Артур Г'юз

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Артур Г'юз
Arthur Hughes
Автопортрет. 1851
Народження27 січня 1831(1831-01-27)
Лондон
Смерть23 грудня 1915(1915-12-23) (84 роки)
 Лондон
ПохованняРічмондське кладовищеd
Національністьанглієць
КраїнаВелика Британія Велика Британія
Жанрживопис, ілюстрація
НавчанняКоролівська академія мистецтв
Діяльністьхудожник, ілюстратор
Напрямокромантизм
Роки творчості1848–1915
ВпливПрерафаеліти
ТвориКвітнева любовd, The Long Engagementd і Tom Brown's school daysd
У шлюбі зTryphena Foordd
ДітиArthur Foord Hughesd
Роботи в колекціїОклендська галерея мистецтвd, Тейт, Національна галерея Вікторії, Національна галерея Канади, Національна галерея, Національна портретна галерея (Лондон), Музей Фіцвільяма, Галерея мистецтв Вокера, Ашмолеан музей, Манчестерська художня галереяd, Художня галерея леді Левер, Laing Art Galleryd, Brighton Museum & Art Galleryd, Bristol City Museum and Art Galleryd, Russell-Cotes Art Gallery & Museumd, Watts Galleryd, William Morris Galleryd, Maidstone Museum and Bentlif Art Galleryd, Touchstones Rochdaled, Національний музей образотворчого мистецтва Квебекуd, Bruce Castled, Harris Museumd, Kirkcaldy Galleriesd, Orleans House Galleryd і The Tullied

CMNS: Артур Г'юз у Вікісховищі

Артур Г'юз (англ. Arthur Hughes; 27 січня 1831, Лондон — 23 грудня 1915, Лондон) — англійський художник та ілюстратор, належав до прерафаелітів.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Артур Г'юз народився 27 січня 1831 року в Лондоні. Рано виявив здібності до малювання і у 1846 році вступив до художньої школи у Сомерсет-Гаусі. Вже через рік вступив до античного класу «Школи мистецтв» при Королівській академії мистецтв, де у 1849 році був удостоєний срібної медалі за малюнок на античний сюжет. Перша його картина «Місідора» була вивішена в Королівській академії, коли йому було всього 17 років.

У Королівській академії мистецтв він зустрів Джона Еверетта Мілле і Голмана Ганта, і став одним з членів групи художників-прерафаелітів.

У 1855 році Г'юз одружився з Трифеною Фурд. Г'юз був ніжним чоловіком і батьком шістьох дітей. Помер Г'юз у Лондон 23 грудня 1915 року. Його дружина пережила його на шість років. Після її смерті дочка художника Емілі, яка жила з нею, змушена була перебратися в більш скромне житло, попередньо знищивши безліч підготовчих ескізів батька, його чорнові записи та всю приватне листування.

Творчість

[ред. | ред. код]

Артур Г'юз був не тільки талановитим художником, а й блискучим ілюстратором. Пік його графічної кар'єри припадає на 1860-і роки, коли він активно співпрацював з журналами, а також оформив цілий ряд книг, переважно дитячих.

Вплив прерафаелізму помітно як в стилістиці його робіт, так і у виборі тем, традиційних для художників кола прерафаелітів: «Офелія», «Леді шалотт», «Лицар Сонця», «Прекрасна безсердечна дама», «Сер Ґалагад». Творчість Г'юза розвивалося в період, коли прерафаеліти, зокрема, Россетті і художники його кола, були захоплені середньовічними легендами. У 1857 році Г'юз разом з Росетті, Морісом і Берн-Джонсом брав участь у розписі стін Оксфордського Союзу сюжетами з легенд про короля Артура.

Найвідомішою роботою Г'юз мабуть є, його полотно «Квітнева любов». Картина привела в захват багатьох прерафаелітів.

Г'юз був скромною і не амбітною людиною. Він не тримав зла на Королівську академію, яка неодноразово відхиляла його картини, що він подавав на її виставки. Він не був членом Королівська академія мистецтв і навіть не робив спроб стати ним. У житті Г'юз був м'яким, доброзичливим людиною. Всі ці якості знайшли відображення в його роботах, повних гармонії та спокою. Данте Габрієль Росетті писав про нього:

«Якби мені запропонували назвати серед своїх численних знайомих саму приємну і нехитру, вільну від ненависті, злоби і заздрості людину, я, поза всяких сумнівів, зупинив би свій вибір на містера Г'юзі».

У творчому доробку Г'юз близько 700 картин і малюнків, та більш ніж 750 книжкових ілюстрацій.

Картини

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]