBN 3-406-49513-3, S. 239–244, 257–260.