Аонікс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Аонікс
Aonyx cinerea
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хижі (Carnivora)
Родина: Куницеві (Mustelidae)
Підродина: Видрові (Lutrinae)
Рід: Аонікс (Aonyx)
(Lesson, 1827)
Види
Aonyx capensis — Аонікс африканський
Aonyx cinerea — Аонікс азійський
Aonyx congicus — Аонікс камерунський
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Aonyx
EOL logo.svg EOL: 20024
ITIS logo.svg ITIS: 621802
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 76721

Аонікс (Aonyx) — рід хижих ссавців з родини Мустелові (Mustelidae), представник підродини Видрові (Lutrinae).

Назва[ред.ред. код]

грец. α- — «без-», грец. ὄνυξ — «кіготь, ніготь»

Морфологія[ред.ред. код]

Розрізнення. Aonyx відрізняється від Lutra і Pteronura тим, що перетинки, або не доходять до кінця пальців або повністю відсутні, і тим, що мають набагато менші кігті. В А. congica на пальцях маленькі, тупі кігті, у А. cinerea кігті дорослих всього лиш шипи, які не виступати за краї пальцевих подушечок, а в А. capensis є лише крихітні кігті на третьому і четвертому пальцях задніх ніг. У зв'язку з вищезгаданим, Aonyx має дуже чутливі передні лапи і дуже рухливі пальці. A. capensis і A. cinerea мають відносно великі, широкі щічні зуби, мабуть, з метою розламування оболонок крабів і молюсків. А. congica має легші й гостріше зуби, більш пристосовані для різання м'яса.

У Aonyx capensis і Aonyx congicus голова і тіло довжиною 600—1000 мм, хвіст довжиною 400—710 мм, вага 13—34 кг. У найменшого виду, Aonyx cinerea голова і тіло довжиною 450—610 мм, хвіст довжиною 250—350 мм, вага 1—5 кг. Загальне забарвлення коричневе із світлішим низом і деякими білими мітками на обличчі, шиї, щоках.

Поведінка[ред.ред. код]

Середовище проживання варіює від густих дощових лісів до відкритих прибережних площ і напівпустельних місцевостей. Зазвичай аоніксів знаходять біля води, віддаючи перевагу тихим ставкам і млявим потокам, але іноді може долати по суші значні відстані. Aonyx в основному нічні, але можуть бути активні вдень в районах, віддалених від людського втручання. Лаштує лігво під валунами і корчами, в щілинах під виступами, або в заростях рослинності. Мабуть, не копають власні нори. А. cinerea населяє річки, струмки, естуарії та прибережні води. А. congica, здається, знаходяться населяє тільки малі, сильні, гірські потоки у важких дощових лісах. Aonyx використовувати свої чутливі і спритні лапи, щоб знайти жертву в грязі або під камінням. У неволі А. capensis зазвичай приймають їжу передніми лапами й не їдять просто з землі. У дикій природі цей вид також ловить більшу частину своєї їжі передніми лапами, а не ротом, як Lutra і Pteronura. Поживою для А. capensis і А. cinerea в основному є краби та інші ракоподібні, молюски і жаби; риба в раціоні неважлива. Були спостереження, що А. capensis використовує тверді предмети, як ковадло, на якому ламає раковини мідій. Мало що було записано про звички А. congica. Через убоге волосся, слабо розвинені лицеві вібриси, структуру пальців та стоматологічні особливості, ходять чутки, що він більш земний, ніж інші Aonyx. Вважається, що харчується А. congica в основному порівняно м'яким матеріалом, таким як невеликі наземні хребетні, яйця, і жаби. Якщо це припущення вірне, було б мало конкуренції за їжу між А. congica та іншими видами видрових, які можуть бути в тому ж регіоні.

Життєвий цикл[ред.ред. код]

А. cinerea можуть давати два приплоди на рік. Вагітність триває 60-64 дні, у виводку від одного до шести, як правило, один або два дитинча. Вони відкривають очі за 40 днів, перший заплив роблять на 9 тиждень, приймають тверду їжу за 80 днів після народження. Мало що відомо про відтворення А. congica, але, ймовірно, він має період вагітності близько 2 місяців, народжується два або три маля, які досягає статевої зрілості приблизно в 1 рік. Полонений А. capensis жив 14 років, а полоний А. cinerea жив близько 16 років.

Посилання[ред.ред. код]

species:
Проект Віківиди має дані за темою: