Арахнофобія (фільм, 1990)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Арахнофобія
англ. Arachnophobia
Жанрчорнокомедійний фільм жахів
РежисерФренк Маршалл[en]
ПродюсерКетлін Кеннеді[en]
Стівен Спілберг
СценаристВеслі Стрик[en]
У головних
ролях
Джефф Деніелс
Джон Гудмен
Джуліан Сендс
Пітер Джейсон
ОператорMikael Salomon
КомпозиторТревор Джонс[en]
КінокомпаніяHollywood Pictures
Amblin Entertainment
Дистриб'юторWalt Disney Studios Motion Pictures і Netflix
Тривалість109 хв.
Моваанглійська
КраїнаСША США
Рік1990
Кошторис$ 22 млн
Касові збори$ 53,21 млн
IMDbID 0099052
РейтингIMDb: 6.5/10 stars

«Арахнофобія» (англ. Arachnophobia; інші назви — «В павутині страху», «Боязнь павуків») — американський чорнокомедійний фільм жахів 1990 року режисера Френка Маршалла[en]. Виконавчий продюсер — Стівен Спілберг. Кінострічка є режисерським дебютом Френка Маршалла та першим фільмом, що вийшов на Hollywood Pictures — на той момент новому підрозділі студії Волта Діснея.[1]

Сюжет

[ред. | ред. код]

«Ми хотіли, щоб це було страшно, але не надто жахливо. … Ми намагалися зробити це як подорож на американських гірках для глядачів. Це лякає, але в куме́дний спосіб»

— Френк Маршалл[en][1]

З амазонських джунглів Венесуели до США привозять труну з членом експедиції, який загинув, як припускали, від тропічної хвороби. Натураліст був родом з американського містечка Канайма, куди разом з труною з джунглів завезли отруйного павука. Опинившись на волі, павук почав розмножуватися, поєднавшись зі звичайним домашнім павуком, і у містечку почали відбуватися дивні речі. У молодого лікаря Росса Дженнінгса (Джефф Деніелс) почали загадково помирати його пацієнти. Незабаром разом з дружиною також загадково помер старий лікар Сем Меткалф (Генрі Джонс) і Росс, у якого сильна арахнофобія, розпочинає своє розслідування.

Ролі виконують

[ред. | ред. код]
Тарантул

Навколо фільму

[ред. | ред. код]
Джеймі Гайнеман
  • Протягом усього виробництва фільму його творці приділяли велику увагу до безпеки павуків та інших тварин. Наприклад, для епізоду, коли Дельберт МакКлінток (Джон Гудмен) обприскує павука інсектицидом, а потім розчавлює його своїм черевиком, він одягнув спеціальний черевик, у підошві якого була видовбана порожнина вистелена поролоном для захисту павука. У наступному дублі вже звичайний черевик наступав на штучного павука і розчавлював його. Потім дублі різали та монтували. Замість інсектициду використовувалася звичайна вода.[2]
  • Маршалл мав досвід роботи з тваринами у фільмах про Індіана Джонса, але тварин можна дресувати, а павуки роблять те, що хочуть. «Потрібно багато терпіння. Потрібно продовжувати знімати знову і знову, поки вони випадково не дадуть вам те, що ви хочете».[1]
  • Гігантський «павук», що був використаний у фільмі, був видом тарантула, що харчується птахами, який може досягти розмаху ніг 20 см і більше. Френк Маршалл назвав павука Великим Бобом, на його спині намалювали фіолетові смужки й додали протез живота, щоб надати йому більшої маси й зробити страшнішим.[1] Крім цього Великий Боб мав механічного 35-ти сантиметрового дублера, якого виготовив американський фахівець зі спецефектів, ведучий телепередачі «Руйнівники міфів» — Джеймі Гайнеман.
  • Знімання сцени кульмінаційного поєдинку в винному погребі, в якій Джефф Деніелс палить павуків вогнем, кидає в Великого Боба пляшками з вином, тривали два тижні по 13-годин на день. В цей час інших акторів уже відправили додому.

Нагороди

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б в г За лаштунками «Арахнофобії» [Архівовано 9 лютого 2021 у Wayback Machine.] Entertainment Weekly 27.07.1990 (англ.)
  2. 18 моторошних фактів про фільм «Арахнофобія» [Архівовано 4 лютого 2021 у Wayback Machine.] mentalfloss.com 18.07.2015 (англ.)

Посилання

[ред. | ред. код]